Мазане на бебчо след смяна на памперс и след къпане!!!

  • 13 241
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз отначало мажех дупето при всяка смяна на памперса, но сега го отчитам като напълно ненужно. Мазах около месец - два, прочетох тук, че повечето мами на мажат на всеки памперс и спрях. От тогава мажа само ако се зачерви, с българския крем Бочко.
Хубаво е на всяка смяна на памперса да се остави малко кожата да подиша - 5 минути са достатъчни, предотвратяват се доста зачервявания така.
Първите 6 месеца след баня мажех само с преварен зехтин, никаква химия. Главата не съм му мазала. Моят също беше зимно бебе.

# 16
  • Мнения: 1 763
Мажа го само след къпане с млякото за тяло на Себамед, досега не се е подсичал.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 017
Още от като се роди кожата му беше много суха. Та мажех с мустела стелатопиа след къпане - целия без косата ест... Но при нормална кожа спокойно можеш с тоалетно мляко или хидратантен крем. Аз не съм фен на олиото независимо от сезона.
За дупето ползвах бюбхен за дупе - напълно ме утройваше, ако се подсечеше също оправяше д-то много бързо. Мажех при всяка смяна, както и при всяка смяна миех защото имаше код кафяво по 1000 пъти на ден.
Не ползвах никакви мокри кърпи - обриваше се от тях...

Вземи си тестери най-добре и пробвай защото различните организми понасят различно мазилата...моя правеше реакции към бюбхен и нивеа, и мустелата много не му понесе...
иначе сегавзимам и на хип продукти - не са лоши никак даже, доста по-добри са от бюбхен например.

# 18
  • Мнения: 469
Жорко е с много суха кожа и вечно има проблеми.Първия месец мажех цялото тяло след баня с олиото на Хип.Втория месец минахме на тоалетното мляко на Хип и кожата му беше много мека,и овлажнена.Дупето мажа с крем само когато е зачервено.
Леко раждане. Hug

# 19
  • Мнения: 545
Здравей!
Първоначално мажех Лора с преварен зехтин след къпане.Тя обаче има много суха кожа,затова смених зехтина с крем.Иначе дупето още й го мажа след смяна на всеки памперс с Павлодерм.Кожата на всяко бебе реагира различно.
Моят съвет е в никакъв случай да не мажеш със свинска мас.
Леко раждане!

# 20
  • Мнения: 2 100
След смяна на памперса мажа с крем против подсичане, но вече не всеки път. След баня мажа със зехтин

# 21
  • Мнения: 1 586
След къпане винаги мажа цялото тяло, преди го мажех с бебешко олио а вече с мляко за тяло.Винаги когато има нужда след смяната на памперса мажа с Бочко - много добро кречме!Леко раждане ти пожелавам и здраво бебче! Flutter

# 22
  • Мнения: 306
След къпане цялото бебче се маже. Аз ще използвам мляко за тяло на Себамед. Като стане по-топличко ще минем на лосион. При смяна на памперса мажи с кремче против подсичане.

# 23
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
нашто педи даде следния съвет, който аз спазих и не съжелявам : мазане на цялото тяло само със студено пресован преварен на водна баня около 15 минути зехтин; преварена вода за почистване на лицето; мокри кърпички за почистване при смяна на напикан пампрес а когато е наакана се измива с водичка, при нужда крем Пенатен за дупето; за банята - къпане всеки ден, във водата слагаш малко хума може и да не позлваш сапун или шампоан Simple Smile
Леко раждане и едно здравичко бебче ! 

# 24
  • Мнения: 498
Изцяло съм се доверила на Мустела, пробвах веднъж ми беше свършила хидрабебето с Нивеа и се изрина. Съвет: Вземи си мострички на шампоанчета, кремчета и виж, кое ще понася, да не си хвърлиш парите на вятъра. А иначе относно мазането, след баня задължително телцето с олио, крем, зехтин, какво си избереш, дупето ако е зачервено с крем против подсичане на гънките и кремче за лице. И ако се появят крусти по главичката, аз процедирах с мазане с олио преди баня и после с мека четка реша да паднат кожичките.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 23:04 от elissee

# 25
  • София
  • Мнения: 68
Дупето съм мазала с крем Бочко, а цялото тяло с бебешко олио.
и аз така

# 26
  • Мнения: 1 311
След баня мажа с олио цялото тяло. През деня при смяна на памперса само водичка и сапунче. С малкото досега зачервено дупе не съм видяла, съответно още не съм го мазала с крем против подсичане. Баткото за първи път го мазах на 11 месеца, след като беше хванал чревен вирус.

Против съм излишното мазане без нужда, както и на използването на мокри кърпички вместо вода.

# 27
  • Мнения: 46 478
"Бейби тан" против подсичане, на всяка смяна. 1.20 лв., страшна работа  Grinning В началото не слагах и после видях разликата. Купувала съм всичко на пазара, само този и един на Чико действаха, но този на Чико вече не се произвежда  Tired

След баня (до към 9-10 месец през 1-2 дена, после всекидневна) в началото с преварен зехтин, после Чико. Мажех цялото тяло, но не знам дали е правилно, мои приятлеки, родили извън България казват, че там се маже само кожата, която попада в памперса  newsm78

# 28
  • Мнения: 581
Според мен, зависи и от кожата на бебето. Като се роди и опиташ няколко неща сама ще прецениш, кое му влияе добре и кое не. Лично аз, синыт ми като новороден сым го кыпала през ден (дори и по-радко), по препорыка на тукашните лекари, за да не се изсушава кожата на новороденото, след това го мажа леко с бебешко олио. За дупето на всяка смяна на памперса с цинков крем против подсичане. Най-добе е както са писали по-горе да диша кожата на дупето по  5-10 мин, но зимно време не става много това, а и някой бебета като моето пишкат и акат почти нон стоп. Така че за нас спасението беше цинков крем при всеки нов памперс. Пудра тук ми забраниха да използвам - задыржа влагата, но може да стане като каша и да се образуват гыбички и вызпалениа на кожата, вместо да и се помогне. Леко раждане и не се притеснявай!!!

# 29
  • Мнения: 554
Мажа дупето при всяка смяна на памперса с правен крем по рецепта, на 1 месец имаше страшно зачервена дуда, оправи се с този крем и от тогава си я мажа само с него. След баня мажа цялото тяло с олио на Саносан.

Общи условия

Активация на акаунт