кърмим се напоискване, а тя сваля

  • 466
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте мами, кърмещи на поискване с повече опит от мен. Днес бяхме на консултация 2 седмици след предишната и моето момиче е отслабнало с 50 гр. Иначе е пораснала с 1 см. До колко да се притеснявам? Скоро пусках тема, че непрекъснато иска да суче, но определено не е гладна и в резултат на това имам доста кърма. Почна от 2 седмици доста в сравнение от преди да си хапва на обяд. Откакто и предлагам супичка с хлебче вместо пюре изяжда 150-200гр., а преди по 50-60 пюре. Закуската сутрин не мога да я уцеля, освен хляб друго не яде. След обяд хапва малко овесени ядки с плод и извара или сирене например, но покрай нас си хапва хлебче и от нашето ядене евентуално ще опита. Не знам дали и това може да е причина, но тази седмица беше настинала и даже направи нещо като цистит, защото 2 дена се напъваше много мъчително като пишка и беше само на кърма. Днеска занесохме стерилна урина за изследване, но откакто започнах да и предлагам повече вода и почти не се е напъвала така. Иначе урината няма променен мирис и цвят. Какво е вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 553
да не е някаква тъпа грешка с кантара: пълен памперс, различен кантар, който отчита различно  или друго недоразумение!?!

# 2
  • Мнения: 5 401
Според мен е възможно детето да е отслабнало вследствие на обезводняването от този цистит. Другата опция, за която се сещам - ако детенцето ти се опитва да ходи, усилието и енергията, която се изразходва от цялото тяло може да доведе до спад в теглото. 50 г не са много все пак.

А педатъра какво казва??

# 3
  • София
  • Мнения: 2 658
ами нищо не казва, изненада се, защото тя винаги е качвала добре. В понеделник ще се обадя за резултата и ако е наред, ще отидем да ни сложат третата противохепатитна ваксина и пак ще я измерят. Тя наистина е нон стоп в движение, даже докато суче. Опитва се да ходи, пълзи постоянно, но пълзи така отдавна, а досега не е сваляла. Вярно доста намали темповете на качване, последния месец беше качила 150 гр., а предишните месеци по 300 качваше.

# 4
  • Мнения: 5 401
Петя, Каби на нейните месеци пък въобще не качваше, но не се и хранеше достатъчно! Той започна да пълзи чаааак на 11 месеца, докато се учеше да ходи.  bowuu

Важното е детенцето да е здраво и весело, а грамажите вече не са от чак толкова голямо значение. Тя е голяма вече и няма как да наддава както преди! Стискам палци изследванията да са хубави!  Praynig  Hug

# 5
  • Мнения: 2 829
Петя, моя Алекс когато е болен отслабва, при това с по 200-300 грама. Дай на детето 1-2 седмици да навакса и я претеглете пак. От това което описваш-детето си се храни добре, суче, жизнено е, пишка, не виждам повод за тревога.

Общи условия

Активация на акаунт