Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Моето бебе изобщо не стои една секунда мирно докато се опитвам да набутам някоя друга лъжичка храна в устата. Тъй като още нямам столче за хранене я слагам в нова лятна количка с пластмасова масичка отпред. Слагам играчки и се почва зора.Това което прави малката е постоянно да хвърля играчките и се навежда да ги гледа,аз вдигна-тя хвърли.Ако не сложа играчки изобщо не иска да отвори устичка ,или най-много три-четири лъжички да хапне,после стиска устичка. Като пея пък ме гледа и забравя,че трябва да отвори уста.Държа лъжичката пред нея-тя изобщо не отваря устичка.Мъка отвсякъде. Много моля момичета,имате ли идея как да накарам малката да стои по- мирна и да отваря устичка?
Цитирай

Варна

Проблем с храненето имах с Виолета.
Като откаже да яде просто прибирах храната.
Стояла е по цял ден гладна.Не съм я молила нито съм й измисляла забавления.
Е научи се да яде.
Не зная,какво да те посъветвам.Ти сама ще усетиш, как да постъпиш. Peace
Цитирай

Abu Dhabi

махни играчките и действай като данито78.
Цитирай

Белгия/София

махни играчките и действай като данито78.

Подкрепям  Peace
Цитирай

София

Момичетата са ти дали съвет, махни играчките, песните и забавленията  Peace За яденето си има "карач", ако е гладна ще яде. Тя трябва да поиска, а не да се бориш да и набуташ нещо в устата.
Цитирай

Pyce

Ами моя син нито едно цяло хранене не е стоял в столчето,никаква сила не можеше да го накара да се задържи повече от 5 минути там.След месец го прибрахме и дотам беше.

Не съм прилагала мерките,които са ти препоръчали,просто защото когато е ужасно гладен започва неистов рев и тогава не иска дори и храна,а само млякото спасява положението.

Засега го оставям да си щъка из стаята и той си се занимава с нещо,а аз го храня-по-точно вървя след него с лъжицата.Когато е гладен яде,когато не е-отказва и толкова.
Цитирай

Dania

Сложи го в скута си - ръчичката му от към теб я сложи зад гърба ти, все едно те прегръща през кръста, а другата ръчичка ако много маха я дръж с ръката, която е зад гърба му. С другата ръка му даваш да яде. Това ме научи педито щото моите много ръкомахат като ги сложа в столче. А и децата обичат да ги държат май. Не че при мен помага кой знае колко щото и двете не щат да ядат. Ама при теб може и да свърши работа. И наистина май е по добре да я храниш в спокойна обстановка, да няма с какво да се разсейва, само в теб да гледа. Иначе и трите ми деца са злояди и не съм открила начин да им давам храна - никак си не става. И аз спасявам положението с мляко щото като прегладнее малкия особено и е рев... като види лъжицата още повече реве. Ужас е, не знам кой и защо ме прокле със злояди деца, нито аз нито мъжът ми и назад пряката линия нямаме злояди предшественици.  ooooh!
Цитирай

където не се пуши

ние имаме точно като вашия проблем Smileедно към едно.ужас е ,но немога да излмисля нищо за сега.чакам да стане още малко по голям и го почвам както е казала жената по на горе-оставям го гладен докато се научи ,но сега сърце не ми дава намя нищо че се изнервям.за сега спасението ни са музикалните канали
Цитирай
Без забавления по време на хранене  Peace ... Пробвай да храниш детето когато усетиш, че ти дава сигнали, че е гладно ... не по късно защото се изнервя и не иска да яде, и не по-рано защото си намира други занимания и се дразни от факта че се опитваш да му бутнеш лъжицата в устата  Laughing
Цитирай

От опит не мога да говоря, но съм чела, че при педагогическото захранване се избягват такива моменти. Това, което съветват, е да се взима детето в скута, докато ти ядеш с апетит - без да му предлагаш, просто си хапваш, все едно то не е там и не те интересува ще яде ли или не. Без играчки, най-много с лъжица в ръка, за да я изучава . Така след 3-4 дни (бебето е само на мляко през това време) то само започва да си иска.
Цитирай

Тази тема все едно аз съм я пускала. Ние сме 1:1 с вас. Храним се в столче за хранене.  Ако не й дам някоя играчка, тя започва да се надига в столчето и е абсурд да хапне и 1 лъжичка. Дам ли й играчка, се започва с хвърлянето й на земята, навеждане да видим къде е паднала и аз я вдигам и пак така и пак... Пробвала съм да й прибера храната  до следващото хранене, нищо, пак същото нещо се повтаря. Тя е много злояда и хич не й прави впечатление, че е пропуснала някое и друго хранене. И аз незнам какво да правя, точно вчера коментирахме с мъжа ми само нашето дете ли е така, е, явно не е. Незнам докога ще продължаваме с цирковете, но аз лично адски много се изнервих от тази ситуация.
Цитирай

София

Имахме същия проблем. Не съм настоявала да яде, като не искаше я оставях. В един момент започна да изявява желание да се храни самичка, а откакто тръгна на ясла започна да хапва доста разнообразни неща Peace
Цитирай

ооо,ако не  и хареса това дето и давам събира в устата и го плюе в лицето ми
също вади от устата си с ръка и маже където и падне

както си стои и изведнъж ми избива купичката от ръцете и тя полита на някъде

дърпа столчето да го иследва,върти се като обран евреин

особено забавно е да хване лъжицата и да иска сама да се храни .....следва яко омазване.

иначе има апетит и дори е лакома но мисля че всичко и е на игра и се забавлява с номерата дето прави и просто трябва да го надрасне този не весел за мен преиод.Остава ми утехата че имам палаво любопитно хлапе.
Цитирай

където не се пуши

май има много мами с твоя проблем.тия деца се забавляват с нас Smile
Цитирай

София

ние се въртим,хилим се,правим бърррррррррррррррр...........и мама става цялата в пюре,при което..........пускам бяло флагче 35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора