Какво ще кажете за името Кръсто

  • 7 689
  • 200
  •   1
Отговори
 Здравейте, мамички!

 Имаме малък спор с таткото. Той иска да кръстим бебето на баща му - Кръсто. Хем бебо ще си има имен ден, хем ще си го кръстим на Кръстова гора, хем ще спазим традицията в тяхното семейство момчетата да носят и трите имена на дядо си. Аз малко се дърпам, щото не ми харесва и е старо името, ама пък като чета и други постове във форума, май се държи на българските имена. А пък и много си обичам и уважавам и свекъра.... и още като ученичка се бях зарекла, че първата ми рожба ще носи името на свекъра, без да знам за името на настоящия си свекър.
 Навита съм повече на Кръстофър или Кристчан...
 Харесва ли ви името, а? Аз се двуумя още...
 

# 1
  • Мнения: 3 932
Нито Кръсто, нито долните две ми харесват, сори...(рядко пиша в теми за имена, но тук съм категорична в мнението си)

# 2
  • Мнения: 1 062
Съжалявам, но и на мен не ми харесва нито Кръсто, нито другите две. Но в карайна сметка, щом имаш желанието да кръстиш детето си на свекъра си направи го. А ако не държиш да е точно неговото име (както се вижда ), може да измислите нещо което да ти харесва и да е на името на свекър ти. Например Кристиян. Peace

# 3
  • Мнения: 1 194
И на мен не ми харесва.
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!

# 4
  • Мнения: 750
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
  Peace
И на мен другите не ми харесват!

# 5
  • Мнения: 128
Имам познат с името Кристофър и ми харесва, струва ми се съвсем нормално, защото го знам от малка.
Приятелите на момчето му викат Фора.  Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кристиян е наистина добър компромис, ако името ви допада , разбира се!
  Peace
И на мен другите не ми харесват!
Peace

# 7
  • Мнения: 2 567
И трите ми звучат странно и не ми допадат.
Първото според мен, макар и българско име е доста остаряло и не добре звучащо.
Другите две пък са прекалено чуждестранно звучащи. Не че няма вече много такива у нас и по принцип нямам нищо против, но специално тези двете лично на мен не са ми по вкуса.
Ако ще е Крисчан по-добре да е Кристиян. Пак чуждестранно име, но поне вече наложено у нас и не звучащо странно.
Има и много други страхотни мъжки имена с К.

# 8
  • Мнения: 98
Какъв е този Кръсто бе? Да не е Кръстю?
На мен ми харесва много Кристо и Кристиан.

# 9
  • Мнения: 5 940
Кристиян или Кристиан.

# 10
  • Мнения: 1 264
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 000
Не съм чувала име Кръсто. Да не е Кръстьо или Кръстю? Нещо не ми се връзва това име за малко дете. По-добре ми звучат Кристофър или Кристиян.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако наистина ще избираш м-у едно от трите-най-добре Кръсто.Кристофър с българска фамислия отзад звучи определено смешно,а на Крисчън дори изписването му на български е тъпо,комбинацията с фамилията също ще е нелепа.По-добре се спри на българския вариант Кристиян. 

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 519
От трите имена Кръсто е най-хубаво според мен.  Wink

Съгласна съм с това мнение Peace
Защо си мислите,че авторката е сбъркала името на свекър си newsm78

# 14
  • Мнения: 2 746
Калин е хубаво име.Малко е встрани от спряганите по-горе форми, но Кристофър и Крисчан ми звучат нелепо, /моите извинения на авторката/.И пак ще си има имен ден, но на Цветница Peace А и самото име носи силен заряд.

Общи условия

Активация на акаунт