носене на ръце

  • 3 031
  • 87
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, искам съвет от вас, възможно ли е бебе на 1 месец да бъде научено да го носят на ръце.
Синът ми е на 1 месец, двете баби и съпруга ми не спират да го носят на ръце, разбирам, че му се радват, но през седмицата когато за него се грижа сама никой не ме пита като започне да плаче какво да правя. След като го накърмя  той заспива в ръцете ми спокоен в момента в който го сложа в леглото му започва да мрънка, после да приплаква и накрая да пищи. В момента в който го взема на ръце спира на момента, веднага. Според вас възможно ли е вече да е научен да бъде носен на ръце. newsm78

# 1
  • Мнения: 1 919
всички ми обясняваха, че толкоз малко неможе да бъде разглезено ама нееее резултата беше същия и при нас...голямо чудо....рев..и не го давах на никой за повече от 1 мин на ръце/за бабите говоря/....слагах го в шезлонга и се мъчех да го успокоя без да е на ръце.....ама и то иска да бъде гушкано.

# 2
  • Мнения: 5 790
Да, ама ще дойде момент, в който ще искате да ги гушкате, а те ще бягат и ще се дърпат.
Винаги съм я носела на ръце, не съм я оставяла да плаче. И не, не е разглезена. Това е бебе на 1 месец, все пак...

# 3
  • Мнения: 6 461
И двамата ми сина като бебчета  ги носехме постоянно на ръце,
особено Пламен ,който не спираше да плаче.

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 845
Гушкай си детето докато е малко, както казва Алекс1 - като порасне и да искаш -няма.
Та той е само на 1 месец има нужда да усеща топлина.

# 5
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Просто детенцето иска да се усеща сигурно.И ние постоянно бяхме на ръце/никой не го е учил/.Сега вече се занимава самичък и си разглежда цялата къща с проходилката.Всяко нещо с времето си.

# 6
  • Мнения: 423
Не знам. Аз възприемам желанието на бебчето да бъде носено на ръце не като глезотия, а като необходимост от топлина и защита. Представи си - докато се роди е било на тъмно, тясно и топло местенце в корема на мама и изведнъж с раждането се озовава в един напълно непознат и страшен свят, естествено е да търси успокоение в нечии прегръдки. Така че, въпрос на гладна точка.
А освен това всяко бебе си е различно и еднозначен отговор едва ли някой може да даде.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И двамата ми сина като бебчета  ги носехме постоянно на ръце,
особено Пламен ,който не спираше да плаче.

И ние така.
Вярно, тежко ми е, но самото дете си е такова...какво, да го оставя да се съдира от рев ли Crossing Arms? И накрая пак да го взема.
Да нося сега големия, ама хем не дава, хем е доста тежък Mr. Green.
Животът минава толкова бързо, че скоро ще си спомняш с носталгия тези моменти Hug.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Благодаря ви за бързите отговори. Сега съм спокойна, че няма да разглезя сина си като го нося на ръце. И на мен ми харесва повече когато го гушкам, а не когато стои в леглото си. Вярно че е тежко защото цял ден нищо друго не можеш да направиш, но си струва.

# 9
  • Мнения: 123
Гушкайте си бебчето , когато и колкото  иска. Твърде малко е да се притесняваш , че ще свикне на ръчики . Радвай се на всяка близозст с него. Щом е спокойно в теб  , значи има нужда от прегръдка.И ние сме големи хора, но се радваме на всяка близозст от половинките си и търсиме подкрепата на родителите си Hug

# 10
  • Мнения: 40
И при нас беше така но вече Никол иска сама да бъде оставяна от време на време я на леглото я в релакса /но в ръцете на мама най-иска/. Един съвет от мен - вземи си релакс в него бебчовците се чувстват много удобно а и като се нервират и започнат да ритат и плачат той сам започва да се полюшва и ги успокоява.

# 11
  • Мнения: 2 309
Носех я на ръце до година и половина. Приспивах я на ръце, спеше ми в ръцете, преди да проходи, пак все на ръце я разнасях. И определено е разглезена, но това си е от характера. Ако имам второ дете, пак ще го нося на ръце, не мога да понеса бебе да плаче.

# 12
  • Мнения: 1 404
Monika81 ,поръчай си слинг и ще видиш колко е лесно-бебчо ще е втеб,а ръцете ти-свободни.

# 13
  • Мнения: 58
Не мисля, че ще го разглезиш. Мъничето има нужда от внимание и топлина

# 14
  • Мнения: 5 940
Няма нищо по-хубаво от това да гушкаш бебето си.

Общи условия

Активация на акаунт