проветряване на стаята

  • 8 526
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 474
Извеждам детето от стаята, когато е студено, лятото не  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Изкарвам го от стаята, когато е много студено. Но по - често проветрявам като спи и завивам по - дебело. Peace

# 47
  • Мнения: 728
Проветрявам веднъж на ден за 15-20мин.,детето не е в стаята.По съвет на педиатърката НЕ суша дрешки в стаята на детето,защото все пак миришат на прах за пране,било то той и детски,а и влагата ставала по-висока от допустимата

# 48
  • Мнения: 1 186
Суших дрехите в стаята къдете беше детето и то при това напълно умишлено ,за да овлажня въздуха,но вече не го правя от доста време защото нямаме вече климатик в стаятя при детето и затова Peace...а относно проветряването,правя го по 2 пъти на ден за по 10-15 мин. и в двете стаи....така трябва да се прави когато е зимно време(педиатърско изказване) Peace...

# 49
  • Мнения: 636
Дъщеря ми е родена през май и още в родилния дом спеше на отворен прозорец. Никога не съм я извеждала от стаята докато проветрявам. Бебето ти е малко, но според мен можеш просто да го завиваш с още нещо докато е отворен прозореца. Шапка вкъщи не слагам по никакъв повод.
По принцип не е добре прането да се суши в стаята на бебето, но ако го правиш, няма нужда допълнително да овлажняваш въздуха с купичка на радиатора.

# 50
  • София
  • Мнения: 542
В нашите апартаменти отоплени с ТЕЦ се оказва, че сушейки дрехи в стаята + допълнителен метален съд на радиатора с вода, влажността в стаята не може да се качи над 38%- крайно сух въздух. Включвайки овлажнител за въздуха, който само за една нощ изпарява 4 литра вода, влажността се покачва до нормалните 50% и сутрин не се събуждаме с пресъхнали гърла. Редовно проветряване + споменатия овлажнител според  мен са най-удачните варианти. Никакви купички, съдинки с вода и проснати дрехи не помагат. А сухия въздух е по-вреден за детето дори и от проснатите дрехи в стаята!

# 51
  • Мнения: 508
Винаги съм я извеждала докато проветрявам. На ден по3-4 пъти. Като единия път е когато излизаме на разходка, стои отворен докато се прибереме. Сутрин като стане и вечер преди лягане.
И когато се сетя и не сме в стаята.

# 52
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
За проветряването не съм го извеждала от стаята само го завивах по добре.Е ако има мъгла не проветрявам(чакам да се дигне, иначе какъв е смисълът).
Не бих сушила дрехи в стаята ,или поне не много,става много влажно и не е добре за бебчо.Ако нямаш друг избор тогава ги суши вътре,по-добре е от колкото миризмата на пушек който се набива в детските дрешки(и не само в тях),ако простреш на вън

# 53
  • Мнения: 2 100
Аз съм с есенно бебе, практикувам така. Проветрявам по няколко пъти на ден за по 5-10мин, не го изкарвам от стаята, а го завивам добре. Проветрявала съм и за много по дълго време, но отварям по малко прозореца и така постепенно се проветрява (за мен това е най-добрия начин), не съм го изкарвала.

За дрехи-в никакъв случай не суша дрехи в стаята на бебо! Не искам да плаша никого, но моя приятелка сушеше дрехите в кухнята (живеят в гарсониера) и въпреки това се усещаше много силно влагата в целия апартамент, независимо, че проветряваха. На 4 годишна възраст на детенцето й откриха астма и лекарите били категорични, че голямата влага е спомогнала за това.

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Не извеждам винаги бебето от стаята, но той вече е на 5 месеца. Като съвсем малък го извеждах.

# 55
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
При нас е много влажно, купихме си влагоуловител и часовник, който мери влажността Confused
С редовно проветряване/поне 3 пъти на ден/ и поне час работа на влагоуловителя на ден постигам идеалната нормална влажност - 50 %  Peace
Дрехи не суша вътре, само при някакви екстремни ситуации Confused

# 56
  • Мнения: 3 929
Ако не искаш да изведеш бебето, докато проветряваш, добре е да го облечеш подобаващо, така че да не му се отрази зле промяната в Т, а и не трябва да е на течение. Аз лично изкарвах бебо навън на терасата, добре завит, когато му беше още рано да го изкарвам навън.
Що се отнася до сушенето на дрехите в стаята на бебето, мисля че сама можеш да прецениш това. Ако е сух въздухът, по-добре ще е да сушиш дрехите в същата стая, но ако е много влажен и има мухъл или вероятност да се появи мухъл, недей. Мухълът може да създаде големи проблеми със здравето му, а и вашето също.

# 57
  • Мнения: 2 131
Понеже бебчето ти е само на 16 дни, според мен, би могло да поизчакаш и на първо време да го извеждаш от стаята докато се проветрява. И примерно като стане на месец, може би, да го обличаш дебело, да слагаш шапка и да го оставиш да подиша свеж въздух.
Аз проветрявам стаята на детето два пъти дневно - сутрин и следобед, но задължително го извеждам. Алекс е много щурав и нито ще търпи шапка на главата си, нито ще стои завит.
А относно дрехите - понякога си позволявам да слагам негови дрешки на радиаторите, но не е практика.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 348
В началото го извеждах от стаята и проветрявах. Към 20тия ден започнах да му слагам шапка, увивах го в две дебели одеалца и отварям прозореца. Стаята се проветряваше доста дълго, но аз го държах по 10тина мин. Скоро започнах да увеличавам и сега спинка по 30-40мин на отворен прозорец.

# 59
  • Мнения: 2 498
Когато сушиш дрешки в стаята не слагай купичка с вода на радиатора.....
А съветът ми, когато проветряваш стаята е да държиш бебето в другата стая....
Това са мои мнения-ти си решаваш все пак Peace

Общи условия

Активация на акаунт