пак за плодовете ;)

  • 1 009
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
стоях и се чудих какво да давам днес като комбинация от плодове и се зачудих дали е нормално да се дава суров и приготвен на пара плод заедно. Н апример суров банан и приготвена на пара круша или ябълка  newsm78. и ако е възмойно как ги съхранявате за 2-3 дни

# 1
  • Мнения: 1 062
Да, аз правя подобни комбинаций. Точно банан с варена на пара ябълка. А иначе за други комбинаций, мога да те посъветвам да влезеш в тази тема и от там да черпиш идеи. Аз така правя. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0  Чети какви плодови дуети продават и си ги приготви вкъщи ако желаеш.

# 2
  • Мнения: 1 062
Пропуснах да добавя, че плодовите пюрета, които приготвям аз не ги съхранявам, а това което остане или го изхвърлям или го хапваме ние. Банан, ябълка, круша всички потъмняват когато престоят. Зеленчуковите ги остявям за следващия ден, но плодовите не.

# 3
  • Мнения: 27 524
Плодове е хубаво да се дават пресни, не на пара или варени, след като детето е навършило 6 месеца. Давам винаги един вид на прием. Иначе не е проблем да смесваш суров с на пара.

# 4
  • Мнения: 195
а по твърдите как ги приготвяш?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Не виждам проблем за смесването,но по-добре да са прясно приготвени.

# 6
  • Мнения: 508
До 7 м плодовете ги давах на пара, сега вече не. Няма лошо в смесването им, но не мисля, че като престоят повече време има някаква файда от тях. Знам, че обработен плод / нарязан , сварен и т.н/ се яде до 20 мин, след това витамин С се разрушава.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много вкусно става печен във фурна банан.

# 8
  • Мнения: 629
Не само витамините си отиват, ами и плодовете се окисляват и стават допълнителни неприятни реакции. Аз в началото предлагах всеки плод от пюре. И ако не се установи проблем - суров. Правя и плодови пюрета с разни ядки, но гледам да са не повече от 2-3 бурканчета, които бързо прибирам във фризера. Не че вътре остават витамини, но поне микроелементите, фибрите и някои други екстри си стоят. А за витамини - пресен плод всеки ден  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
стоях и се чудих какво да давам днес като комбинация от плодове и се зачудих дали е нормално да се дава суров и приготвен на пара плод заедно. Н апример суров банан и приготвена на пара круша или ябълка  newsm78. и ако е възмойно как ги съхранявате за 2-3 дни
Аз му правя всякакви комбинации от плодове. Но не мисля, че могат да се съхранят, аз ги правя непосредствено преди консумацията.

# 10
  • Мнения: 287
Суров плод най-добре. Настърган, ако не може да гризе сам. Моят син страшно се забавлява да яде банан и да го маже по косата си Shocked Laughing Вярно, че ми отваря работа, но пък е много щастлив Mr. Green
Няма смисъл да му правиш варени, на пара или печени- хем загуба на време, хем на полезности Simple Smile

# 11
  • Мнения: 872
През този сезон какви плодове давате?Моята дъщеря ябълка не обича,пробвах я с мандарина,въпреки,че няма година,но и нея не я иска.Давам банан,но взе да й омръзва.Круша - имахме домашни,но свършиха,купих от магазина някакви испански,но се чудя дали да ги давам.И те подходящите плодове свършиха.

# 12
  • Мнения: 887
През този сезон какви плодове давате?Моята дъщеря ябълка не обича,пробвах я с мандарина,въпреки,че няма година,но и нея не я иска.Давам банан,но взе да й омръзва.Круша - имахме домашни,но свършиха,купих от магазина някакви испански,но се чудя дали да ги давам.И те подходящите плодове свършиха.
Можеш да даваш манго и авокадо. Цитруси след 1г.

# 13
  • Мнения: 287
Също така киви, ананас. Ма то и кивито е за след 1 годинка.
Борко също не харесва мандарина или портокал натюр, но виж сок от тези плодове пие.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Плодовете давам предимно сурови, така са и най-полезни!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт