Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Не знам дали пускам темата на правилното място, но ми е нужно инфо. Търсих в нета, но не успях да открия нищо. Ще съм благодарна ако ми отговорят хора, които наистина знаят нещо по темата.
Информацията, която търся е за "ендоскопска диагностика" - същност, характеристика и т.н. Всяка информация би ми била полезна. Благодаря предварително  Hug
Цитирай

София

диагностика на какво? Вариантите са много.
Цитирай
диагностика на какво? Вариантите са много.

Въобще! Същност, задачи, цели, най-общото за нея Smile
Цитирай

София

аз те питам, на какво защото нещата се извършват по различен начин за различните системи. Много често ендоскопската диагностика се съчетава с ендоскопска манипулация. Както знаеш има много едндоскопски операции-на жлъчка, на простата, на пикочен мехур на стави  и още много други, целта е възможно най-щадящо за организма да се направи диагностика и ако е необходимо и възможно по този начин да се извърши и операцията. При ендоскопски операции на корема или например на става, се правят 2-3 малки разреза, през които се вкарва ендоскопската техника-най-често това е камерата, миниатюрни ножици и т.н, които са необходими за огледа и съответно за изрязването на даден орган или част от него. При простатата и пикочния мехур, се влиза през пикочния канал и с помощта на електрическа бримка, се изрязва каквото е необходимо. Огледа става със специална оптика. Този начин на диагностика и терапич е много щадящ за пациента, защото кръвозагубата е минимална и възстановяването е много бързо. Тази информация е твърде обща и затова, ако те интересува нещо конкретно, поясни.
Цитирай
 Огледа става със специална оптика.

Интересува ме тази специална оптика. Ако можеш да дадеш повече информация. Благодаря ти много, че ми отговори.
Цитирай

София

ами те са много различни в зависимост от това за коя система от тялото се ползва.Не мога да ти кажа общи неща. Кажи по-конкретно какво да ти обясня.
Цитирай
ами те са много различни в зависимост от това за коя система от тялото се ползва.Не мога да ти кажа общи неща. Кажи по-конкретно какво да ти обясня.

Благодаря ти много за отговорите  Hug  Аз сега уча за изпит и търсих в нета за този вид диагностика  понеже лектора не ни е обяснявал тази тема и я нямаме, а учим само от лекциите и за това имах нужда от нещо по-конкретно за ендоскопската диагностика. В общи линии ми стана ясно Smile Няма да те притеснявам, понеже както казваш то за различните системи е различно. Благодаря още веднъж!!!
Цитирай

София

няма нищо, ако се сетиш нещо конкретно, питай.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.