Истината, която всички забравяме!

  • 3 507
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Нито пък следва да се използват за насаждане чувство за вина у останалите жители по земята.

# 31
  • Мнения: 4 841
Целия резултат от подобна манипулация (от най-ниска проба, между впрочем) би бил една дузина нафталинени певци от някоя провинциална кабеларка да решат да поизпеят някоя и друга песньовка благотворително, за да могат после да се бият в гърдите, че са събрали 1000 лв от смс-и...

# 32
  • Мнения: 359
Нищо не забравям, но отказвам да ми се вменява вина по този начин. Много ще помогна на тези хора, ако ям по-малко или не си купя дрехата, която искам!Благодарна съм за това, което имам и без да гледам клипове на недохранени африканчета. Глад има навсякъде ,а да правят паралел между нечие охранено дете и африканче, на което му се броят кокалите е липса на добър вкус и циничен опит за въздействие върху съзнанието на хората.]

Ами да.Сигурно ще имаш по голяма финансова възможност да се поразмърдаш и намериш някоя порядъчна организация,която ще им помогне, на тези с броящите се кокали.
И какво толкова виновни се почувствахте или си направихте поредната пвц изолация на съзнанието.

овчева,то и клипа не е насочен към идеята '''помагайте'''.Идеята на клипа е '''не мранкайте'''.авторката сто пъти го подчерта.Жалка работа.]
Зъбата,отговорът ми е свързан с онова, подчертаното в червено.А какво е искала да каже авторката и как се чувствате вие изобщо не ме интересува.

# 33
  • tardis
  • Мнения: 329
за да могат после да се бият в гърдите, че са събрали 1000 лв от смс-и...

Истинската благотворителност, ако я има, е безмълвна.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:48 от rainbird

# 34
  • Мнения: 1 322
rainbird, много ми хареса твоето мнение за благотворителността. Много умно казано.

# 35
  • Мнения: 210
Винаги .по всяко време и от всеки се правят подобни кампании.Лошото е,че докато в Африка умират деца от глад, в други части на света се изхвърлят баснословни количества храна.Известни личности подканват и стават патрони на благотворителни акции,а в същото време носят рокля за хиляди долари, която ще облекат само една нощ.Верно,че са публични личности,но има хиляди начини да изглеждаме добре без показност.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 074
За мен е вярно твърдението, че благотворителност насила не се налага.
Не смятам, че живеем кой знае колко добре, за да бъдем благодарни и да не мрънкаме, това е християнска утопия - всеки да си знае мястото. Ако няма стремеж и потребност за развитие - няма да има цивилизация.
А авторката е особено брутална, гледам постовете, свързани уж с благотворителност, а всъщност не разбирам какво точно прави. Ако човек внимателно прочете описанията на случаите, просто не може да разбере какво точно се иска? Ето, детето във Франция - всичко му е осигурено от французите, включително безплатни учебници, настояване да ходи на училище, което означава, че родителите ИМАТ ВРЕМЕ ДА РАБОТЯТ и се иска ние да им осигурим по 1800 евро да си платят наема. Това са глупости. Всъщност не, не са глупости, това е наглост.

# 37
  • Мнения: 908
И с какво по-точно съм брутална? Че показвам нещата такива каквито са?  newsm78
dim_dimitrov2005@abv.bg - това е и-мейлът на бащата на Алекс - Димитър. Може към него да се обърнеш за въпроси, той най-добре и точно би ти отговорил  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 1 074
Назидателна си. На какво отгоре - не знам. На мен ми е неприятно.
Отношението ти към хората тук е като към глупаци. Смяташ ли, че тук има слепи и глухи? При толкова инициативи, които част от нас са подкрепили и продължават да подкрепят. Възприемаш се като човекът, който има правото да поучава. Неприемливо.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този линк вече е пускан и коментиран. Пак не разбирам каква е конкретната цел на темата. Или просто да ожалим гладните африкански деца...

# 40
  • Мнения: 908
Този линк вече е пускан и коментиран. Пак не разбирам каква е конкретната цел на темата. Или просто да ожалим гладните африкански деца...

 Embarassed

# 41
  • Мнения: X
да се включа и аз
есента тук из пресата имаше малко по този повод и "лекари без граници"
та с 2 думи: повечето от децата са в това състояние ЗАРАДИ родителите си
имаше снимки - дете скелет, майката и бащата дебели, чак с двойни гуши
и обяснението защо е такава разликата
защото, мили дами, бащата се хранел пръв колкото си иска, след него майката и тя колкото поеме, накрая децата - каквото остане
та така ...

# 42
Потресаваща гледка, но гладуващи, болни, изоставени деца има навсякъде, къде повече, къде по-малко. А в България определено никак не са малко безпризорните деца/ в това число слагам тези които са зарязани от родилите си в заведения за отглеждане, без да са дали възможност да им се намери семейство, тези които въпреки че живеят с родител, за тях не се полага грижа, изпращат се от родителите им да просят и ..../. Така че нека да нахраним първо родните си деца, а за африканските деца да се погрижат страните, чиято политика ги е докарала до това дередже - Щатите, Великобритания, Франция, въобще страни, които гонейки собствените си икономически интереси се опитват да "демократизират" общества, които еволюционно не са дорасли за такова нещо .

# 43
  • София
  • Мнения: 1 074
Потресаваща гледка, но гладуващи, болни, изоставени деца има навсякъде, къде повече, къде по-малко. А в България определено никак не са малко безпризорните деца/ в това число слагам тези които са зарязани от родилите си в заведения за отглеждане, без да са дали възможност да им се намери семейство, тези които въпреки че живеят с родител, за тях не се полага грижа, изпращат се от родителите им да просят и ..../. Така че нека да нахраним първо родните си деца, а за африканските деца да се погрижат страните, чиято политика ги е докарала до това дередже - Щатите, Великобритания, Франция, въобще страни, които гонейки собствените си икономически интереси се опитват да "демократизират" общества, които еволюционно не са дорасли за такова нещо .

 Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ох,гадно ми стана.Остави полакването настрана,яд ме е,че немога да сторя нищо.....Изпращайте SMS-И на 1021 поне да помогнем за набирането на средства за нашите,българските деца в Могилино.

Общи условия

Активация на акаунт