Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 87 отговора

Момичета, моля ви дайте рецепта за попара на бебето. На 7 месеца е и сега почваме - колко грама трябва да е,
колко сухара, колко сирене, колко захар, колко масло, колко чай и как се приготвя чая и има ли нещо специфично???
Предварително благодаря!
Цитирай

Ето ти една рецепта
1малка филийка леко препечен хляб или сухар
1малко парче обезсолено сирене
1-2чаени лъж.захар
1непълна чаена лъж. краве масло
1гореща чаша вода или шипков чай

Надробява се хляба. Прибавя се захарта и маслото. Залейте с горещата вода или чая. Захлупете за няколко минути. Намачкайте добре всичко.
 Peace
Цитирай

y дома

На повечето места, където съм чела за попарите пише:
2 сухара;
сирене, колкото кибритена кутийка;
масло, колкото лешник;
чай - 200гр.вода за едно пакетче - шипка или лайка;
захар - по желание.
Аз я правя на око, като приблизително се опитвам да спазвам горните писания!
Цитирай

Благодаря ви, момичета!
Цитирай

София

Аз правех
1-2 сухара
сирене - добре обезсолено - колкото кибритена кутийка
масло колкото грахче
чай или вода - да ги покрие
накрая като поизстине - слагах и малко АМ понякога...но задължително не на горещо, че става горчиво...
Без захар поне до годинка в нищо.
Само, че я давах в 10 месец, когато въведох и глутена и сиренето...7м за сирене и глутен, за мен са прекалено рано...
Цитирай

софия

Слагам 2 и половина сухара, сирене колкото две кибритени кутии, масло  колкото лешник и 3 м.л. АМ. Захар никога не съм слагала.Сухарите попарвам с вода и после в 20-30 гр разтварям АМ и го добавям. Въпросът ти попринцип е за "хранене и захранване" и вероятно ще го преместят. Виж там, има много рецепти.
Цитирай

Sofia

Хм, изобщо не възнамерявам да правя такова нещо за детето си. Аз лично не обичам попара, защо да го карам да яде нещо, което аз не бих опитала?..
Цитирай

Варна

Рецепти са ти дали достатъчно, само искам да вметна да внимаваш с чайовете. Лайката е алерген, ако не я правиш с вода най-добрият вариянт е шипки. От захар няма абсолютно никаква нужда.

Иначе и според мен на 7 месеца е рано за глутен и масло, и сирене, но ти си знаеш най-добре.
Цитирай

Сливен

Аз на попарите никога не съм слагала чай и захар. Само 2-3 сухара, малко масло, сирене и вода.
Цитирай

там където ме зове сърцето!!!

Аз захар не  слагам!В началото с чай от шипка я правих , но вече я предпочита само с вода!!
Цитирай

Рецепти са ти дали достатъчно, само искам да вметна да внимаваш с чайовете. Лайката е алерген, ако не я правиш с вода най-добрият вариянт е шипки. От захар няма абсолютно никаква нужда.

Иначе и според мен на 7 месеца е рано за глутен и масло, и сирене, но ти си знаеш най-добре.

Peace

Таквоз нещо не съм давала..
Цитирай

в зоната на здрача

И при двамата ,като че ли я "прескочихме "попарата,не искаха и да чуят за нея.. Sick
Цитирай

Варна

Да питам и аз - какви сухари ползвате? Аз купих на ХИП и от няколко дена се мъча да дам попара, но безуспешно. Сухарите са сладки, не ги харесвам, може би и Яна не ги харесва, защото даже не иска да ги гризе. Мисля да ги сменя, но не знам с какви, не искам да има захар.
А това, че ние не обичаме нещо, не значи че и децата ни няма да го обичат (обратното също е вярно). Не виждам защо да я ограничавам - може да й хареса. Но ако продължава да отказва, няма да я насилвам.
Цитирай

Варна

Попарата я правя без захар,със сирене,масло и вода.За вашата възраст мисля,че два сухара са добро количество.Аз ползвам сухарите на Голдис - те не са сладки и Хриси много ги харесва.
Цитирай

За пък давам попара и детето я яде с удоволствие. Рецептите вече са ги написали по-горе. Колкото до това дали ако майката не яде нещо автоматично това да означава, че и детето няма дори да го опита не съм съгласна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 87 отговора