Аборт?

  • 8 376
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

една приятелка ми каза днес,че отново е бременна и ще прави аборт /детенцето й е на 9 месеца/.Тя не може да си позволи да има второ дете /поне за момента/.Аз междудругото никога не съм се срещала с жени правили аборт или напротив никога не са споделяли каква е тази маниполация.Ще може ли вие да ми обясните как точно става.С пълна или месна упойка?Кръвотечението усилено ли е?Как се чустваш след аборта?Колко време е необходимо за да се възтановиш?
Може и темата да ви е неприятна,но ще съм ви благодарна да споделите мненията си за да поуспокоя моята позната.

# 1
не се заяждам...
ама вие с тази твоята позната на една и съща дата ли сте раждали... много съвпадения нещо!

# 2
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Anonymous
не се заяждам...
ама вие с тази твоята позната на една и съща дата ли сте раждали... много съвпадения нещо!

И какъв е проблема???

# 3
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Anonymous
не се заяждам...
ама вие с тази твоята позната на една и съща дата ли сте раждали... много съвпадения нещо!


Не,не сме раждали на една и съща дата!!!Виж ми лентичката по-внимателно.Моята дъщеря е малко по голяма.А все пак не мисля,че това е от значение в случая за да обяснявам от къде и как се познаваме и защо детенцето й и почти колкото моето дете!!!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 178
Здравей, Anni!
На мен ми се налагало 3 пъти да ми правят кюртаж - 2 пъти след спонтанен аборт и 1 път заради полип.
По принцип се прави с пълна упойка - нищо не усещаш и не помниш. Манипулацията трае около 20 мин. После те наблюдават да излезеш от упойката и дали няма да направиш кръвоизлив. И на обяд вече те пускат да си ходиш Grinning . След това кървиш около 7 - 10 дни / при мен беше така/, ама едно мноого гадно и миризливо Embarassed . И това е.
Много е важно да си отишъл на гладно, че да може да ти сложат упойка! При мен единият път спонтанният аборт беше с неочакван кръвоизлив, а бях яла сутринта, та ме драха на живо Shocked . Е тогава каква болка изпитах - повече, отколкото при раждане. Ама това не важи за планов кюртаж, де Grinning .

# 5
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Sunny bunny
Здравей, Anni!
На мен ми се налагало 3 пъти да ми правят кюртаж - 2 пъти след спонтанен аборт и 1 път заради полип.
По принцип се прави с пълна упойка - нищо не усещаш и не помниш. Манипулацията трае около 20 мин. После те наблюдават да излезеш от упойката и дали няма да направиш кръвоизлив. И на обяд вече те пускат да си ходиш Grinning . След това кървиш около 7 - 10 дни / при мен беше така/, ама едно мноого гадно и миризливо Embarassed . И това е.
Много е важно да си отишъл на гладно, че да може да ти сложат упойка! При мен единият път спонтанният аборт беше с неочакван кръвоизлив, а бях яла сутринта, та ме драха на живо Shocked . Е тогава каква болка изпитах - повече, отколкото при раждане. Ама това не важи за планов кюртаж, де Grinning .


Благодаря ти много!

# 6
Задължително се прави с пълна упойка. Кървенето е съвсем слабо , около седмица до 10-ина дни /все пак се остъргва маточната лигавица, така че няма какво да кърви силно/. Болка след това няма. Около 2-3 часа има възстановяване от упойката, иначе друго възстановяване физически няма. Разбира се, всичко това е ако аборта е минал без усложнения. Обикновено назначават и профилактично антибиотик след него.
Обикновено сега го правят с вакуум - т.е. с вакуум се изсмуква лигавицата и ембриона. Този метод ужким е по-малко рисков за някакви усложнения.
Менструация настъпва от месец до 40 дни след аборта.
Но психически възстановяването е много тежко.

