Лечение на стрии с витамин А

  • 48 220
  • 285
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 068
някой пробвал ли е витамин А за заличаване на стриите ?
намерих ето тази статия и ми стана интересно дали ще подейства

Най- ефикасна до момента се счита употребата на третиноин (Tretinoin). Третиноин под формата на Retisol-A, Retin-A, Stieva-A, Rejuva-A, Renova или Витамин A, нанесен върху засегнатите участъци може да причини промени в разпределението на колагена в кожата.

За да има ефект, третиноина трябва да се нанася в дози не по- големи от 0.1 % на ден в продължение на 12 седмици. Кожата става много суха и може да се появят сърбежи. Тази реакция е много важна за успеха на лечението и затова не трябва да използвате овлажняващи кремове въпреки дискомфорта.

Стриите, които са се появили скоро са по- податливи на лечение с третиноин отколкото по- старите

# 1
  • Мнения: 4 496
Не съм чувала за действието на вит.А върху стрии. Малко се съмнявам да помага...Според мен нищо не може да "събере" разцепената веднъж кожа. Вит.А  не спомагаше ли за окосмяване? newsm78

# 2
  • Мнения: 2 068
За окосмяването и аз съм го чувала.

# 3
  • Мнения: 764
kalaka ,това което си прочела наистина е вярно и може би е единственото средство за борба със стриите.действието му е следното-излющва горния слой на кожата и тя регенерира.Аз лично не съм го пробвала този метод в борбата със стрии,но съм чела доста по въпроса.иначе ползвам този същия ретин за лицето си.
Няма никакво окосмяване в случая,тук вит.а е под формата на третиноин.

# 4
  • Мнения: 2 068
pipilota viktualia дано има резултат  Praynig  започвам да се мажа

# 5
А каде може да го купя и на каква цена е   newsm12

# 6
  • Мнения: 764
Да,исках да те попитам откъде си го купила и какъв точно крем използваш,защото на мен Ими го носят от Франция.И още-образуването на колаген в кожата след такова третиране продължава след това години наред.Но май трябва да се мажеш повече от 12 седмици.Моят крем е 0,05 %,но е за лице,.....сега виждам,че твоят е по-силен -0,1.Хайде ,действай!

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 20:06 от pipilota viktualia

# 7
  • Мнения: 2 068
Аз търсих третиноин и ретин А но не намерих и в аптеката ми дадоха витамин А на капки. Чудя се дали ще има ефект от тях  newsm78 така че кремчето не можах да го открия
но намерих друго което може да е от полза.
 
....В България tretinoin се намира в препарата Acnederm crеme. Тези ретиноиди трябва да се прилагат веднъж дневно въру почистена и суха кожа, но ако се появи иритация, те се употребяват по-рядко. Страничните ефекти са иритация на кожта със зачервяване и залющване.....

май ще пробвам с него ако го намеря 
има крем 0.05% на Софарма и гел 0.025% на НИХФИ

# 8
  • Мнения: 205
Ако някой се престраши да пробва, непременно да докладва за резултата. И ако може малко повече инфо за кремчето, какво по-точно да питам в аптеката(сори,  Embarassed не можах да разбера  Embarassed)

# 9
  • Мнения: 3 830
И аз ще чакам. Нямам стрии, но знае ли се... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 496
Rejuva-A
Renova
Stieva-A
Retin-A
Vitinoin
Vitamin%20A%20Acid

Тук намерих нещо , който знае френски-да преведе, моля!  bouquet

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 00:23 от краcим

# 11
  • София
  • Мнения: 708
запис! имам си стрии от пубертета, и ако могат да изчезнат ще съм безкрайно щастлива!

# 12
  • Мнения: 764
Аз търсих третиноин и ретин А но не намерих и в аптеката ми дадоха витамин А на капки. Чудя се дали ще има ефект от тях  newsm78 така че кремчето не можах да го открия
но намерих друго което може да е от полза.
 
....В България tretinoin се намира в препарата Acnederm crеme. Тези ретиноиди трябва да се прилагат веднъж дневно въру почистена и суха кожа, но ако се появи иритация, те се употребяват по-рядко. Страничните ефекти са иритация на кожта със зачервяване и залющване.....

май ще пробвам с него ако го намеря 
има крем 0.05% на Софарма и гел 0.025% на НИХФИ


Значи виж сега,няма да стане с капки вит А.Трябва ти крем,съдържащ третиноин 0,1%.Кремчето Акнедерм го съдържа ,но е слабо за стрии,там третиноина е 0,05%.Аз се мажа със същото,но френския вариант,казва се Ретин А.Но пак казвам,той е за лице и е по-слаб.
Трябва да се позаинтересувате кой е точно крема за стрии,по-силния и вероятно да се поръча от чужбина.

# 13
  • Мнения: 2 068
Цитат
Значи виж сега,няма да стане с капки вит А.Трябва ти крем,съдържащ третиноин ....
от къде да го намеря тоя крем  Cry
не съм се отказала продължавам да търся

# 14
  • Мнения: 36
На Рок крема е с ретинол,аз се мажа от доста време и ефекта е точно такъв,лущене и бавно,но сигурно по-пресните стрии се излущват

Общи условия

Активация на акаунт