Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 091
Всички ме убеждават, че дъщеря ми се буди много често нощем заради кърменето. Вече 2 нощи не й давам да суче, но положението е същото - буди се през 1-2-3 часа, не спи по-спокойно. Вероятно има нужда от време, за да свикне с новия режим...Как беше при вас? Като се буди детето нощем, а не искате да кърмите какво правите, как го карате да заспи отново - люшкане, мляко, вода...?

# 1
  • Мнения: 394
ами аз не съм спряла да давам на Нина да суче, но от разговорите, които водя с некърмещи майки ми става ясно, че кърменето няма особено отношение към буденето. май са рядкост децата, които не се будят, кърмени или не. даже ми е по-добре да кърмя, отколкото да се занимавам със сокчета, водички и т.н.

# 2
  • Мнения: 967
Дими сам спря да се буди нощем на 1годи 2 мес. До тогава не съм се и опитвала да му спирам нощното кърмене, защото познавам много некърмещи майки, чиито деца се будят нощем, така че връзката между кърмене и будене смятам за пресилена. Бих те посъветвала да се въоръжиш с търпение и да изчакаш детето да стане готово и то самичко ще започне да си спи по цяла нощ. Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 11
Темичката ми се появи като по поръчка  Simple Smile
Аз също от една седмица спрях нощното кърмене. Последното хранене е към 21 часа , това към 12 синът ми  сам си го махна преди две -три седмици и сега аз го храня чак към 5. От една седмица е така, като се събуди му давам малко водичка, но не повече от 25мл и това е единствената вода която пие за деня. Залъгвам го със залъгалката и го люшкам и той се унася и заспива. Като цяло не е много трудно, даже си мисля че се събужда повече по навик отколкото от глад. Притеснявам се да не би така да го отбия и затова изстисквам по 120-130 мл с помпата. Ето мина цяла седмица,а все още се буди..какво да правя...дайте съвет

# 4
  • Мнения: 394
съветът ми е да му даваш да суче. бебето на месец-два все още има нужда от нощното си хранене.

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Не, не спря да се буди, след като спрях да кърмя пак си се буди. Кърменето е по-лесно от бъркане на мляко посреднощ или вадене на води от термоси. А разни хора, които и един ден не са кърмили, или са случили на поцяланощспящи дечица, могат да си разправят каквото си щат, това ги кара да се чувстват важни и щастливи. Иначе, нощното кърмене в много случаи е ключ към дългото кърмене, ако това има значение за теб. Успех Grinning!

# 6
  • Мнения: 679
Не съм махала нощното кърмене, макар че по едно време беше просто навик, събуди се, сукне 1-2 пъти и заспи, определено не беше за наяждане, а за успокоение. Така продължихме докато една нощ не се събуди и спи до сутринта. Просто сам си се отказа от нощните събуждания и кърменето. Беше на около 8 месеца. Кърмихме се почти 11 месеца.
Успех   bouquet
 

# 7
  • Мнения: 1 254
да, моя син спря да се буди като му спрях нощното хранене (на 1 месец) . Трябваха ми около 2-3 седмици да го откажа да се буди. Става бавно и полека. Давах му малко вода, биберона и така. После реши че няма смисъл да се буди за едната вода. Водата се дава в намаляващо количество-напр. той отначало изпиваше около 50мл, после 40 и така до 2-3 глътки  Peace

# 8
  • Мнения: 279
Преди да отбия ,около 20 дена Мони се будеше по 2-3 пъти и и давах водичка.т.е кърмех и давах ве4еря в 21ч. и след това кърмех към 5 сутринта.после постепенно почна да не се пробужда и сега си става чак към 7-8 за закуска.
 Peace

# 9
  • Мнения: 2 614
Темичката ми се появи като по поръчка  Simple Smile
Аз също от една седмица спрях нощното кърмене. Последното хранене е към 21 часа , това към 12 синът ми  сам си го махна преди две -три седмици и сега аз го храня чак към 5. От една седмица е така, като се събуди му давам малко водичка, но не повече от 25мл и това е единствената вода която пие за деня. Залъгвам го със залъгалката и го люшкам и той се унася и заспива. Като цяло не е много трудно, даже си мисля че се събужда повече по навик отколкото от глад. Притеснявам се да не би така да го отбия и затова изстисквам по 120-130 мл с помпата. Ето мина цяла седмица,а все още се буди..какво да правя...дайте съвет

siss, мисля, че за теб е твърде рано да мислиш за премахване на нощното кърмене. Напротив в толкова ранна възраст, рискуваш наистина детето да се отбие и рязко да ти намалее кърмата. Причината е, че между 1 и 6 сутринта нивата на хормона Пролактин, който е отговорен за произвадството на кърмата е най-високо, и не се препоръчва да се спира стимулацията на гърдите.
Все пак питането е на майка на детенце на година и нещо, а твоето е едва на месец.
Но решението си е изцяло твое!
Успех!  Peace

# 10
  • Мнения: 690
Кия, това пак някое педи ли го препоръча  #2gunfire я си давай на детето кърма вместо да го наливаш с вода - след време само ще се откаже и няма да се буди  Peace сега наистина има нужда от хапване  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 348
След кърменето в 22часа бебо се размърдваше в 2:30 часа и после в 6. За празниците бях при майка ми на гости и тя ме посъветва да опитам да не го храня в 2:30 и ако детенцето не се съгласи с липсата, да останеме така, но да проверявам по 1мът на седмица поне дали не е дошло времето.Тогава беше в края на 2ри месец. Оказа се, че още от първия път бебчо реши, че не е голяма загубата и заспа, като не получи отговор на пъшкането и размърдването(той рядко плаче). Но се премести в 3:30. Преди два дена направи 2 месеца, а храненето му вече е в 4:30-5 часа. Обаче през деня храненето си остава през 3часа.

# 12
  • Мнения: 9
Аз на моето бебче от самото начало му давах да пие вода или чай вместо едното хранене- на месец и половина започна сама да го пропуска, а в началото на втори месец спря да се буди през нощта- спеше си по 10-11 часа. Още я кърмя и за сега не ми е намаляла кърмата.

# 13
  • Мнения: 1 091
В никакъв случай не искам да подтиквам майки с малки бебета да опитват да спират нощните кърмения! Моето съкровище вече е на 1 г. и 4 м. и досега сме се кърмили нощем без прекъсване. Вече почти се е отбила, денем не суче, а нощем забелязвам, че само за залъгалка ме ползва...от навик сякаш. А ми се иска след близо година и половина неспане и аз да поспя, а и тя да има по-здрав сън.
MissCaprice, обнадежди ме, дано и при нас стане така.
правда_z, подкрепям!
vesela_, нямаме нужда от нощното хапване, май вредите от буденето са повече от ползите вече...

# 14
  • Мнения: 941
да, когато спрях да я кърмя нощем, беше на годита и малко, скоро слид това спря да се буди нощем, или като се събуди давам биба и продължава да спи
съветвам те вода,сокове, млека и други да не даваш, това са лоши навици и после трудно се премахват

# 15
  • софия
  • Мнения: 257
Бебо сам отказа нощното хранене към втория месец. Но ако се буди и е гладен ще му дам да яде. Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Последното кърмене за деня е към 21,30 ч. Той продължава да се буди, а аз продължавам да го кърмя.

Темичката ми се появи като по поръчка  Simple Smile ...

siss, мисля, че за теб е твърде рано да мислиш за премахване на нощното кърмене. Напротив в толкова ранна възраст, рискуваш наистина детето да се отбие и рязко да ти намалее кърмата. Причината е, че между 1 и 6 сутринта нивата на хормона Пролактин, който е отговорен за произвадството на кърмата е най-високо, и не се препоръчва да се спира стимулацията на гърдите.
Все пак питането е на майка на детенце на година и нещо, а твоето е едва на месец.
Но решението си е изцяло твое!
Успех!  Peace

Подкрепям напълно Правда!  Naughty

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
По- скоро първо спря да се буди детето, после махнах нощното кърмене  Grinning

# 18
  • Мнения: 189
Мислех и аз да пусна подобна тема, но ще следя тази. Ние също се кърмим по Н пъти през нощта. На мен не ми пречи толкова въпреки, че не си спомням какво е да спиш по цяла нощ, но имам усещането че не трябва да й го спирам. Странното е, че таткото ме натиска да огранича кърменето и по скоро с мненията от темата ще му докажа че не бива- дотук са в моя полза Laughing. Въпреки че тематане е моя, искам да ви благодаря , че ви има- с ваша помощ кърмя вече девети месец  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 205
За мен буденето нощем и кърменето нямат връзка. Нормално е човек да се буди по няколко пъти нощем. А децата имат още повече причини да го правят - нощни страхове, сънища, зъби...
Големият ми син се буди 3-4 пъти нощем, а не го кърмя от повече от половин година. Малкият се буди поне по веднъж на час, не за хранене, а просто го чувам как сумти и и се напъва в леглото си, докато пак се унесе.

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не мисля, че буденето през ноща и кърменето имат връзка. Аз също се будя понякога през ноща Rolling Eyes
Моето бебе е с различен режим всяка нощ  #Crazy има дни в които спи по 10 часа и дни в които се буди на всеки половин час
От мненията виждам, че след годинката нещата се нормализират  Peace

Лично аз, нямам проблеми с нощното кърмене защото искам да кърмя продължително  Hug

# 21
  • Мнения: 690
vesela_, нямаме нужда от нощното хапване, май вредите от буденето са повече от ползите вече...


Лелеее, Кия, не видях колко сте големи  Mr. Green Явно детенце още има нужда  Joy  Joy
Успех  Peace

# 22
  • Мнения: 176
Моят син бе на три месеца и реших една вечер да пробвам да не го кърмя,когато се събуди му дадох залъгалка, а той не я използваше преди.Явно в полъсънено състояние не разбра какво става и си заспа.Събуждаше се, а аз продължих със залъгалката и така до днес.Заспива в 21часа, когато се събужда усещам и без да паля лампата го обръщам на една страна и му давам залъгалката.Ако пак шава, пак ставам и го обръщам на другата страна и се успокоява и заспива пак.Събужда се често и аз с него но се свиква и гопр авя механично и нямам проблеми.Вече сме на шест месеца и се събужда много по рядко, явно защтот вече се обръща сам, но това води до други проблеми,но това е друга история.

# 23
Да спря да се буди,в началото на отказването се будеше пак по няколко пъти,но след седмица спря да се буди.

Общи условия

Активация на акаунт