# 7
Здравей Анни!

споделям и моето мнение което не се различава много от останалите. Наистина е така - на гладно, пълна упойка. Наистина няма болки след това. Кошмара при мен беше психологически, защото веднага след като излязох от гинекология се натъкнах на майка и бебе които ги изписваха след раждане. Месеци на ред плаках и се упреквах. кошмар наистина....
разликата беше, че при мен ми назначиха лекарства за въстановяване /но не помня какви/ и противозачатъчни. Риска от забременяване сле аборт е мнооооооого голям. Поне така ми казаха. Пих ги една година, докато ми се регулира цикъла. Три годино от тогава и си имам едно напълно нормално /чукам на дърво/ бебче Simple Smile
Надявам се всичко с твоята позната да е ок Simple Smile
упех на нея и на теб Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 334
Благодаря ви момичета!

# 9
  • Мнения: 431
На мен ми правиха кюртаж след спонтанен аборт в третия месец. Не боли, но при мен проблем имаше след излизането от упойката- имах чувството, че ще се пръсна-беше ми много нервно идеше ми да строша нещо. Акушерката ми каза, че е от упойката и ми даде Лексотан-половин таблетка- и се оправих.  Кажи на твоята позната да си вземе половин Лексотан за всеки случай.

# 10
А дали някой може да сподели къде сте правили аборта?Все пак е важно какъв е лекаря..

# 11
  • Мнения: 3 164
Толкова дълго сме чакали с мъжа ми да имаме дете,че като чуя думата аборт и цялата настръхвам.А и колко такива семейства има само в БГ,които също се надяват да си имат-дай Боже всеки му.Не,не съм правила и ДАНО НЕ ми се налага да правя,защото имам една приятелка,която си е правила вече 3 - от нея знам,че е нещо ужасно-кръвотечение което не спира със седмици,болки,и не на последно място чувството на вина,че си убил собственото си дете-абе с две думи гадна работа!
 Аз тогава в същия този период се чудех как да захвана,а тя през година-две хоп на аборт-много ми беше неприятно как може съдбата да е така един вид несправедлива-тя неиска,а може-а аз искам,но не мога?Всеки път я питах-защо допуска такова безотговорно поведение-но причината не беше в нея(така поне тя казва).Много е неприятно и дно твоята приятелка размисли и да не направи това злодеяние на бебчо-успех!

# 12
  • Мнения: 6 315
Цитат на: shoni
Толкова дълго сме чакали с мъжа ми да имаме дете,че като чуя думата аборт и цялата настръхвам.А и колко такива семейства има само в БГ,които също се надяват да си имат-дай Боже всеки му.Не,не съм правила и ДАНО НЕ ми се налага да правя,защото имам една приятелка,която си е правила вече 3 - от нея знам,че е нещо ужасно-кръвотечение което не спира със седмици,болки,и не на последно място чувството на вина,че си убил собственото си дете-абе с две думи гадна работа!


Приятелката ти е приказвала глупости.

Да не дава Господ, но понякога се налага. И на тези, които си мислят, че никога няма да им дойде до главата - също. Никой не е застрахован, така че......

П.П. Темата не е за или против аборта или дали сме правили или не все пак.

# 13
  • Мнения: 3 164
Цитат на: Margarita
Приятелката ти е приказвала глупости.

Да не дава Господ, но понякога се налага. И на тези, които си мислят, че никога няма да им дойде до главата - също. Никой не е застрахован, така че......

П.П. Темата не е за или против аборта или дали сме правили или не все пак.

  Не разбрахме и твоя отговор какъв е,все пак.

# 14
  • Мнения: 6 315
Цитат на: shoni
 Не разбрахме и твоя отговор какъв е,все пак.


Аз каквото съм имала да кажа съм го казала на лични. Не искам да нападам, но не мисля, че има смисъл да се чете морал. В крайна сметка тези решения са не леки и с подобни изказвания като твоето хич не помагаш на жената. В случая поне тя няма да ни чете.

Хайде със здраве и.... никога не казвай никога!
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт