Търся архитект

  • 22 812
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте майчета,не знам дали темата е за тук,но все пак пробвам.
Спешно търсим архитект от Пловдив,който работи на сносни цени,защото .........  е страшно.Такива цифри на казват!!!Затова,моля,ако някой от вас има информация или впечатления от някой,нека пише.Благодаря Ви много!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Питай Бу.

# 2
  • Мнения: 331
Свестни архитекти няма по принцип, особено пък в Пловдив Simple Smile Шегичка. Без майтап, обаче всички архитекти, с които съм си имала работа, толкова си бяха повярвали, че си мислеха, че държат Господ за шлифера. Ако успееш да намериш някой читав, свиркай да се възползвам и аз Simple Smile

# 3
Zaduljitelno li e da e ot Plovdiv? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 804
Избора зависи от това за какво точно ти трябва. За ново строителство, преустройство, интериор или просто узаконяване на търговски обект.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
flebodia , по-евтино,ама дали ще е качествено това, което ще ти предложат? Като ти проектира къща напр. ,в която ще те е яд да влезеш после,много важно,че ти е взел малко пари. Не мога да помогна в Пловдив,мъжът ми работи в Плевен.

# 6
  • Мнения: 349
Свестни архитекти няма по принцип, особено пък в Пловдив Simple Smile Шегичка. Без майтап, обаче всички архитекти, с които съм си имала работа, толкова си бяха повярвали, че си мислеха, че държат Господ за шлифера. Ако успееш да намериш някой читав, свиркай да се възползвам и аз Simple Smile
Не мога да ти хелпна по темата, но от работата ми с архитекти и проектанти се уверих,че един свестен няма Rolling Eyes.Всичките само обещават,придават си важности ,но в последствие -никаква работа не свършват както трябва.

# 7
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Мисля, че мога да ти помогна. Пиши ми на ЛС, но преди това си изпразни папката входящи, че да можеш да получаваш.

# 8
  • Мнения: X
Здравей!
Сестра ми е правоспособен архитект ,но в София. В момента е в Холандия,но ще си дойде. Ако те интересува пиши на ЛС.

# 9
      Аз също търся архитект , работещ на по-сносни цени .Моля обадете ми се ако имате възможност да помогнете
0888 951100

# 10
  • Мнения: 3 770
В момента правим проект за къща и искам да попитам какво разбирате под сносни цени , за да преценя на какви сме се набутали ние?

# 11
  • Мнения: X
Павлова и Диди69, пишете ми ЛС - ще ви дам координатите , вие след това избирате и решавате  bouquet

# 12
  • Мнения: 125
Аз съЩо се интересувам от информация за свестен архитект, но от София.

# 13
Аз съм архитект и мисля, че съм свестен Simple Smile Обичам работата си и давам всичко от себеси за моите проекти.
Офисът ми е във Варна,но проектирам в цялата страна. Обичам да пътувам и това не е проблем за мен.
Смятам, че цените, на които работим с колегите (в нашата фирма) са повече от сносни.
Ако се интересувате телефона ми е 0894 359 303 Евгени Павлов

# 14
  • Мнения: 2 631
Аз съЩо се интересувам от информация за свестен архитект, но от София.

http://www.kapiteldesign.com/index.php?m=433&lang=1   Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
Хм, като архитект мога да кажа следното:
- няма такова нещо като "търся архитект по принцип"; едно е за интериор, друго е за проектиране на къща; напоследък колегите все пак работят по-скоро специализирано.
- за по-сносните цени - ми трудно бих очаквала някой да ми свърши работата перфектно и  докрай, пък да мина тънко. Нали?
Защото ако иде реч за проект на еднофамилна къща от 200 м2, и 20 евро на м2 цена определено не си заслужава труда.

# 16
  • София
  • Мнения: 442
Red :Тоест казваш, че ако ни поискат само 4000евро за проект, това означава, че има нещо кофти или недоработено?!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Хм, като архитект мога да кажа следното:
- няма такова нещо като "търся архитект по принцип"; едно е за интериор, друго е за проектиране на къща; напоследък колегите все пак работят по-скоро специализирано.
- за по-сносните цени - ми трудно бих очаквала някой да ми свърши работата перфектно и  докрай, пък да мина тънко. Нали?
Защото ако иде реч за проект на еднофамилна къща от 200 м2, и 20 евро на м2 цена опред. елено не си заслужава труда.
За кое не си заслужава труда "по принцип" - за разпределението, за инсталацииите, за да изкараш всички документи, за интериора, за надзора, за тичането по магазини..........?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
Внесох излишен смут като споменах някаква примерна сума, извинявам се за което.
kalimbi , всеки проект е индивидуален и не може да се определи глобална еднозначна цена.
bib.bib, не си заслужава труда за проектиране, съгласуване между специалности и надзор. Всичко това съотнесено във времето. Няма да си заслужава и ако съм от София и проекта ми е в Плевен примерно, защото само за пътни няма да стигне хонорара.
Обаче ако съм архитект, който има няколко проекта за къщи едновременно в един район, вече ще е по-различно.
По-скоро идеята ми беше да не се търси непременно най-евтиния вариант.
Защото това е най-лошият вариант.
В крайна сметка самото строителство струва доста пари, и е по-добре да се дадат малко пари повече за проучен добър архитект, отколкото да се спестят 2-3 хиляди евро (пак примерно) и накрая да има проблеми.
  bouquet

# 19
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
здравейте и от мен!В момента строим къща и до скоо използвахме услуги на един архитект,от който мога да кажа че сме доволни..???той в момента работи в софия и мисля че работи на доста сносни цени...?
Ако имате някакви въпроси питайте,скоро минахме по този път   Hug

# 20
В момента правя една къща на приятели за 12 евро/м2 вкл. разрешение за строеж.
това включва всички части и защита пред инстанциите, без хидрогеоложки доклад.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 15:03 от lili57

# 21
Аз съм арх.Евгени Павлов и с колегите ми рабтим на свестни цени в цялата страна. За нас всеки проект е важен без значение дали става въпрос за малка къща или нещо по-голямо. Ако някои има нужда от консултация или съвет да пише

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 00:51 от Tatti

# 22
  • Мнения: 44
Аз също мога да дам информация за архитект,както за София ,така и за Пловдив добра работа на нормални цени.Пиши на личния.

# 23
  • Мнения: 683
Здравейте майчета,не знам дали темата е за тук,но все пак пробвам.
Спешно търсим архитект от Пловдив,който работи на сносни цени,защото .........  е страшно.Такива цифри на казват!!!Затова,моля,ако някой от вас има информация или впечатления от някой,нека пише.Благодаря Ви много!

Ние в момента правим проект за надстрояване на къща и архитектурната ни част е готова, архитектът ми е съученик от началното училище и е много добър, но още не знам колко ще ми струва всичко...  Hug Иначе го препоръчвам с 2 ръце, ако се интересуваш от координати, пиши на лични.

# 24
  • София
  • Мнения: 120
Наше приятелско семейство са архитекти и мого да ви ги препоръчам. Разбират си от работата и в момента дори съм им дала задача да направят наколко варианта за вътрешен дизайн на новото ни жилище. Работят в цялата страна и имат завършени доста големи проекти, а по принцип са в София. Ако искате пишете на лични да ви дам координати.

# 25
Аз също мога да дам координати на архитектурно бюро в София - изключително прецизна работа, точни в сроковете. С добър архитект и добър проект се пести много повече от недоразумения в строителството  по-късно. Peace

# 26
  • Мнения: 19
Ако някой се интересува от архитект- мога да дам координати. Пишете на лични. Добър е и то много:)

# 27
0878 375779
Na razpolojenie za vas.

# 28
  • Мнения: 683
Ние в момента правим проект за надстрояване на къща и архитектурната ни част е готова, архитектът ми е съученик от началното училище и е много добър, но още не знам колко ще ми струва всичко...  Hug Иначе го препоръчвам с 2 ръце, ако се интересуваш от координати, пиши на лични.

Самоцитирам се! Проектът ни излезе 5 000 лева за два мезонета от по 100 квадрата заедно с укрепването на сградата. Най-скъпа е конструктивната част при нас. Вече е одобрен, чакаме разрешителното за надстрояването!  Peace

# 29
  • Мнения: 59
Най- добрият начин за нас се оказа разпитването на колеги, познати и приятели, после и търсене на доволни от съответните архитекти. В случаи, че става дума за строителство.Много е важно всичко да е изпипано и да минава през институциите, без връщане и да се види с кого работи за различните специалности. Имам опит със строителство на къща. Очаквах архитектът, който избрахме да започне с обяснения и предложения, но не- изслуша ни какво искаме, после подготви чертежи, ние видяхме и установихме, че не сме разбрани правилно, после показахме отново и всичко беше направено както трябва. Повечето специалности се правят само заради изискването, не сме взимали под внимание нито ВиК, ел, озеленяване и т.н. Най- важна се оказа конструкцията, тези чертежи се гледаха много внимателно, по тях се поръчваха материалите, изпълняваше се строежа. За тази папка чакахме два месеца, защото архитекта каза, че заради големи обекти се оставят на заден план къщи, но настоя да изчакаме.  Има много законови изисквания и е важно да се знаят от специалистите, особенно, ако искате да ги заобикаляте, както беше и нашия случаи. Обмислете всичко предварително, внимателно преди това и разчитайне на себе си и на собствената си преценка. Мое лично мнение е, че се заплаща прекалено висока цена, съизмерено към последващите разходи и се стигне до крайния резултат. И още нещо през цялото време не забравяйте, че това, което чертаете, ще го видите изпълнено и ще сте вложели много време, енергия, нерви и средства- трябва да си заслужава.

# 30
  • Мнения: 2 241
Имам приятел архитект.
Не съм се интересувала от парите, за които работи, но съм виждала негови проекти.

# 31
  • Мнения: 260
Арх. Фъсов
ул. "Александър Пушкин" 4
Пловдив 4000
www.fusov.net
0899847031

# 32
  • София
  • Мнения: 2 430
Абе хора за строителство защо ви е архитект?
Не трябва ли строителен инжинер?

# 33
  • Мнения: 3
Здравейте, казвам се Ина, архитект от София. Цената за проектиране на къща е 15 Евро (над 200 кв.м. РЗП) за технически проект- за одобрение на проекта и разрешително за строителство Ви трябват следните част: Архитектурна, Конструктивна, Ел, Вик, ОВИ, Вертикална планировка, ПБЗ, а в някои общини и Озеленяване. Предварително ви трябва геодезическо заснемане, геоложко проучване, и виза за проектиране. Проектът се изготвя за да се изпълни по него къщата. Не е добре да се правят съществени промени по време на строителството, защото те трябва отново да бъдат отразени в проект - екзекутиви, който също се заплаща. 
www.green-a.eu
0898 28 34 12
ina.angel@gmail.com
Желая ви успех, ще се радвам да помогна Simple Smile

# 34
  • Мнения: 260
Абе хора за строителство защо ви е архитект?
Не трябва ли строителен инжинер?
нали някой трябва да "каже" на стоителя какво да строи. Това е работата на архитектите. Те обикновено работят в екип с инженери, за да се получи пълен проект, който да е разбираем за строителя.
Това разбира се най-грубо казано Simple Smile

# 35
  • Мнения: 260
Най- добрият начин за нас се оказа разпитването на колеги, познати и приятели, после и търсене на доволни от съответните архитекти. В случаи, че става дума за строителство.Много е важно всичко да е изпипано и да минава през институциите, без връщане и да се види с кого работи за различните специалности. Имам опит със строителство на къща. Очаквах архитектът, който избрахме да започне с обяснения и предложения, но не- изслуша ни какво искаме, после подготви чертежи, ние видяхме и установихме, че не сме разбрани правилно, после показахме отново и всичко беше направено както трябва. Повечето специалности се правят само заради изискването, не сме взимали под внимание нито ВиК, ел, озеленяване и т.н. Най- важна се оказа конструкцията, тези чертежи се гледаха много внимателно, по тях се поръчваха материалите, изпълняваше се строежа. За тази папка чакахме два месеца, защото архитекта каза, че заради големи обекти се оставят на заден план къщи, но настоя да изчакаме.  Има много законови изисквания и е важно да се знаят от специалистите, особенно, ако искате да ги заобикаляте, както беше и нашия случаи. Обмислете всичко предварително, внимателно преди това и разчитайне на себе си и на собствената си преценка. Мое лично мнение е, че се заплаща прекалено висока цена, съизмерено към последващите разходи и се стигне до крайния резултат. И още нещо през цялото време не забравяйте, че това, което чертаете, ще го видите изпълнено и ще сте вложели много време, енергия, нерви и средства- трябва да си заслужава.
Бих искала и аз да споделя свои впечатления и да направя аналогия с горе-написаното.
по повод на това, че сте обяснили какво искате, после архитектът е начертал нещо и се е видяло, че не сте се разбрали. Това е кофти, защото вие сте изгубили времето, в което той е чертал нещо на практика неизползваемо. За него кофти- защото това е труд, който не му е заплатен (предполагам само, може и да сте му платили). Аз съм доволна от архитекта, с който работих, доста обсъждахме преди да започне работа, показа ми вече построени негови къщи, задаваше ми въпроси, направи ми 2-3 варианта, един от които беше почти в десятката.
За специалностите - не рабирам какво имаш предвид, че се правят само заради изискването. не мисля че трябва да се подценяват въпроси от къде ще взимаш и от къде ще минава вода, тока и т.н.
за законовите изисквания съм абсолютно съгласна. Нашия архитект е и вещо лице към съда, в следствие на което проектът е просто перфектен и няма никакви основания за връщане от общинарите.
не съм съгласна, че заплащането е много, на фона на това, което плащаш за да си построиш къщата. За жалост много архитекти забравят, че търсения краен резултат не са папките им, а построената къща. Нашия архитект е от тези, които разбират, че това, което правят е само част от голямото и го правят така, че другите след тях да ги разбират и да им е лесно да работят - общинарите да одобрят, строителите - да построят, на майсторът да му е ясно къде да направи дупка и т.н.

# 36
  • Мнения: 0
Зравейте мили дами!  Wink
Малко може би съм закъснял ,но все пак! Аз също съм Архитект, млад (зашършил преди 3 години ) , но пък притежавам богато и добро портфолио. Живея в момента в София , но е заради отделни задачи. Родом съм от Пазараджик. В Пловдив имам екип от инженери , също млади и способни хора. Ако все пак се нуждаете от услугитe на млади , усмихнати и способни специалисти ние сме на среща. За повече инфо можете да посетите : www.smilenov.eu  За връзки:  Арх. Спас Смиленов ; тел: 0896 77 28 53 ; е-майл: spas@smilenov.eu ; skype: spas_tf
Пожелавам Ви хубаво пролетно настроение!
С уважение : Арх. Спас Смиленов

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте, аз мога да ви помогна с намирането на архитект. Познавам много добър архитект от София, който работи на минимални цени и има много богат опит зад гърба си във всички сектори на проектирането.
Ако някой все още се интересува да ми пише  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 515
абе говорете с цени стига с тия лични  Laughing, на мен ми трябва такъв за сглобяема къща  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 66
За  проектирането на еднофамилна къща се заплаща между 12-16 евро на кв.м.

Като това включва  проект част:Архитектура, проект част:Конструкции,проект част:ОВ,част:ВиК
част:Ел ,част:Озеленяване и част:ПБЗ

като съответните части на проекта се изработват от съответните инж-ри
За архитекта е около половината от сумата...някъде 5-6 евро на кв.м.
Разбира се тези цени са ориентировъчни,но реални.Цената зависи от  сложността на обекта,кв.метри и др.

 P.S. : Не говоря за сглобяеми къщи ,те са друга работа

# 40
  • Мнения: 515



 P.S. : Не говоря за сглобяеми къщи ,те са друга работа



т.е.  Wink би ли споделил/а ?

# 41
  • Мнения: 66
За сглобяемите къщи не мога да кажа нищо,освен ако се захванете с това трябва да внимавате
да стават за нашите климатични  и географски условия.
България е по-сеизмична зона сравнена с повечето Европейски страни.А тези къщи са внос
Чувала съм от колеги в бранша ,че като крайна цена не са по евтини.
И въпреки ,че ги предлагат поне от 10 години,нещо не са се наложили много,много

Пак казвам сглобяемите къщи не са ми тема,това горе е само мнение

# 42
  • Мнения: 515
Аз съм запозната с тези къщи,мнооого добре Wink аз търся проектанти и архитекти, които могат да се занимват и с такива...Ако някой знае да пише  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт