Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Sofia-Pavlovo

Здравейте искам да Ви попитам какви бисквити,бишкоти и сухари давате на децата ви?Какво количество за 7 месечно бебе трябва да се дават.Както и сухарите с чай на попара или може и с мляко да се дават?С две думи педиатърката ми каза да давам вече попара и бишкоти и изобщо не мие ясно по колко и как да ги давам?
Предварително Ви благодаря Hug
Цитирай

София

Бисквити и бишкоти не съм давала никакви.

Със сухари правех попарата на Иво. Ползвах най-обикновени-Голдис и Елит-пшенични.

Може да слагаш кухари както в попара с чай, така и с мляко.

Ако не си захранила с глутен, в началото трябва да въведеш сухарите постепенно, както всяка нова храна, и да следиш за реакция.
Цитирай

Русе / София

Бишкоти не съм давала, бисквити и сухар давам "Чичи бебе". Сухар давам по 1 на ден в попарата, а бисквити-по 2 на ден в плодовото пюре
Цитирай

София, Горна баня

Аз си взех от гранулираните бишкоти " Plasmon" и съм много доволна. Те са подходящи за първи бишкоти, защото са безглутенови. Могат да се разтварят в плодово пюре или в АМ. Бебка много ги харесва. Попарка й давам вече близо месец всяка сутрин за закуска със сухар, изкиснато сирене,малко масло и чай. И нея много я хапва Very Happy
Цитирай

София

Аз давах също Plazmon: 2 бишкоти плазмон, настъргана ябълка и 2 лъжички АМ- отваряше огромна уста като видеше купичката Laughing
По-късно и аз си взех от гранулирания Plasmon.
Сухари не съм давала- давах си хляб, ръжен, типов, черен- какъвто съм си купила. Попарата я правех с топла вода или АМ.
Бисквити: някакви обикновени, гледах да са с най-малко Е-та и допълнителни съставки, "Закуска"-та са добър избор.
Цитирай

Бургас

Аз също давах бисквити на Плазмон,после Закуска,когато и правя мляко с бисквити.
Сухари давам на Голдис,или чичи бебе.
Цитирай

Стара Загора

Сухари Голдис купувам, попарата я правих с 3 сухара, сирене, масло и вода.
Бисквити съм давала Чичи бебе, Закуска и скоро купих Житен дар с масло.Бишкоти не съм давала.
Цитирай

В попарата слагам пшенични сухари на Голдис - 3 броя, с топла вода или чай от шипка.  Давам и обикновени бисквити на Житен дар- 4 броя с АМ.
Цитирай

СВИЩОВ

Първо зависи дали си захранила с глутен.Сухари Голдис,попарата в началото я правех с 2 сухара,но то детето само ще си покаже.Попарата съм я правила с вода ,с чай,с мляко не искаше да я яде.Давам всякакви бисквити -в началото обикновени,Чичи бебе,Закуска и..........Бишкоти все още не съм давала
Цитирай

UK, Harlow/София

На тази възръст давах на детето ми по 2 сухара в попарата.Купувах от тези на Пападопулус.

За бишкотите Плазмон бях чела много във форума колко са хубави и купих една кутия.Да, ама на мен ми залепна устата от сладост, до бебето не стигнаха.Сладки бисквити на тази възръст не давах никакви, против захарта при бебетата съм.
Цитирай

Хаджи Димитър

Аз си взех от гранулираните бишкоти " Plasmon" и съм много доволна. Те са подходящи за първи бишкоти, защото са безглутенови. Могат да се разтварят в плодово пюре или в АМ. Бебка много ги харесва. Попарка й давам вече близо месец всяка сутрин за закуска със сухар, изкиснато сирене,малко масло и чай. И нея много я хапва Very Happy
И аз мислех,че гранулираните бишкоти ,,Plazmon''са безглутеинови.Но купих и бишкотите им Биберон където пише че са със глутен и като им сравних състава се оказа,че и двата вида съдържат едни и същи неща Shocked-царевично ,оризово брашно;растително олио,обез.мляко на прах;захар;малц;мая;масло;соли;витамини;ароматизатори.Така ,че не се заблуждаваите и двата вида са със глутен.
Цитирай

София

Първо зависи дали си захранила с глутен.Сухари Голдис,попарата в началото я правех с 2 сухара,но то детето само ще си покаже.Попарата съм я правила с вода ................

Все още я правя с два сухара,с топла вода и сирене.Бисквити и бишкоти на тази възраст не бях давала още.
Цитирай

София, Горна баня

Къде е глутенът? newsm78 Ако става дума за малцът, предполагам, че има грешка в превода, т.к. в съставките на италиански върху самата кутия не го откривам... А и изрично си пише, че са безглутенови.
Цитирай

sofiа

Аз също купих бисквити на Плазмон давам и в следобедното хранене по 2-3
прибавени към прясно пасирани плодове сега ще почваме и попарата такаче ще купувам и сухарчета!
Цитирай

Пловдив

Попарата правя със 3 сухарчета Голдис и чай,а от бисквитите съм давала само Закуска.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора