От кога без колан в колата?

  • 1 740
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Здравейте Hug
Някой знае ли от кой месец не трябва да се слага колан newsm78 На мен още не ми личи корема и не ми пречи. Има ли точно месец или от момента в който ти стяга newsm78
И въобще как е по закон? Аз ако не съм с колан и ме спре полицай, как да ми повярва човека , че съм бременна newsm78

Да ви кажа не знам как ще карам без колан Rolling Eyes толкова съм свикнала , че ако съм без се чувствам все едно съм на капака на колата и ще изхвръкна Crazy

# 1
  • Мнения: 3 405
От момента, в който разбрах, че съм бременна спрях да слагам колан.
Но не съм шофирала.
веднъж един колега за малко да ме свали от служебната кола, защото отказах да си сложа колан. кавам му, че бременните имат право да се возят и шофират без колан и той се съгласи, но през цялото време пуфтеше Simple Smile

# 2
  • Мнения: 941
винаги съм слагала колан, просто долната част я слагах под коремчето, иначе знач че след 6тия месец не е задължително

# 3
  • Мнения: 46 492
Според Закона за движение по пътищата, бременните жени могат да се возят без колан.

Но аз без колан не се качвам в кола  Stop нито отпред, нито отзад.

"Бременна в колата

Докато сте бременна поставяйте предпазния колан така, че горната част да минава през рамото ви, а долната част – под корема ви. Коланът трябва да е затегнат достатъчно, така че да е прилепнал до тялото ви и в същото време да не ви притиска и стяга."


От тук.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 883
Според Закона за движение по пътищата, бременните жени могат да се возят без колан.

Но аз без колан не се качвам в кола  Stop нито отпред, нито отзад.

"Бременна в колата

Докато сте бременна поставяйте предпазния колан така, че горната част да минава през рамото ви, а долната част – под корема ви. Коланът трябва да е затегнат достатъчно, така че да е прилепнал до тялото ви и в същото време да не ви притиска и стяга."


От тук.


Е да де ама в първите месеци бебчето е точно там долу от където минава колана newsm78
Аз се чудя дали не може да се седне върху долната част, а горната да си е през рамо newsm78
Какво ще кажете, дали ще функционира правилно колана Crazy

# 5
  • Мнения: 3 405
Освен да пробваш и да прецениш дали има смисъл само от горната част или изобщо да си без колан. Законът позволява и няма да си в нарушение, а на полицаите ще кажеш, че си бременна Simple Smile

# 6
  • Мнения: 660
От началото до края съм слагала колан и не ми е било неудобно, не мие стягал. И аз без колан в колата се чувствам като с отворена врата.  Crazy

# 7
  • Мнения: 9 902

Е да де ама в първите месеци бебчето е точно там долу от където минава колана newsm78

е, мислиш ли, че коланът чак толкова го пристяга? То е малко и добре защитено. Правилно поставеният колан не би трябвало да ти пречи изобщо.
Никол е абсолютно изчерпателна и точна.

# 8
  • Мнения: 1 080
Ох, не се качвайте в кола без колан!!!
Все пак животът на бебето, зависи от твоя нали!!!

# 9
  • Мнения: 999
Винаги съм слагала колан, просто си го напасвах така че да не ме стяга.

# 10
  • Мнения: 1 919
Винаги съм слагала колан, просто си го напасвах така че да не ме стяга.

и аз така

# 11
  • Мнения: 238
Втора бременност ми е и за  момент не съм си помислила да се возя без колан. Независимо в кой месец съм.

А иначе от КАТ-аджийска гледна точка не виждам как би убедила, че си бременна ако си 2-3-4 месец Simple Smile. Че то всяка мома хваната без колан може да го твърди? Simple Smile. Може би бележка от гинеколог ще помогне Whistling Wink

# 12
  • Мнения: 2 829
Аз си слагах колан докато бях бременна. Така е много по-безопасно, все пак ако се случи нещо за да има панс бебето трябва и майката да оцелее, нали? А и така съм свикнала, че ако нямам колан не мога да сегя спокойно в колата.
Доколкото знам в повечето държави колана е задължителен и за бременни жени, така че едва ли вреди по някакъв начин на бебето. Според мен панталоните притискат много повече корема отколкото колана на автомобил. Но не ходим голи, нали Grinning

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ами зависи как се чувстваш по-сигурна и как ти е по-удобно. И аз имам същия навик да не карам без колан, просто не се чувствам на място ако съм без. Карах до последния възможен момент с колан, тоест до средата на седмия месец. После коланът започна да не ме обхваща и спрях да го слагам. Иначе кола карах до средата на деветия месец. Даже имах идея да отида да раждам с колата до болницата, че да не търся после кой да ни прибира (мъжът ми няма книжка, понеже има кой да го вози Mr. Green). Отказах се, защото раждах в Шейново, а там трудно се паркира. Ако беше на друго място - щях да отида с колата.

# 14
  • Мнения: 129
С първата бременност изобщо си нямах идея, че може без колан и до самия край си слагах. Но последните месеци ми беше много неудобен и постоянно долната част на колана (която минава покрай корема) я опъвах напред с ръце  Crazy , защото иначе не можех да го търпя.
Иначе шофирах до средата на 6ти месец, с колан.

Между другото веднъж един таксиджия, бях в 9ти месец, като ме видя много се разчувства, защото имал 2 дъщери родили наскоро, и въобще не ме пусна да седна отпред (където обикновено сядам в нашата кола) - каза, че отзад е много по-безопасно за родилката (а на задната седалка в БГ не е задължително да се слага колан  Peace)

Общи условия

Активация на акаунт