Вече сме на годинка а още не ходим

  • 1 969
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Споко, след 1-2 месеца ще съжаляваш за спокойствието, което имаш сега. Детето само си определя кога е готово за прожождане.

# 16
  • Мнения: 385
Не се притеснявай, ще проходи, нашия имаше психологически страх и проходи на 1г и 1 месец с голям зор, помогнаха ми каишите за прохождане, с тях се чувстваше сигурно и постепенно просто ги пускахме и той си мислеше че го придържам, така се подлъга и лека полека потръгна  Peace Въпроса е да усети сигурност и сама ще си тръгне, не я насилвай, по-скоро забрави за това, не се вманячавай и ти и нещата ще си дойдат от самосебе си Peace

# 17
  • Мнения: 984
малката ми проходи на 1.3, а голямата на 10 м. Разликата беше огромна, малката беше вече физически готова да проходи и въобще не падаше, а и да паднеше знаеше как да пада, голямата, постоянно падаше и то като дъска-с ръце плътно до тялото и често си разбиваше носа. Драганов ми казваше, че колкото по-късно проходи, толкова по-добре, но май нормалното беше до година и половина

# 18
  • Мнения: 1 032
Мойта проходи на година и месец. Когато я водих на ортопед, човекът ми каза- колкото по- късно проходи детето, толкова по- добре. Все пак мускулатурата трябва да укрепне, а и вестибуларния апарат да се доразвие.Ако питаш, ще видиш че почти всички деца, които са проходили след годинката са тръгнали безпроблемно, не са залитали и не са падали. На следващия ден след като проходи дъщеря ми, вече ми се налагаше да хвърча след нея, защото нямаше спиране.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Ще проходи, спокойно.

# 20
  • Мнения: 125
Каката и баткото на 1 годинка тичаха вече,но малкия проходи на година и пет месеца.Цялата рода беше полудала,много ме притесняваха ,но аз бях спокойна.Няма непроходило дете,ако е здраво разбира се.

# 21
  • Мнения: 9 052
aми паzи си животеца малкото и моето проходи след 1 г.

# 22
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Няма място за притеснения. По книжките давам като нормална възраст за прохождане именно година и два месеца.

# 23
  • Мнения: 1 440
Не се притеснявай,до един месец все ще проходи!Оставяй я сама да се опитва да прави крачки,като я стимулираш да ходи да си вземе някаква играчка например.

# 24
  • Мнения: 702
 Няма нужда да я държиш и да я учиш да върви, ако тя няма желание.
 Остави я сама да се придържа за мебелите и стой близо до нея за да я хванеш, ако залитне да пада..
 Когато е готова тя сама ще се пусне е ще тръгне.
 Може да поставяш някоя любима играчка или предмет  на определено разстояние, за да се мотивира да се предвижва.
 И не използвай повече проходилка Naughty
Успех и скоро да пусниш тема как се прави прощапулник Laughing

# 25
  • Мнения: 3 695
И моята е на година и месец и засега не ходи сама. Всичко достига с пълзене и ходене, държейки се  по мебелите. Засега не се притеснявам. Ако не проходи до година и половина, тогава може би бих.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 950
Моята Йоана проходи на 1,3 г! Оставях я на земята по цял ден, тя си лазеше, обикаляше права покрай диваните и в един момент се пусна. не съм я карала да прави нищо!  Hug

# 27
  • Мнения: 110
Благодаря ви че ме успокоихте момичета HugЩе ви се похваля веднага щом Йоанка проходи и вярвам че ще е скоро Wink

# 28
Моята щерка проходи на 1г. и 1 месец по много интересен начин. Ако искаш опитай - отидохме в един детски магазин да купувам нещо, пред очите на детето играчка бебешка количка с кукла вътре. Тя ме задърпа, хвана количката и започна сама да я кара. И така до една седмица вече ходеше.

# 29
  • Мнения: 812
не я насилвай!ние проходихме на 1 г и 1 месец

Общи условия

Активация на акаунт