Може ли да са контракции?

  • 1 964
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Аз продължавам да си задавам въпросчетата  Laughing
Имам 3 седмици до термина,днес лекаря каза,че е възможно да родя по рано защото околоплодните ми води били намалели и плацентата е 100% узряла.Вчера и по-предния ден получих едни много остри и силни болки ниско долу към яйчниците и стягане на корема на топка.Незнам дали това бяха контракции-незнам и какво да очаквам  Simple SmileТези болки ми се появиха изведнъж и след десетина минути пак така.На следващия ден същото нещо.Но днес няма нищо вече.И толкова съм се шашнала покрай бебето всичко да е наредено в къщи и да е накупено,че днес забравих да кажа за това на лекаря  LaughingМоже ли 3 седмици преди термина това да са контракции?

# 1
  • Мнения: 106
Както го описваш повече ми прилича на подготвителни контракции, което е напълно нормално. Другите ще ги познаеш, стават все по-силни и по-болезнени (е, при теб може да не са болезнени - има и такива случаи), и на по-кратки интервали. Щом не са постоянно, не се притеснявай, но станат ли на отмерени чести интервали - може да се готвиш вече Simple Smile Желая ти успешно раждане!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 208
благодаря  Grinning само на два пъти бяха за няколко секунди  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 201
Както го описваш повече ми прилича на подготвителни контракции, което е напълно нормално.
PeaceИменно в 9-я мес.започват подг.контракции.
Леко раждане!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 131
Напълно е възможно да са контракции. Аз родих 17 дни преди термин. Така или иначе вече си в деветия месец.
Леко раждане и здраво бебче!

# 5
  • София
  • Мнения: 10 306
Моите подготвителни контракции бяха абсолютно безболезени. Така описани, ми приличат на същинските, но те всъщност са далеч по-болезнени и по-продължителни. Леко раждане, мисля, че наближава вече!   bouquet
Аз също родих по-рано, две седмици преди термина.

# 6
  • Мнения: 1 197
аз имах същите подготвителни контракчии и даже преносих, така че не се настроиваи,може и да не родиш по-рано.Леко раж Praynigдан

# 7
  • София
  • Мнения: 44 017
в 9 месец си...може и да родиш и утре,може и да преносиш....хубаво е утре да звъннеш на гинеколога си да кажеш, да каже какво става...евентуално ако има притеснения един запис на тонове да се направи....

# 8
  • Мнения: 306
Едва ли ще я оставят да преноси, след като са и намалели околоплодните води и плацентата и е узряла newsm78

# 9
  • Мнения: 498
Все пак си в деветия, нормално е да имаш подготвителни контракции.
Истинските не можеш да ги объркаш, на определен интервал от време са и продължителност.
Успех!!!

# 10
  • Мнения: 1 208
говорих с лекаря си и  каза,че и да са контракции няма страшно.може да продължат така доста време преди да дойдат истинските но все пак ако до 10 дни не родя може да ми предизвикат раждането защото съм  готова  Laughing и не е хубаво да си седи там бебока и да чака термин  след като трябва да излиза  Laughing

# 11
  • Мнения: 64
Напълно възможно е това да са подготвителни контракции, което пък не винаги означава че ще родиш скоро. Истинските контракции са болезнени, и придружени с болка в кръста. Редовни са и стават все по-силни и по-продължителни. Но не се плаши - не е толкова страшно, издържат се и после радостта е голяма.

# 12
  • Мнения: 4 546
Леко раждане Дидикар   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 208
Момичета питах ви за контракциите а снощи имах такива ужасни болки но само в кръста и отстрани на кръста в ляво.Цяла нощ-болки  десетина минути отпуска за половин час ...после пак така.Това  какво може да е - мъжа ми ме кара да ме кара до болницата но предполагам,че там ще ме върнат.Сега нищо ми няма но снощи не вярвах,че ще отсъмна Sad

# 14
  • Мнения: 9 973
нормално 1 седмица преди да родя бях с такива болки,че като отивах към доки до една църква на една пейка лежах и ревах около 20 мин. мина ми от раз.
организма ти се подготвя за раждането Peace

Общи условия

Активация на акаунт