СПЕШНО-към майките на хомеопатия

  • 6 076
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 768
синът ми от сутринта има 40 градуса Температура. смъкна я до сега на 38,9. лекуващия хомеопат каза да изчакаме със свещички или други традиционни лекарства. моля кажете ми вашите хомеопати също ли препоръчват да се изчака въпреки високата температура...
имали ли сте такава Т и смъквали ли сте я само с хомеопатия...
много съм притеснена и не знамколко още да чакам за да я смъкне

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Една от многото разлики между хомеопатия и традиционна медицина е 4е ако примерно панадола действа бързо(1-2 часа),то белладонна (примерно)иска пове4е време.Най-важното е да даваш правилното лекарство,иначе само си губиш времето.Защото само за кашлица май имаше около 200 лекарства!Прави си извод колко има и за температура....И споко,имай търпение да подействат няколко часа.Ако няма промяна изобщо то поговори с хомеопата за смяна на лекарството!Успех!

# 2
  • Мнения: 8 769
звездица, важното е да се супокоиш. 38.9 е добре.
Да, имали са децата ми такава температура и сме я смъквали и без антипиретици.
Ако вярваш на лекаря си хомеопат, ако той е на разположение-няма страшно. Ще се справите!
Ако обаче се уплашиш много или поддържа твърде дълго температурата моят хомеопат разрешава панадол.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря за отговорите! надявам се че ще я смъкне още защото през нощта ще ми е притеснено с висока Т Cry

# 4
  • Мнения: 108
И ние се лекуваме с хомеопатия, при последният грип синът ми вдигна от 38 до 39,6 и когато мина 39 давах Беладона, но по съвет на хомеопатката. Историята продължи 3 дни и накрая той се пребори, слава-богу. Но трябва да питаш хомеопатката, защото 40 си е висока температура... Въпреки че по мойте скормни познания, свързани с хомеопатия, това е знак, че организмът е силен и се бори активно с болестта. Успехи!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 768
И ние се лекуваме с хомеопатия, при последният грип синът ми вдигна от 38 до 39,6 и когато мина 39 давах Беладона, но по съвет на хомеопатката. Историята продължи 3 дни и накрая той се пребори, слава-богу. Но трябва да питаш хомеопатката, защото 40 си е висока температура... Въпреки че по мойте скормни познания, свързани с хомеопатия, това е знак, че организмът е силен и се бори активно с болестта. Успехи!
благодаря! наистина това каза и нашия хомеопат, обаче трябва да си куражлия човек и въпреки продължителната висока температура и многото доброжелатели-роднини и приятели/които отричат хомеопатията като шарлатанщина и в тяхните очи не взимам мерки за детето си/ да бъдеш уверен в това което правиш. а мен ме е страх, признавам  Sad добре че го има този форум и вас, за да вдъхвате увереност.
още веднъж БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 6
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
38,9 не е чак толкова висока температура при децата. Особено пък ако е жизнено детето и няма вид на болно, няма нужда да му даваш нищо. Ако спи, не трябва да го будиш дори за да му дадеш хомеопатично лекарство. Това по инструкциите на нашата хомеопатка.
Ако продължи да поддържа такава Т или пък да качва, може да е признак на инфекция. Така си мисля аз. Тогава най-добре е да го види лекар детето.

хм... много съм добра в съветите ... и честно казано се придържам към тях до някое време, но като тръгнат на зле нещата и не мога да се свържа със хомеопатката или не съм в Сф, тичам при най-близкия лекар и обикновено стигаме до антибиотик ... мдаааа явно правя нещо грешно    Cry
Sorry за отклонението ... ама и моя малчо пак е с температура, а до преди седмица беше на антибиотик и вече ми се реве  Close

# 7
  • Мнения: 8 769

хм... много съм добра в съветите ... и честно казано се придържам към тях до някое време, но като тръгнат на зле нещата и не мога да се свържа със хомеопатката или не съм в Сф, тичам при най-близкия лекар и обикновено стигаме до антибиотик ... мдаааа явно правя нещо грешно    Cry
Sorry за отклонението ... ама и моя малчо пак е с температура, а до преди седмица беше на антибиотик и вече ми се реве  Close
Дааа, не правиш нещата както трябва. Или разговаряй с хомеопата си повече, или прочети повече за хомеопатията, за да добиеш увереност, защото по този начин ти не лекуваш хомеопатично и в същност не правиш нищо хубаво на организма на детенцето си. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 648
Моя малкия вдигна 40.6, когато се разболя преди коледа и то в 10.30 вечерта и дадох антиперетик, защото беше висока и беше късно!
През останалото време си бше само на хомеопатични докато дадохме правилното лекарство и свали за час температура, която не беше падала под 38.8 за последните 24 часа.

