КЪДЕ ДА СЕ ОПЛАЧА ОТ НОИ

  • 1 990
  • 11
  •   1
Отговори
Здравйте,обръщам се с голяма молба към вас.Писна ми непрекъснато да ни отсвирват така да го кажа.С Онкологично заболяване съм.От 3 месеца съм в болнични.Досега съм получила само октомврийския си болничен.Разчитам на тези пари защото me сигуряваха на голяма заплата.Ще съм болничен още около година,това са ми единствените доходи.Ходих до НОИ към 15 декември защото не ми бяха преве;и все още нищо освем за октомври,казаха ми не се претисняваите първите дни на януари ще се преведат,до днес нищо.В понеделник съм на Химиотерапия и за да я изкарам добре трябва да си купя инжекция която да ме държи горе долу добре да ми спре повръщането поне за 6 часа,а трябва да се купува поне за 3 дена докато спрът страничните действия на Химиотерапията,както разбирате пaри днес нямаше и няма как да си ги купя.
Приеха да се изплащат болничните до 3 дена,но се съмнявам че ще стане.Кой ще ги контрулира за това.Молбата ми ако някой знае към кой да се обарна да подам жалба моля да ми каже.БЛАГОДАРЯ

# 1
  • Мнения: 5 178
Първото, което ми идва наум е да се свържеш с асоциацията на онкоболните. Може там да те насочат или поне да ти помогнат с инджекциите

Желая ти много късмет и бързо възстановяване!!!

# 2
  • Мнения: 299
Много съжалявам, за това през което минаваш. Задължително си пусни писмена молба в НОИ (с входящ номер) с оплакването ти и опиши подробно проблема и какво ти причиняват. Те са задължени да ти върнат писмен отговор в някакъв срок защо се бавят. Надявам се, че при писмено оплакване ще се задействат.
Обади се и на Комисията за защита на потребителите и ги попитай към кого друг да се обърнеш. Това е което се сещам в момента. Дано съм ти помогнала.
Успех и бързо възстановяване!

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639

Обади се и на Комисията за защита на потребителите и ги попитай към кого друг да се обърнеш.
И аз те посъветвала това. Някои хора са се самозабравили.
Успех!
 Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 5 074
В това отношение сигурно няма да съм ти от полза. Не зная какво да те посъветвам. Само искам да се помоля - БОГ ДА НИ Е НА ПОМОЩ. Защото в тази ненормална държава, ако може да се нарече държава, всички освен държавниците са обречени на гибел #2gunfire

# 5
  • Мнения: X
Мисля,че можеш да се оплачеш на омбудсман-а,той би трябвало да се занимава с оплакванията от институциите....за всеки случай пусни копия до медиите/телевизии,вестници/...но не ги оставяй така.....
Желая ти късмет и дано да се пребориш с бюрокрацията Peace.....и най-вече-здраве ти пожелавам Praynig.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Потърси медиите за помощ. Така най бързо ще стане ми се струва. Бързо възстановяване!

# 7
Много ви БЛАГОДАРЯ.Засега пуснах жалба на омбудсман дано направят нещо за мене.Мислех и аз за медийте но неискам хората който ме познават да разберат какво ми се случи,защото доста добре се прикривам.БЛАГОДАРЯ ВИ  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 824
Много съжалявам,че имаш здравословен проблем.Нямам идея къде може да то обърнат спешно внимание,може би в Здравното министерство?Ако ти трябва помощ за някоя медия мога да помогна,все пак мисля,че това е най-краткия път за разрешаване на проблема.По-важно при теб е да се възстановиш,а не какво ще си помислят хората около теб.Пожелавам ти пълно оздравяване.Много е важно да вярваш в това!
Каква сума е необходима за тази инжекция?Ще помогнем,малко ли сме!

# 9
  • София
  • Мнения: 725
Здравей,

много съжалявам за това, през което минаваш! Пожелавам ти бързо оздравяване  Praynig!

Сега и аз да споделя моя опит с НОИ. Предполагам си проверявала защо не ти изплащат болничните на партера, нали? Там са редови служители, които се въртят - дават дежурства и не могат много да ти помогнат. Моят съвет е - искай да ти дадат пропуск от същите тези служители да се срещнеш с шефа им - мисля, че се казваше Манолов - кабинета му е на втория етаж - много разбран човек. На мен ми бавеха 3 месеца болничните за бременност и раждане - накрая ми писна - отидох при него - той разгледа моя случай - видя, че проблема е при тях и нареди веднага да ми изплатят парите. Извини ми се, каза, че грешката е на служителите му и ми благодари, че съм отишла при него, защото до него тези неща /тоест бавенето по толкова време/ не стигали. Каза ми за в бъдеще дори малко да ми се забави плащане - директно при него да ходя. Оттогава не съм имала никакъм проблем с получаването на болничния.
А на теб казаах ли ти защо ти бавят изплащането - някакъв проблем ли има /с болничния или осигуровките или декларацийте за осигуровки/?

# 10
# 11
Много ви Благодаря за съветите,ще се възползвам от тях,утре след Химиотерапията ще отида ако съм добре и ще стана лоша,нестига че трябва да минавам през този ад,а трябва и с тези да св занимавам.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт