Майчета ,за или против повиването на бебето сте

  • 8 805
  • 156
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 565
Против! Това че се повиват за да им се изправяли крачетата за мен са глупости.

# 76
  • до канала
  • Мнения: 518
Твърдо против.

# 77
  • Мнения: 545
Против съм повиването!
Ортопедите и педиатрите го отричат.Освен да провокираш изкълчване на тазобедрените стави,не виждам какво друго ще постигнеш.Освен това май месец си е топло вече,защо да спарваш допълнително детето?

# 78
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Твърдо против, даже на мен ортопеда ми забрани всякакво пристягане дори с одеало, камо ли повиване, един път накарах майка да я повие да я видя как ще изглежда стоя само 30 мин. и това беше Simple Smile

# 79
  • Мнения: 701
Против - твърдо! Naughty
Поставям се на мястото на бебето-опаковано без да може да мръдне ръчички и крачета... Shocked

# 80
  • Мнения: 2 746
Против съм.
Най-вече заради комфорта на бебчето.Естествената поза на бебенцата е поза"жабче", не виждам причина да се изпъват краката им с повиване.

# 81
  • Мнения: 2 746
И поздравления за очакваните близначета, лека бременност и успех!  bouquet

# 82
  • Мнения: 9 973
Аз пък съм ЗА,моят младеж съм го повивала,макар да е лятно бебе,ортопедът ми каза,че дори няма смисъл от преглед с ехограф или рентген,зависи си от майката и детето Naughty
кой ти е ортопед? ooooh!

# 83
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Против. Сериозно можеш да навредиш на бебето, според всички ортопеди.

 newsm10

ТВЪРДО ПРОТИВ

# 84
  • Мнения: 4 406
против съм, мисля, че е неестествено и е отживелица.

# 85
  • Мнения: 2 100
Всеки решава сам за себе си. В болницата ги повиваха, в нас не съм, пък и незнам някой още да ги повива... newsm78

# 86
  • на село
  • Мнения: 3 914
Все ми е тази, всеки сам си решава, но защо пък да си усложняваш живота,
то повиването си е цяла философия.

Голямата ми дъщеря е повивана до към 1 месец, малката -не е.

# 87
  • Мнения: 526
Аз съм против тоя метод,въпреки че самата аз като бебе съм била повивана много усърдно от бабите,и то даже с помощта на повой,което по-добре да не ти обяснявам каква идиотщина е ooooh! За щастие нямам видими поражения от тия процедури Mr. Green
Памперсите осигуряват комфорт на бебето и улесняват майката,а ако си фен на ЕБХ,има много теми по въпроса.Но за мен повиването е излишно,а може да бъде и вредно Confused

# 88
  • Мнения: 5 026
Против

# 89
  • София
  • Мнения: 44 098
ПРотив...

Общи условия

Активация на акаунт