За галеното име и свекърите!

  • 6 809
  • 75
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Направо незнам вече свекъра ме изкарва извън нерви.... #Cussing out
Дъщерря ми се казва Мария но и казваме Мия.Казах и на свкърите ако не им хареса да и казват с цялото  име,но Не.Свекъра и вика Мими и то за 5 мин го казва 40 пъти-опитва се да я дресира като кученце да се обръща.Знае че ме дразни но го прави нарочно.Аз от своя страна не я водя при тях(до есента ще живеем при тях-те не работят и са по цял ден вкъщи ooooh!),но пък мъжа ми се сърди....
Някой да е имал подобен проблем???И да ме светне как се е справил моля....

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Как се казва свекърва ти?
Всъщност няма значение, ти можеш да и викаш на нея "Дърто" например, по 40 пъти за 5 мин... със сигурност ще има ефект  Laughing

# 2
  • Мнения: 887
Аз се старая да не обръщам внимание на подобни предизвикателства от нейна страна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Честно казано и на мен Мия не ми звучи добре, може би свекърът ти просто не може да приеме това обръщение, едва ли целта му е просто да те дразни. Разбирам аргументите ти, но... и тях ги разбирам. Опитай се да не обръщаш внимание и да си обтягате отношенията заради това.

# 4
  • Мнения: 1 172
Втелясваш се за някакви глупости. Името, с което го назовава свекъра ти, не е нито обидно, нито грозно. На 80-90% от познатите ми Мария им викат "Мими". Предполагам, че и на теб ти е било известно, че това галено име е много използвано за Мария.

И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички. Предполагам, че след 1 година дъщеря ти като каже "Мия иска вода", дядото трудно ще отговори с "Ето вода за Мими".

Няма смисъл да се ядосваш - скоро нещата ще си дойдат на мястото и въобще няма да ти прави впечатление.

Помисли и другата възможност: ако след 5 години щерка ти каже "Мия не ми харесва, искам да ми викаш Мими"? Защо ще е била тази война?

# 5
  • Мнения: 7 201
И моите свекъри се обръщаха с различно умалително от това, което ползваме ние със съпруга ми. Постепенно минаха на нашия вариант, без да е имало сцени и т.н. Когато детето проговори, започна само да се нарича с умалителното, което ние сме избрали, започна да се представя така на всички.
PeaceТакъв беше и нашия случай.Не си струва да се ядосваш за дреболии-казвам от собствен опит.

# 6
  • Мнения: 238
И на мен по-естествено ми звучи на Мария да й се казва Мими от колкото Мия. Никога не би ми дошло на ум, че е производно от Мария Thinking. А защо не я кръсти направо Мия като толкова ти харесва това име?

Имам една позната, която си кръсти детето Теодора и още от първия ден започна с уговорките да й се викало Тея. Сега като запознава момиченцето и всеки път започва с "Казва се Теодора, но искам да й казвате Тея, а не Теди (примерно)!". И всеки й се чуди на акъла и я пита "ами защо не я кръсти направо така?".  Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 903
Ето това беше основната причина, поради която избрах за дъщеря си такова име, което няма умалителни, и сега нямам подобен проблем - всички я назоваваме с пълното й име ( само от 3 буквички).

# 8
  • София
  • Мнения: 903
И на мен по-естествено ми звучи на Мария да й се казва Мими от колкото Мия. Никога не би ми дошло на ум, че е производно от Мария Thinking. А защо не я кръсти направо Мия като толкова ти харесва това име?

Имам една позната, която си кръсти детето Теодора и още от първия ден започна с уговорките да й се викало Тея. Сега като запознава момиченцето и всеки път започва с "Казва се Теодора, но искам да й казвате Тея, а не Теди (примерно)!". И всеки й се чуди на акъла и я пита "ами защо не я кръсти направо така?".  Shocked


Абсолютно подкрепям това мнение.  Peace Според мен ако иска някой да назовават детето му с определено име, би трябвало да го кръсти точно по този начин - вече няма проблем с административните органи каквото и име да избереш. Мия като име е напълно нормално - аз бих я кръстила така, а не Мария.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Кръстих я Мария на св.Богородица и името страшно ми харесва-казваме и с цялото име и Мия защото и то ни харесва,а Мими изобщо не ми харесва(кой ли го е измислил,пък и според мен няма много общо с Мария).Но въпроса е друг,всички се съобразяват с мнението ни,даже и да не им харесва освен той.какво му пречи да си и казва с пълното име-просто иска да стане на неговата и се опитва да дресира дъщеря ми,това ме дразни.Не издържам като отидем при тях вместо да и се радва или да си поиграят нещо той само повтаря Мими,Мими,Мими....

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 890
Чудите се как да си създадете проблеми, я не се впрягай толкова.

# 11
  • Мнения: 1 897
И според мен се втелясваш излишно.Къде, къде по-сероизни проблеми можеше да имаш със свекърите си.
Едва ли наричат дъщеря ти Мими за да те дразнят, още по-малко пък искат да се опитат да дресират 4-месечно бебе.Приеми,че го правят от умиление към внучето си и може би защото им е трудно да обърнат езика си и галено да я наричат Мия, след като популярното разпространено съкращение на това име е Мима или Мими.
Вместо да ги наказваш като ги лишаваш от контакт с внучето им говори с тях и деликатно им намекни,че искаш всички да наричат детето ти Мия или просто изчакай-с течение на времето те също ще започнат да използват предпочитаното от вас съкращение.

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 18:51 от Ulia

# 12
  • София
  • Мнения: 903
Кръстих я Мария на св.Богородица и името страшно ми харесва-казваме и с цялото име и Мия защото и то ни харесва,а Мими изобщо не ми харесва(кой ли го е измислил,пък и според мен няма много общо с Мария).Но въпроса е друг,всички се съобразяват с мнението ни,даже и да не им харесва освен той.какво му пречи да си и казва с пълното име-просто иска да стане на неговата и се опитва да дресира дъщеря ми,това ме дразни.Не издържам като отидем при тях вместо да и се радва или да си поиграят нещо той само повтаря Мими,Мими,Мими....

Напълно разбирам мотивите ти, но не можеш да искаш всички да й казват както вие искате. Ако не дядо й, като порасне може в училище да започнат да й викат по този начин, и тогава ли все ще се сърдиш. Според мен най-правилното решение е да спреш да се впрягаш на свекъра си, а може би като види, че вече не се ядосваш и той ще спре да те дразни ( ако го прави нарочно).

А има и друг вариант - за повечето по-възрастни хора единственото галено име за Мария е Мими  - та може затова да й вика така - защото според него това е правилното.

Няма смисъл да си тровиш живота и да си създаваш неприятни емоции за глупости. Просто го пропускай покрай ушите си и си живей живота.  Hug

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Благодаря ви момичета HugЩе се опитам да не се дразня толкова-кактоп казахте ма къде къде по сериозни проблеми.Ама в това лошо време като не излизаме ми идват малко в повече нервите......ще оставя нещата да следват естествения си ход дано успея.

# 14
  • Мнения: 17 407
Да ти имам проблема аз! Да не се ядосаш само, ама да бяхте я кръстили Мия направо. ГОляма работа, че й викали Мими. Прави ми впечатление, че ако някой иска да наложи някакво галено име, дори за себе си, то околните решават да му кават по съвсем друг начин. НА почти всики МАрии им казават Мими.

Общи условия

Активация на акаунт