СПЕШНО-към майките на хомеопатия

  • 6 077
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
TINA.K много ти благодаря. Намерих, наистина подробни теми и не ми се мисли как се чувства човек, когато детето му прави гърч, моля се и никога да не разбера. Лошото при моето дете е,че то много често изведнъж вдига висока темп.. Последния път сложих я да спи здрава и се събудих от нещо горещо до мен, меря темп и 41 гр. Аз със студени чаршафи и душове не съм пробвала в такива моменти, точно защото знам , че от рязкото сваляне се получава гърч. Не знам как ще я караме, явно търпение, докато го израсте. Само така и не разбрах дали има последствия от фебрилен гърч? Освен стреса за родителите Rolling Eyes

# 16
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Доколкото знам, ако е чисто фебрилен - не. Само стреса за всички присъствали - големия ми син го държа близо месец след това. Преодоля го с много разговори и обяснения и хомеопатия.  Laughing

Това със студените чаршафи се отрича като се смята, че може да провокира гърч.

Аз правя следното. Като видя, че Т 38,5 -> под душа - без още да давам антипиретик, почвайки с 38 градуса вода за 1-2 мин и постепенно намалявам Т на водата до 37гр. Стоим си по 20-25 мин. Ако след това пак повиши на къмто 38,5-38,6 вече давам антипиретик и понеже почва да му действа след около 40мин, в които ми вдига до 39,3, го вкарвам в банята отново и в леген или корито в 38гр вода си кисне около 10 мин, после постепенно почвам да намалявам Т до 37 гр на водата (това за около 10-15мин и после още 10-15 мин си стои в 37 гр., докато задейства антипиретика (общо 30-40мин). Купих си термометър на OMRON - водоустойчив и мера Т докато приеме поносими стойности (около 38,3-38,4 и надолу) и тогава излизаме от банята. Водата я контролирам с бебешки термометър за вана.

На 27дек ми вдигна 39,8 и почнах с 39,5 вода за 3-4 мин, после свалих на 39 за около 5 мин и после постепенно намалявах Т на водата до 38гр за около 45 мин. Телесната му Т слезе до 38,8 за тези близо 50мин, което прави 1градус за близо 1час, което е приемливо темпо за намаляване. В това време вече започна и действието на панадола и макар с  38,8 спокойно го изкарах от банята. Той и за около 2ч вдигна от 37,7 до 39,8 тогава - бяхме до поликлиниката и нямах с мен панадол да дам - извод: другия път с панадола в джоба ще си ходя.

Така, че вариант с банята имаш, но много внимателно и без да се стремиш бързо да свалите Т. И задължително почваш с вода, малко по-студена (2-3 десети от градуса) от Т на детето в момента.

П.П Имай предвид, че не винаги, когато пипнеш с ръка челото и детето ти се стори много горещо има висока Т или обратното. Случвало ми се е и в двата варианта - много горещ на пипане, а Т в нормални граници и топличък на пипане, а с висока Т.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 13:52 от TINA.K

# 17
  • Мнения: 3 211
за 3 години само веднъж се е налагало да давам Панадол и то еднократно, като вдигна темп. над 39 и се чувстваше много зле, болеше я и ухо и направо ревеше постоянно от болка, дадох Панадол, падна до 37.5 и повече не вдигна такава висока темп., и без панадола щеше да мине, но по-бавно и много щеше да се мъчи.

# 18
  • Мнения: 1 168
Моят хомеопат ми е казал над 38 градуса да давам Нурофен(Панадол). Те не пречат на хомеоп. лекарство.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 768
Благодаря на всички за отговорите!
извода ми е че почти всички хомеопати не се притесняват от висока Т много и не препоръчват друго освен хомеопатия.

# 20
  • Мнения: 410

П.П Имай предвид, че не винаги, когато пипнеш с ръка челото и детето ти се стори много горещо има висока Т или обратното. Случвало ми се е и в двата варианта - много горещ на пипане, а Т в нормални граници и топличък на пипане, а с висока Т.

така е защото кръвта се концентрира около жизнено важните органи.
Последно забелязах, че при високи температури ръцете и краката му бяха студени, дори челото не толкова, но телцето и главата горят.

Аз действам с оцет и вода кърпи. Но това само понижава повърхностната, кожната Т. Затова трябва да си упорит.
И с яйце опитах. Др. път ше е само с белтък и сода, както една мама е писла тук.

# 21
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
...Последно забелязах, че при високи температури ръцете и краката му бяха студени, дори челото не толкова, но телцето и главата горят.

И при нас, когато вдига висока Т е така. Тогава разтриваме ръцете и краката, докато се затоплят.

Аз действам с оцет и вода кърпи. Но това само понижава повърхностната, кожната Т. Затова трябва да си упорит.

Компреси с вода и оцет се правят само ако са му горещи крачетата и ръчичките, но пък той не дава ... и затова го вкарвам под душа. Казвали са ми, че на дете не е добре през главата да се изкарва Т, и затова компреси - на подбедриците и ръката между лакета и китката.

И с яйце опитах. Др. път ще е само с белтък и сода, както една мама е писала тук.

и оцет (аз съм го писала - някъде тук из форума намерих рецептата) - при нас 2 пъти се налага да я ползваме - работи  Simple Smile.
Понеже ми е неприятно да го омазвам, ползвам при краен случай, когато другите неща не са дали задоволителен резултат и съм на път да дам течен аналгин (гледам да не стигам до него - май за бъбреците не е добре - нещо такова ми се върти из спомените???).

Ако прилагаш това с белтъка - не мажи около сърдечната област - аз мажа само гърба, вратлето, ръцете и краката, коремчето и гърдичките ги пропускам.



# 22
  • Мнения: 1 180
И ние сме отскоро на хомеопатия - синовете ми кашляха, бяха с много яка хрема. Големият вдигна и Т - хомеопата каза "чудесно" /?!!!/. Беше повече от 24 часа с Т почти 40 градуса, щях да откача! Нищо не му дадох, а бях на косъм... и тогава Т взе, че спадна. В интерес на истината му обух оцетени чорапи за около 5- 10 минути, а през нощта два пъти му мазах стъпалата с разбит белтък. Незнам кое подейства и дали подейства, но само с хомеопатичните капки детето май се оправи и от днес е на училище. За малкия обаче не мога да се похваля - дори ми се струва, че се влошава.... Cry

# 23
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
... За малкия обаче не мога да се похваля - дори ми се струва, че се влошава.... Cry

Лечебна криза??? Но не съм толкова напред в материала, пък и не е моя работа да кажа. Говори с хомеопата ви, кажи какво ти се струва, опиши подробно абсолютно всичко около състоянието и поведението на детето и той трябва да прецени дали е наистина влошаване или е лечебна криза.

# 24
  • Мнения: 208
Sulfur-200ch
По-вещите в хомеопатията биха ли дали инфо за това лекарство за дете на 2г.За съжаление не успях да намеря нищо.

# 25
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Sulfur-200ch  и ние сме го пили. миналото лято, тогава проверявах за него - има много покрития на симптоми на вирусно заболяване. тогава бях на косъм до антибиотика, добре че доктора ми се скара, казвайки че той ще реши и ако трябва сам ще го даде. имаше висока Т, отпаднала, от време на време кашляше, но Т беше най-лошото, че не падаше от нищо, няколко нощи се увивахме в чаршафи, душове...но се оправи. все още не сме пили антибиотик. сега този грип ме плаши много, май ще спрем яслата за всеки случай.

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Моят хомеопат ми е казал над 38 градуса да давам Нурофен(Панадол). Те не пречат на хомеоп. лекарство.

 Дори алопатите в Западна Европа препоръчват до Т. 39 - 39.5С да не се дават никакви температуропонижаващи (освен в случаите на сърдечна патология)
 
 В Бг алопатите пак са поизостанали и дори и при невинна Т. 38С наливат масло в огъня на паникьосаната майка...време е вече да си посверят "часовниците"...

 За сведение - високата Т. 39 - 40 С сама по себе си не е болест!
 Тя е прекрасна защитна реакция на организма, и е единствена преграда пред вирусите, до идването на Специфичния имунен отговор - от 1 - до 3 денонощия.

 Без специфичен имунен отговор на организма, и в най-модерната Американска болница ще са безсилни и пред най-невинния вирус!


 Вижте и тук:  Жизнената Сила – План за действие
 

Общи условия

Активация на акаунт