# 9
  • Мнения: 1 413
Миналата година ми вдигаха и двете деца такива температури и я смъквахме с парчета плат или платнена кърпа напоена в разтвор вода и лимонов сок сложена на китките от вътрешната страна и на челото - при моите деца даде бърз резултат, но не съм сигурна като хомеопатичен ефект да не е противопоказно. Дано бързо свали температурата детето!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
благодаря, днес вече Т е много по-ниска - около 37,6 - удържах фронта да не давам друго, дано да падне съвсем Praynig

# 11
  • Мнения: 8 769
Браво на детенцето ти, звездица! Преборило се е! Браво и на теб!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 768
Браво на детенцето ти, звездица! Преборило се е! Браво и на теб!  bouquet
дона туфиня, благодаря за подкрепата   bouquet

# 13
  • Мнения: 165
На моето дете давам над 39 гр. Панадол, но трудно се повлиява.
Да се радвам ли,незнам и аз съм чела, че високата температура е признак,че организма се бори и наистина детето ми досега не е имало бронхит или пневмония, но психически едвам издържам с температурите й, които винаги са 40 или 41 гр. и докато намерим подходящото лекарство минава време. Последния път на Нова година най-много до 39.8 да свалим с Панадола и това от обяд до късна вечер, когато сменихме лекарството. Около мен също има роднини, които непрекъснато си мислят, че съм майка, негрижеща се за детето си и щом толкова дълго време има висока температура значи е за антибиотик. Предпоследния път бях дори на път да му дам, защото цели 3 дена вдигаше през 3 часа 40 гр. и едва на третото лекарство реагира. Незнам какъв е процентът на децата, които правят гърчове при висока температура, но аз много се шашкам. Последния път и аналгин дадох и от него не се повлия,да не говорим за оцет и други бабини методи.

При вас често ли се случва да вдига детето ви висока температура и еднократно ли е или я поддържате 1-2 дни , дори и с правилното лекарство?

# 14
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
...Незнам какъв е процентът на децата, които правят гърчове при висока температура, но аз много се шашкам. Последния път и аналгин дадох и от него не се повлия,да не говорим за оцет и други бабини методи.

При вас често ли се случва да вдига детето ви висока температура и еднократно ли е или я поддържате 1-2 дни , дори и с правилното лекарство?

Герита, малкият ми син направи фебрилен гърч преди 1г - 28.01.2007. Тогава доста попрочетох - гърча не се предизвиква от висока Т, а от рязка промяна на Т (независимо дали е повишаване или понижаване). Ако ти се занимава - прегледай в профила ми последните публикации и ще намериш подробни писания по темата. Сори, просто не ми се пише в момента.

Винаги ми вдига високи Т, 39,2-39,3 даже на 27дек 39,8, поддържа ги, трудно се повлиява от панадол - към 40мин след прием почва да действа. Затова като видя, че Т тръгва над 38,5 давам панадол и обикновено стига до 39,3 докато подейства. Често се случва 1ч след приема на хомеопатичното лекарство да вдига висока Т и да се налага да давам антипиретици, като същевременно съм сигурна, че лекарството е правилно подбрано - имам 100% доверие на хомеопатичката ни.

Ако ще си по-спокойна давай при малко по-ниска Т панадола - не чакай да вдигне 39, а примерно към 38,5-38,6.

При нас действа един друг бабин метод - 1белтък от яйце, 1ч.л. сода за хляб и 1с.л. оцет - разбива се на пяна и се намазва детето (без зоната около сърцето) - това за сваляне на Т.

Общи условия

Активация на акаунт