Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 ян. 2008, 12:07 ч.

контрацептиви и кърмене? Спешно!

• 477
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
Аз кърмя и бебчето днес направи 2 месеца  Grinning. Мога ли да взема от контрацептивите, които се приемат до 72 часа след полов акт? Педиатърката днес е почивка, а в аптеката са дали много объркващ отговор на таткото: Не може, но ако много се притеснявам, може...
 Знам че вероятността да забременея е малка, но не е невъзможно. Около мен има такива случаи и дори в семейството ми.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
Не мога да ти помогна. Но виж пиши на Хедра на личния, тя ми е личния гуру за всичко относно кърмене Grinning

# 2
Не знам за контрацептива, обаче ако отговаряш на тези условия може да не се притесняваш от забременяване:
-Ако бебето е изключително само на кърма, без вода, сокове или дохранване
-Ако бебето не прави по-големи паузи от 3 часа през деня и 4 часа през нощта
-Ако бебето е по-малко от 6 месеца
-Ако досега не си имала менструация
Ако отговаряш на тези условия можеш да разчиташ на кърменето като контрацептив със същата сигурност, както и хормоналните противозачатъчни. Аз се предпазвах по този метод, и дори сега, с дете на година и 5 месеца още нямам менструация и не успявам да забременея (въпреки, че вече правим опити)

# 3
Не знам дали ще ти помогна, но аз взех Ескапеле, когато Ян беше на около 10 месеца. Аптекарката ми каза, че може. След приема, около 6 часа не му давах да суче.
Още си пазя листовката. Ето какво пише:
"В кърмата може да се съдържат много малки количества от активната съставка на това лекарство. Счита се, че това не е опасно за бебето, но ако се притеснявате, може да приемете таблетката непосредствено след кърмене."
Успех!   bouquet

# 4
  • София
 newsm45 в аптеката казаха, че постинор-дуо и ескапелето са ги спрели от производство!
Имало само някакво хапче за 28лв, на което не помня името. Освен да си го взема а?

# 5
  • София
yanast - не е точно така.  Rolling Eyes Аз отидох на 50 ден след раждането на профилактичен преглед при гинеколог. Отговарях на всички условия, за които си писала - малко бебе, изключително на кърма, хранене през 3-4 часа, все още не ми беше дошла менструацията. Обаче .... имах си доста голямо фоликулче и докторката ми каза, че до няколко дена ще съм в овулация и съотвено след това ще ми дойде и цикъла. Т.е. да се пазим много, че лесно мога да забременея.  Grinning Проблемът е, че даже и да са изпълнени тези условия, не се знае кога ще настъпи овулацията преди първия цикъл .....а настъпили ли малко трябва... Crazy Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт