Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 ян. 2008, 11:20 ч.

Хемороиди - помощ!

• 1 222
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sf
Изчетох доста за хемороидите. По моя преценка съм 1-ва или 2-ра степен. Притеснявам се да не стане по-лошо. Не искам да се стига до операции и непоносими болки. Причината е, че много пътувам и в работата съм на компютър. В 90% от времето си съм седнала. Това е от около 3 месеца и ще продължи така още поне 3. Преди не съм имала тези проблеми и винага съм се движела възможно най-много. И при раждането /въпреки напъването/ не се появиха. Но сега... Cry
Моля Ви, помогнете ми със съвети. Какво да правя? Да потърся ли лекар? Препоръчайте клиника! Или да се мажа с нещо? Препоръчайте ми с какво!
Наистина се притеснявам ужасно от проблема.

# 1
Моля Ви, помогнете ми със съвети. Какво да правя? Да потърся ли лекар? Препоръчайте клиника! Или да се мажа с нещо? Препоръчайте ми с какво!
Наистина се притеснявам ужасно от проблема.
Това, което при мен помогна са хладките бани със смрадлика+мазане с кремче Масту и свещички Долопрокт.
Клиника не мога да ти препоръчам,защото не съм от София,но се надявам да не стигаш до там! Peace

# 2
  • Sf
Това кремче и свещичките специално за хемороиди ли са? И прилагат ли се за вътрешни хемороиди?

# 3
и аз се интересувам от темата.
на какъв лекар се ходи?

# 4
Това кремче и свещичките специално за хемороиди ли са? И прилагат ли се за вътрешни хемороиди?
Да,за хемороиди са.Моите са вътрешни и ми помагат. Peace

на какъв лекар се ходи?
Чувала съм,че на хирург.Но може и на АГ-то. Peace

# 5
На мен винаги ми помага това кремче
http://bezrecepta.abv.bg/prokto_glivenol.html

# 6
  • Sf
Аз знам, че се ходи на проктолог. Самото отделение се нарича "Проктология". Иска ми се обаче да опитам с крем и свещички, защото хич не ми се посещава лекар. Пише за прокто-гливенола, че ги лекува. Някой има ли с личен опит? Confused

# 7
Не лекува,а облекчава до следващото раздразване.
Отиди си на лекар,в аптеката ме предупредиха  да не се прекалява с кремовете
защото водят до изтъняване на стените.
P.S на нито един крем не съм прочела такова предупреждение

# 8
  • Sf
Тоест лекува симптомите, а не хемороидите. При следващо раздразнение те се възпаляват отново? Така ли? А може ли да не се възпалят повече или веднъж щом си ги получил няма отърване?
На страницата на Прокто-гливенола пише с големи букви: Прокто-гливенола лекува хемороидите!

# 9
При раждането ми се появиха хемороиди, още в болницата ми изписаха Проктогливенол.
Облекчава /даже за доста дълго време/, но не лекува.

# 10
На мен ми помогна едно кремче ВитаСин, правех си свещички ,,много е мазен и като стегне в хладилника оформям свещички
Става и за кърмачки и бременни, моя проблем беше бременността

# 11

А може ли да не се възпалят повече или веднъж щом си ги получил няма отърване?

Сигурно може с подходящи диети и ограничаване ,но според мен само операция може да те отърве.

# 12
  • Sf
До колкото  знам операцията е болезнена.  CryНе знам кака е с лазера. Confused Sad

# 13
Ето едно наистина цивилизовано място(имайки предвид деликатноста на проблема) за евентуален преглед:
http://medcenter.hit.bg/mission.html
много са внимателни, отзивчиви, условията са мн. добри и работата на специалистите. Ходейки по неприятния път на проблема вече години наред, мисля че самолечението не дава трайни резултати...по-добре се посъветвай с доктор!

# 14
Аз лекувам моите с народна медицина. Цвят (листа) от невен и една чаша мас, но да не е стара, се слагат на котлона в подходящ съд. Когато цветът (листата) станат кафяви всичко се сваля от котлона. Маста се прецежда и се оставя да изтине. След това я слагам в бурканче и в камерата или фризера. При възпаление на хемороидите си оформям една свещичка и вечерно време когато си легна си я поставям и не ставам повече. С няколко такива свещички и забравям за проблема за дълго време. На някой може да не помогне, но пък със сигурност няма да навреди, поне според мен.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт