дограма

  • 10 001
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Родителите ми ще сменят дограмата и се чудят каква да бъде :по точно колко камерна и дали цветната е по - некачествена ,защото им харесва повече от бялата ,но има противоречиви мнения. Колко Камери трябва да бъде за да е сравнително добра и не толкова скъпа .Коя фирма от Пловдив да изберат ?

# 1
  • Мнения: 1 080
Ами аз съм чувала, че тия цветните не са качествени, колкото другите - това покритие се лющело или нещо такова - не помня вече, каза ми го един дето работи в такава фирма. Имам в къщи дограми на три различни фирми и съм най-доволна от "Века"
Най-важното гледай да са немски.
мисля че 5-камерна стига, ама нека и някой, който е по наясно да допълни!!!

# 2
  • Мнения: 373
Няма никаква зависимост между цвета и качеството. И двете се правят от един и същ материал- PVC.  Ние вкъщи сме най-доволни от Саламандър- в хола ни е 5 -камерна ,златен дъб. Най-недоволни сме от Кьомерлинг-в кухнята ни е такава (пак златен дъб).И Века имаме в детската стая- бял цвят- не е лоша,но Саламандър е класи над нея Peace
Та , единствения недостатък на дограмата в цвят , е ,че е по-скъпа  Wink

# 3
  • Мнения: 48
 Не съм съгласна,че цветната pvc дограма е по-некачествена.Не се бели,тъй като е фурнир,а не боя,а характеристиките на профила са същите като на бялата.Аз лично смятам,че и от български профил можеш да останеш доволна,стига да не си остави фирмата ръцете върху прозореца.Бих препоръчала Вайс профил или Профилинк,четири камери са напълно достатъчни.Обърнете внимание и на стъклопакета,тъй като основната топлозагуба се дължи на него.  
 

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 11:17 от милче

# 4
  • Мнения: 491
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.

# 5
  • Мнения: 4 371
Не съм съгласна,че цветната pvc дограма е по-некачествена.Не се бели,тъй като е фурнир,а не боя,а характеристиките на профила са същите като на бялата.Аз лично смятам,че и от български профил можеш да останеш доволна,стига да не си остави фирмата ръцете върху прозореца.Бих препоръчала Вайс профил или Профилинк,четири камери са напълно достатъчни.Обърнете внимание и на стъклопакета,тъй като основната топлозагуба се дължи на него. 
 
Фурнир в/у прозореца?!

# 6
  • Мнения: 48
Ами да,става дума за тази,която е имитация на дърво.Това,което е отгоре ,е фурнир залепен за основния профил.

# 7
  • Мнения: 373
Не е фурнир, а фолио  Peace Фурнира е естествен дървен материал  Peace

# 8
  • Мнения: 48
Е има и изкуствен такъв,но приемам забележката Simple Smile

# 9
# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Недостатъкът на цветната е, че това фолио се драска и е възможно при големи температурни промени да започне да се нагърчва. Колкото до камерите, по-добре е да сложиш примерно 3-камерна с К-стъкло, отколкото 5-камерна с обикновено стъкло. Това знам аз от колегите Rolling Eyes

# 11
  • Varna
  • Мнения: 467
Здравей! Доколкото разбрах търсиш фирма за дограма от Пловдив.Аз скоро сменях моята и ползвах услугите на Уникопласт и съм много доволна. Дограмата е немска пет камерна,марка Трокал-изглежда страхотно защото е с бели уплатнения,а те я правят да изглежда по-масивна.Момчетата са много разбрани и си свършиха работата бързо и профисионално.В офиса им видях 4е предлагат и множество цветове. Ако решиш да се възползваш ето ти номер на които да звъннеш-в офиса им е 262-100,а 0878 759-130 е на момчето което взема размерите и прави монтажа.Много са точни,няма да съжалявш!Дано да съм ти била в помош!

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
фирма от Пловдив не мога да ти препоръчам,щото не съм от там,но съвет за дограма бих ти дала,понеже имаме такава фирма Peace
В нас сме със дограма на Вайспрофил,3 камерна,с троен стъклопакет,като вътрешното стъкло/кум помещенията разбирай/е К-стъкло.Има значение,не го пренебрегвай това за К-стъклото Peace
това ми е съвета към теб Hug

# 13
  • Мнения: 21
здравейте, дано не е късно за kali 61.Аз съм от Пловдив, преди два месеца реших да си сменя дограмата в кухнята и в спалнята. Гледах питах и накрая се спрях на една фирма, дограмата БЛИК бяла. Фирмата е FIM PLAST.НЕ СИ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТАЗИ ФИРМА, ЩЕ ОСТАНЕТЕ РАЗОЧАРОВАНИ, АЗ ВЕЧЕ ДВА МЕСЕЦА ХОДЯ ПО МЪКИТЕ. ПРОБЛЕМЪТ Е , ЧЕ ОТ ТАЗИ ДОГРАМА ДУХА . СЕРИОЗНО ВИ КАЗВАМ. Духа от крилата и то доста сериозно, от пантите също. От фирмата идват гледат и си отиват. Ами незнаем госпожо защо духа и така. Опитват се да отстранят проблема ама засега нищо. Просто много внимавайте в избора на фирма и профил , за да не страдате като мен.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 858
Дали е българска или немска няма голямо значение, според мен. Нали все я режат и сглобяват българи. Аз имам в къщи и алуминиева, и пластмасова и дървена дограма. Горещо препоръчвам дървената. Peace Брат ми е със златен дъб, няма оплаквания.
Малко не по темата, но ме интересува дървената дограма Blush От коя фирма я поръчахте? И ако може да споделиш ориентировъчно за цената, никой не казва нищо конкретно ( май само една потребителка беше сравнила дървената със Саламандър) - с пъти ли е по-скъпа дървената от ПВЦ, или? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт