за маичинството???

  • 3 097
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
нали то е 220 лв,спорих,тпест не спорих,а една позната ми каза че от другия месец ще бъде толкова,защото,като е влезнала в сила наредбата е било януари.заради това от февруари ще са толкова парите? вярно ли е? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 111
правописааааа........ Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 896
От 01.01.2008 майчинството е 220лв.
Тъй като от НОИ изплащат майчинството за предходния месец, реално 220лв. ще получиш през февруари, когато ще ти бъде изплатено майчинството за януари.

# 3
  • Мнения: 146
правописааааа........ Rolling Eyes
каквооо Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes blahblah

# 4
  • Мнения: 5 178
не 220 мили момичета, 190 лв ще е майчинството и да голямото увеличение от 10 лв ще усетим чак през февруари

# 5
а някои знае ли за самотните мами които не са работили има ли пови6ение или не?

# 6
  • Мнения: 4 181
не 220 мили момичета, 190 лв ще е майчинството и да голямото увеличение от 10 лв ще усетим чак през февруари

Много те моля, този подфорум е за информация, ако не си сигурна в нещо не го пиши.
Ако не вярваш на сдружението, което работи по бюджета погледни го сама в закона.
Майчинството е 220лв от 01.01.2008г. Ако го получавате през текущия месец за предходния , то ще получите през януари 180лв, за през февруари 220лв.

# 7
  • Мнения: 4 181
а някои знае ли за самотните мами които не са работили има ли пови6ение или не?
за съжаление няма, имаш предвид това за неосигурените предполагам, то не е за самотни майки, а за такива, които не са работили или не са се осигурявали. 100 лв е

# 8
  • Мнения: 5 178
не 220 мили момичета, 190 лв ще е майчинството и да голямото увеличение от 10 лв ще усетим чак през февруари

Много те моля, този подфорум е за информация, ако не си сигурна в нещо не го пиши.
Ако не вярваш на сдружението, което работи по бюджета погледни го сама в закона.
Майчинството е 220лв от 01.01.2008г. Ако го получавате през текущия месец за предходния , то ще получите през януари 180лв, за през февруари 220лв.

Moже ли линк към закона, защото горяха много спорове и последното, което знам, четох и гледах в медиите е 190 лв

# 9
  • Мнения: 4 181
Единствената медия, която отрази некоректно е Нова телевизия, скъсах се да пиша тук, за да ги оборвам  Tired

Напиши в google "Закон за бюджета на ДОО" и ще ти излезе на сайта на НАП, ч енещо като копирам линка тук не се отваря.
чл.12  Peace

# 10
zdraveite iskam da popitam kam kogo triabva da se obarna za mai4instvoto sinami e na 1 god i 8 meseca ne sam polu4avala mai4instvo ot 8 meseca stanaha obarkvania s rabotodatela mi moga li da go osadia i da si polu4a vsi4ko nali dargavata za6titava maikata .

# 11
  • Мнения: 4 181
Ако имаш проблем с работодателя обърни се към Инспекция по труда, а иначе може би в НОИ могат също да ти помогнат, не знам от какво естество са ти проблемите.

# 12
  • Мнения: 10 982
За закона за майчинството - мисля, че беше това:

Закон за бюджета на ДОО
Чл. 11. Определя се за 2008 г. размер на паричното обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53, ал. 1 и 2 от Кодекса за социално осигуряване - 220 лв.

# 13
  • Мнения: 209
Възползвам се от темата,за да попитам дали само аз не съм получавала майчинство от декември 2007-ма или има и други,като мен.

# 14
  • Мнения: 1 111
аз също...с тази разлика,че последния ми превод беше от 8 януари,но за месец декември
от тогава до сега - нищо Sad

Общи условия

Активация на акаунт