Сестра ми се развежда!

  • 2 777
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте!Сестра ми се омъжи на 18г.Мъжът и живее от малък в чужбина.Тя замина да живее при него,записа се на курс бързо научи езика и реши да учи висше.Нямат деца,и двамата мислеха след като тя завърши да работят по въпроса.Женени са от 7 год.Мажат и е от онези мьже за които всяка жена мечтае.Прекалено добър,винаги и е давал пълна свобода,готви ,до нея е в трудните моменти на следването.Мьж мечта.Дори когато я попитах ЗАЩО кое и е липсвало,тя ми отговори-нищо.Преди 10 месеца се появява др.мьж в живота и.Влюбват се и сега тя е решила да се развежда.Мьжьт и прие новината много трудно.Срещна се с др.мьж,говориха.Не я обвинява,дори казва ,че я разбира но и ,че не може да живее без нея.само да добавя че съпругът и е с мн.добра кариера и добре финансово.Проблема е,че според мен тя прави огромна,на грешка.Преди малко говорих с нея и и казах мнението си.Дори и с малко по остър тон.Тя ми каза че в момента никoй не я разбирал и че всички са против нея.Почувствах се зле.Дали маистина не предавам сестра си.Новата и любов е на 23год.Как бихте постъпили вие?Благпдаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 22 414
Нещо като неизживяна тинейджърска страст и глупост.
на това ми намирисва на мен.
На 18г си твърде млад за брак според мен и рано или късно идва момент, в който искаш да наваксаш пропуснатото. Макар и то да е пропуснато само според теб.

# 2
  • Мнения: 1 840
Няма нищо за наваксване. Някаква си страст, която със сигурност един ще угасне. А дали ще остане нещо след нея и какво точно ще бъде то?!
За съжаление - не можеш да спреш някой, който е решил да си съсипе живота. Едва ли можеш да направиш нещо. Така сме устроени - да изпуснем питомното и да гоним дивото. И всеки си плаща за заблудите един ден. Жалко, много жалко. Тя ще оцени съпруга си, когато го загуби.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Никой от нас не знае какво й е на жената. Прекрасният й добър мъж може да се окаже чудесно братче и пълен креватен провал. Ако няма страст към него, какво да прави едно момиче на 25? Разбирам да е на 45, с две деца зад гърба и куп финансови обвързаности, да й кажа "я си седни на гъза"! Но тази млада жена...явно има нужда от нещо друго. Това че не го е получила с първия си твърде ранен брак, не означава, че трябва да се откаже от него завинаги, нали Rolling Eyes

Може и да прави огромна грешка, за която после да съжалява.

Но без да знаем какво точно е положението в семейството й, няма как да правим адекватни коментари.

# 4
Мирама,нищо не е пропуснато от мен а най вече пък от нея.Както писах тя винаги е имала пълната свобода.Ходи сама по партита,със съпруга и имат много добър социален живот.Ходят по почивки,няма петък и събота да не са по дискотеки-с него или с приятелки.Дори е имала едно две залитания но без това да се отрази на брака и.Но сега........

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Остави тя да си реши проблема. Не се притеснявай чак толкова, тя сигурно знае защо иска да го направи. Ти мисли, как да и бъдеш в полза, ако тя наистина се нуждае от теб.

# 6
  • Мнения: 17 546
Но без да знаем какво точно е положението в семейството й, няма как да правим адекватни коментари.
Peace
Никой не знае какво точно става зад вратата им и под завивките им! Това, че сте сестри не означава, че знаеш всичко на 100%. И тази свобода, която е имала до сега в брака си, може да и е била дадена за сметка на нещо друго, което и се е полагало, но не е получавала. Знам, че ти е мъчно, но не ти решаваш нещата в случая и едва ли, ако се тръшкаш ще промениш нещо. Избора е на сестра ти, живота си е неин и последиците от решенията и също. Ти не можеш да живееш нейния живот, защото отстрани ти харесва как изглежда, нито пък тя твоя, по начина, който ти си избрала. Просто говори с нея като сестра, но не настоявай и не и искай обяснения, защото това може да ви отчужди една от друга.

# 7
  • Мнения: 94
И аз мисля,че сестра ти греши.След като по твоите думи всичко има,защо ще иска друг мъж?Може пък да крие нещо относно мъжа си и да не ти казва?Но ако всичко е идеално,може просто да и е втръснало с един мъж и да иска нещо ново ThinkingНо ако бях на твое място,може би и аз от части щях да реагирам така Sick

# 8
  • Мнения: 111
Всеки сам избира пътя си.И всеки сам си носи кръста.
Ще и помогнеш най-много като останеш до нея, независимо какво решение е взела.

# 9
  • Мнения: 4 380
Какво право имаш ти като сестра да се месиш в личния и живот? Само ТЯ си знае кого обича и с кой иска да живее. Няма ти да живееш с този мъж. И да прави грешка, прави СОБСТВЕНА грешка и това не те касае.

# 10
  • Мнения: 1 172
Знам какъв ад е да живееш с добре осигурен мъж , с добра кариера и да имаш пълна свобода. Да го посрещаш и изпращаш в командировки, да се съобразяваш със служебните му ангажименти. И същият този загрижен и чудесен мъж (според околните) да не прави нищо, че да е свободен на твоя личен годишен празник. И поне един ден работата му да е на втори план. Изпитала съм го преди много време, и за нищо на света не бих искала пак да ме застига. Аз съм една от малкото, които изцяло разбират сегашната му съпруга. Това, че всички като чуят "готвене" и "пари", решават че мъжът е мъж - мечта, е още по-гадното в такава ситуация.

Не съдете жената и не си позволявайте да определяте кое е грешно и кое е правилно в нейния живот. Само тя си знае как се чувства в такава една връзка. А животът е толкова кратък.

# 11
  • Мнения: 1 942
 Момента за нея също предполагам не е лесен, но те трябва да вземат подобно решение. Ти си и сестра. Кажи и какво мислиш, защо така мислиш, поговори, опитай се да я разбереш и и кажи че независимо дали одобряваш или не я обичаш и си с нея. Когато обичаме някого трябва да приемаме неговите решения, независимо дали ги разбираме /особено когато касаят само него/ и да го подкрепяме. Аз така мисля  Peace

# 12
  • Мнения: 6 167
Може да е нейна грешка, неин живот, но аз като сестра не бих си спестила мнението с мотива " да прави каквото знае".
Сори, ама семейството не е само за наздравици по празници.

# 13
  • Мнения: 1 761
Сестра ти,ако е пълнолетна,дори да прави грешки,може да носи отговорност за тях.
Не и отнемай това право.Колкото и да е добре материално сегашният съпруг, то със сигурност е пропуснал нещо,което на сестра ти и липсва.Например-усещането,че е единствена,специална,незаменима,любима жена.
Не и пречи,ако тя е щастлива по начин,който не разбираш.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 13:05 от kartinka

# 14
  • Мнения: 473
Решението си е нейно. Това, че си й сестра не ти дава правото да я съдиш. Съвети в такива ситуации се дават пестеливо, защото всеки си избира как да си живее живота и никой няма правото да му се намесва. След като тя така е преценила ти остава само да замълчиш. Аз поне бих постъпила така в твоя случай.

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Мисля, че просто не го обича... Confused

# 16
  • Мнения: 2 924
прекалено добър е както самата ти казваш.
Някои жени се отегчават от тях, предпочитат лошите момчета.
Онези дето могат да ги поставят на мястото им - само с поглед.
Очевидно сестра ти е една от тях.
Предполагам като изживее моментната си страст ще се върне при съпруга си.
Ако знаеш колко жени го правят това.
Остави я да прави каквото мисли ,че е добро за да бъде на този етап щастлива.
Приеми решенията и. И и помогни , ако някога поиска поддръжка и утеха.
Все пак за какво друго са сестрите?Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 111
Смятам, че трябва да запознаеш сестра си с мнението си, без да й го натрапваш. В крайна сметка, както са казали по-горе, това си е нейният живот и най-доброто, което можеш да направиш за нея е да я подкрепиш каквото и решение да вземе в крайна сметка.

# 18
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Мойто мнение: "Гъз глава затрива"
По принцип смятам че всеки човек сам трябва да си носи отговорност за постъпките,така че никой няма право да я съди....въпреки глупавото и решение.
И ако имаше някакъв проблем между нея и съпруга и не мисля че щеше да чака появата на новият мъж че да предприеме подобна стъпка.
И все пак и пожелавам успех....дано намери щастието което търси, че иначе..... #Crazy

# 19
  • Мнения: 216
Никой от нас не знае какво й е на жената. Прекрасният й добър мъж може да се окаже чудесно братче и пълен креватен провал. Ако няма страст към него, какво да прави едно момиче на 25? Разбирам да е на 45, с две деца зад гърба и куп финансови обвързаности, да й кажа "я си седни на гъза"! Но тази млада жена...явно има нужда от нещо друго. Това че не го е получила с първия си твърде ранен брак, не означава, че трябва да се откаже от него завинаги, нали Rolling Eyes

Може и да прави огромна грешка, за която после да съжалява.

Но без да знаем какво точно е положението в семейството й, няма как да правим адекватни коментари.
Това все едно съм го писала аз-за себе си.И сега след толкова години като си дам равносметка не съжалявам за стореното.

# 20
  • Мнения: 1 172
И ако имаше някакъв проблем между нея и съпруга и не мисля че щеше да чака появата на новият мъж че да предприеме подобна стъпка.


Съмнявам се да е чакала и да го прави ЗАРАДИ другия човек.
Преди време, точно появата на друг човек в живота ми ме накара да се замисля, да преценя дали тогавашния ми живот е това, което съм искала, да си отворя очите за много неща, за които се заблуждавах, че не са проблеми или че не са важни и т.н... Така че новият мъж най-вероятно е изиграл ролята на катализатор. Вероятно не е причината за решението, а само е ускорил вземането на това решение.

# 21
Благодаря ви за отговорите!Мисля,че единственият и основен проблем е,че както писа Ерика тя не го обича.А без любов не се живее.Той е прекалено добър наистиnна-а такива хора рано или късно ни стават безинтересни и търсим онези другите....(както го е описала Хипатия). Реших да не и се меся повече но ще бъда до нея.Знам че рано или късно ще съжалява.*СВ* сиyърно е ужасно да се живее с такъв мьж но мисля ,че състра ми тепърва я очаква този живот.Новият и приятел работи за голяма застрахователна компания.На върха на пирамидата.Там са постоянните командировки,бизнес вечери или партита.Мьжьт и работи в сферата на медицината с 4астна практика и никога не я е оставял сама по празници макар че работата му е много важна за него.

# 22
Сестра ми се ожени според мен твърде малка(едва навършила 18) и то за човек който е 15 години по голям и меко казано ужасен....Тъй като бях много против това и се опитвах да й говоря много вмомента почти не си говорим и не съм я виждала сама от 1 година(от както се ожени).Няма да се впускам в повече подробности само ще ти кажа че вчера ми се доплака за нея и я мисля денонощно,но това беше неин избор.та по въпроса:моят съвет е да не се месиш повече,защото накрая ще излезнеш виновна и само ще влошиш  отношенията си със сестра ти.Никой няма да те похвали че си дал съвет.В крайна сметка тя вече е голяма жена и ако си реши да си разрушава брака ще го направи така или иначе.....Но вкрайна сметка това че са ни братя или сестри не значи че нямат право на грешки или че имаме някакви права над тях-не  са длъжни да се вслушват в съветите ни.Тя си диктува живота!
ЖЕНСКОТО СЪРЦЕ Е ДЪЛБОК ОКЕАН ОТ ТАЙНИ!!!!

# 23
  • Мнения: 3 621
Можеш само да и споделиш мнението си без да го натрапваш и да приемеш нейното решение колкото и грешно да е то според тебе
Може би тя наистина не го обича , може да има нещо друго , което няма как да сподели дори и с тебе
Ако се опиташ да и повлияеш или да и натрапиш мнението си , наистина рискуваш да я отблъснеш от себе си

# 24
  • Мнения: 331
Няма мъж, който да може да даде всичко на една жена. И в един момент тя осъзнава това... в момента, в който престава да го обича. В този момент от значение е какво точно й липсва и дали продължава да храни илюзии, че все някога ще намери идеалния мъж...

А може би сестра ти много точно знае какво иска - тогава няма сила, която да я спре...
Ако не знае - също...

# 25
  • Мнения: 2 617
Как бих постъпила ли? Не се меся и давам свобода, т.е. правя това, което предендирам да бъде правено и спрямо мен.
Дори не вземам предвид аргумента, че това, което става между двама, само те знаят най-добре, какво е.

# 26
  • Мнения: 1 263
Може да е нейна грешка, неин живот, но аз като сестра не бих си спестила мнението с мотива " да прави каквото знае".
Сори, ама семейството не е само за наздравици по празници.
Ако виждаш,че един от най близките ти хора е на път да загуби нещо стойностно мисля,че ти и родителите са тези,които трябва да я накарате да види реалността(поне както вие я преценяте) и да си даде отговори на някои въпроси,за които в този момент на прекалена емоционалност не иска да се замисля.
Има някои неща в живота,които ако се счупят после никога не могат да бъдат поправени,така е и със някои наши решения.
Увери я,че ти завинаги ще останеш нейна сестра и човек,който ще и помогне в труден момент,но и не и спетявай това как ти преценяш цялата тази ситуация.
А какво влага в понятието любов сестра ти?Каква би трябвало да бъде любовта между съпрузите?     

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Сигурно ще съм груба и, вероятно неправа.
Ама, вземи го тоз хубавия мъж и мирясай, таман сега е свободен. Говориш за него така любовно. Освен това, без да съм имала сестра, имам чувството, че това е някакъв синдром-да имам това, което има другата сестра.  В тоя ред на мисли-ти, по-малката ли си?


ПП. Остави жената да си живее живота, щом не те ангажира пряко и не й натяквай, ако смяташ, че не е права.

# 28
подкрепи я, не й се меси в точно тези решения. не знаеш какво е вътре в семейството й. Деца нямат, доколкото разбрах.

казала си си мнението, оттук нататък твоята фукнция завършва.  bouquet

# 29
  • Мнения: 177
Много сходна на моята ситуация
Когато, преди няколко години, обявих решението си да се разведа, всичко живо наскача срещу мен  ConfusedПривидно брака ми изглеждаше по същия начин, като този на сестра ти. Обаче привидно...Само аз си знаех в какъв ад живея ConfusedСестра ми беше тази, която се изправи пред мен с най-тежките обвинения, с най-болезнените думи.В крайна сметка направих това, коета АЗ смятах за правилно - разведох се, но без подкрепата на близките ми, което правеше нищата още по-болезнени. Към днешна дата с чиста съвест заявявам, че това не е било грешка, дори в най-малките си детайли! А сестра ми още се чуства зле от тогавашното си поведение, въпреки че многократно съм й казвала, че съм й простила(и наистина съм го направила,не са само думи)

Това, което аз бих ти препоръчала е да подкрепиш сестра си, без значение твоето мнение. Колкото и лесни да изглеждат нещата от страни, в душата й със сигурност не са толкова прости и ако е сама в това начинание, ще й бъде още по-тежко

# 30
Може да е нейна грешка, неин живот, но аз като сестра не бих си спестила мнението с мотива " да прави каквото знае".
Сори, ама семейството не е само за наздравици по празници.
Семейството принадлежи единствено на съпруга и съпругата. А личният живот на всеки пълнолетен човек е неприкосновен. Братя, сестри, лели, стринки и тем подобни нямат нито морално, нито каквото и да било друго право да се месят в живота им... Още повече когато никой от двамата не им иска мнението.

Общи условия

Активация на акаунт