дограма

  • 9 996
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 371
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.
Малко не по темата, но ме интересува дървената дограма Blush От коя фирма я поръчахте? И ако може да споделиш ориентировъчно за цената, никой не казва нищо конкретно ( май само една потребителка беше сравнила дървената със Саламандър) - с пъти ли е по-скъпа дървената от ПВЦ, или? Rolling Eyes
Зависи от отварянията и размерите обикновено Peace
Около 300 - 350 лв., но зависи, пак казвам.
Фирмите за хубава дървена са няколко - Камбера, Видира, Карабулев, Коником, Стил М(не съм 100% сигурна за последните).

# 16
  • Мнения: 606
  В къщи е ПВЦ - Века. 5 камерна с троен стъклопакет - 35 мм. с К-стъкло. Мисля, че това е необходимия минимум. Много сме доволни. Един от скритите проблеми на цветната е, че е много по-скъпа и за да направят цените приемливи, внасят по тънък и олекотен профил. Не препоръчвам двоен стъклопакет или стъклопакет с аргон.

# 17
Два пъти поръчвахме в фирма "Алуминиум"Стара Загора. Много сме доволни. Предстои ни остъкляване на две тераси ,пак тях ще търсим. ТЕЛ.032 /642 179;032/265 500.
Внимавай само с тези двамата - мисля, че са в кв.Смирненски. Христо Спасов 0898 949984; Красимир 0898388222.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 18
# 19
  • Мнения: 491
И при мен не се отварят....

# 20
  • Мнения: 491
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.
Малко не по темата, но ме интересува дървената дограма Blush От коя фирма я поръчахте? И ако може да споделиш ориентировъчно за цената, никой не казва нищо конкретно ( май само една потребителка беше сравнила дървената със Саламандър) - с пъти ли е по-скъпа дървената от ПВЦ, или? Rolling Eyes


Дограмата ни е правена преди 4 години нямам много спомен за цената.  Rolling EyesИзлезе ни малко по- скъпо от цветна ПВЦ, но я вземахме от познат. Пък и не съм от София, от доста по на юг съм, така че едва ли ще съм ти от полза. Просто коментирах видовете дограма, понеже имам и от трите и мога да направя сравнение. За алуминиевата няма смисъл да говоря, то е ясно. ПВЦ имам в спалнята- по ъглите ми се образува по малко мухъл и стъклата се запотяват, докато при дървената няма такива проблеми. Нашата специално е махагон и нито се е изметнала, нито ми прави проблем със сглобките.

# 21
  • Мнения: 8 999
Никога не бих си сложила бяла дограма. Ужасна е за поддръжка. Баща ми има бяла и е ад, когато ходя да му мия прозорците. На всичкото отгоре се надрасква и много й личи. Вкъщи е цветна - тъмен орех, и съм много по-доволна. Откъм поддръжка е направо песен в сравнение с бялата. Нашата е петкамерна, на Трокал. Служителят, който ни прави офертата и взимаше размерите изрично ни предупреди за южни прозорца да не слагаме К-стъкло /през зимата е добре, но твърдеше, че през лятото ще ни изпепели слънцето и жегата, защото това стъкло не пропуска отвътре навън/. Послушахме го, но не мога да кажа дали е бил прав, тъй като сме с ТЕЦ и вкъщи е много топло.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 856
Дуци, vok - благодаря! Simple Smile Поне си затвърдих мнението, че ще искам дървена дограма, когато засменяме нашата... За да не разводнявам темата повече  Blush, ще си пусна моя с въпроси, когато му дойде времето! Wink

Общи условия

Активация на акаунт