Кърмих второто си бебе по-дълго защото..

  • 2 344
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 481
В една друга тема / "колко време кърмихте"/ ми направи впечатление, че вторите бебета са по-дълго кърмени. Grinning
 Интресно ми е да споделите на какво се дължи.. на убеденост, че това е най-доброто за бебето, на по-голяма информираност, натрупан вече опит, по инерция Mr. Green, или от всичко по малко Wink
Можете да посочите до 3 опции.
Благодаря за отговорите Ви предварително Hug

# 1
  • Мнения: 151
Първото кърмих много кратко /не че нямах желание/ и ме беше яд но.........като няма няма.
А за второто бях решена на всяка цена да стимулирам и поддържам по всякакъв начин кърмата.Така че отговора е от всичко по малко.

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 913
Оф топик...
Хич не съм по темата, точно наопаки, ама да си кажа. Mr. Green
Кърмя първия си син още. До един момент беше от информираност, от там насетне - по инерция. Както я виждам, ще си откараме бая време още.
С второтия ми се иска да кърмя до към 2 годинки максимум. Заради натрупания опит. Ама нищо чудно пак да я подкарам по инерция ако мъникът не е съгласен с мен. Пък и брат му ако не е отбит тогаз, задачката става още по-сложна...  Grinning

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 00:09 от Червената Кралица

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
първото кърмих 4 месеца и то с добавка.слушах умните съвети на баби и лекари и дотам стигнах.
с второто благодарение на бг мама кърменето потръгна мноооого добре,кърмим се успешно 6 месец,без добавки и бебето наддава много,първите 2 месеца по 2 кг.мисля ,4 е имам кърма,защото кърмя на поискване,знам кои са лактогенните храни....вси4ките ми приятелки,които кърмеха на 3 4аса за няколко дни или седмици приклю4иха с кърменето.
благодаря на този форум и на вас Hug Hug Hug!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Защото имах информацията ....

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Основно защото имах информацията, а и бях твърдо решена този път да се получи. Не съм мислила за срокове, не ми пречи и си караме така - не точно по инерция, защото периодично обмислям как се чувствам и какво мисля по отношение на дългия ни кърмачески стаж, но засега се чувствам комфортно Grinning

# 6
  • Мнения: 545
Защото се заинатих, когато на първата консултация лекарката след като я изтегли и установи, че за 20 дни е наддала само 50 гр над родилното тегло (+ грамовете, свалени след раждането, общо 220 гр.), се изказа: "Провал като кърмачка - това, което изсуква едва й стига да живее! Дохранвай с АМ.". Тогава благодарение на упорството ми и подкрепата на мъжа ми, с наличната информация как да увелича кърмата, успях да се преборя с "провала" и за около месец възстановихме напълно лактацията и махнахме добавката. Сега е на 5м (без 2 дни) и е изцяло на кърма. Батко й го кърмих 4 месеца, но ако тогава имах всичката тази информация + подкрепа от близките и насърчаване от педиатъра, сигурно щяха да са повече...

# 7
  • Мнения: 469
Вили кърмих 5м.и половина.Имах голямо желание обаче се оказах доста неподготвена .Нямах друг източник на информация освен педиатъра и бебешките списания.
Втория път се подготвих(психически,физически и информационно) и кърмих до 1г.2м.

# 8
  • Мнения: 502
Дъщеря си кърмих четири месеца,и в началото на петия месец я отбих.Не наддаваше добре и ми повтаряха,че нямам достатъчно кърма,освен това се кърмехме през 3 часа пак по съвет на баби и педиатри...пиеше вода,сок...Сега много съжалявам, но тогава нямах нет,бях прочела Спок,няколко български книжки за хранене на бебето и най-вече разчитах на опита и съветите на бабите и лекарите.Синът си обаче с гордост мога да заявя,че кърмя успешно вече шест месеца и ще продължа така.Този форум е истинска благословия за мен,тук намирам подкрепа и съвети за всичко,свързано с кърменето.Благодаря ви!  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Първият си син кърмих 4г4м. Отби се сам. Много чувствително и силно привързано към мен и баща си дете.
Малкият, разбира се, все още кърмя, но отсега изглежда някак по-независим. Ще се учудя, ако достигне "преклонната" кърмаческа възраст на брат си, но времето ще покаже. Срокове не поставям Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 9 481
Лелеее ти ми разби илюзията, че съм "дълго кърмеща" мама #Crazy
А ако и при вас се получи второто дете да е по-дълго кърмено-ще притичваш в големите междучасия май Thinking Mr. Green
 smile3501 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 38
Каката я кърмих 1м. и половина с води, чайове и съвети на много "компетентни" хора около мен. Сега малката вече 2м. и половина и ще продължавам напред благодарение на форума и мамите в него,на съпруга ми, който е до мен и близките ми хора.

# 12
  • Мнения: 6 461
Тошко го кърмих за кратко.
Пламен го кърмих 8 месеца....явно ми е дошъл акъла в главата.  Sunglasses
-това е най- полезно за бебчето
-по - голяма информираност

# 13
  • Мнения: 888
Теа кърмих 8 месеца и тя се отби- последните 2- 3 бяха мъка!Сега с Лора още се кърмим и няма изгледи да спирамне- все още е почти само на кърма, което вече малко ме притеснява!По- дългото кърмене на второто се дължи най- вече на натрупания опит /още с Теа имах достатъчно информация/, после на големия ентусиазъм на мен като майка и на Лора още по- голям  Laughing и на спокойствието и доверието, което близките гласуваха на мен...

# 14
  • Мнения: 941
първото дете го кърмех година и три месеца, имах желание до към 2г но забременях и тя взе че се отби.
Сега още кърмя и мисля този път да задържим до към 2г, но ще видим да не се заричам че ...
При всички случаи сега имам повече опит и информация и се надявам да кърмя по дълго от първия път

Общи условия

Активация на акаунт