Пай Банофи

  • 29 688
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 867
Има ли указание на кутията на кондензираното мляко как се вари - до къде трябва да е водата - да облива кутията или до половината? И като е затворена кутията - няма ли опасност като ври и не излиза парата да се получи бомба-ефект? Дано въпросите ми не звучат глупаво. Embarassed

Хич не са ти глупави въпросите - погледни на втора стр. на темата, там обсъждахме варенето на конденз.мляко.

# 76
  • Мнения: 89
Да, току що го видях. Благодаря ти. Simple Smile

# 77
Момичета, имам един глупав въпрос  Hug В момента варя кондезираните млека, обаче легнали, но на сметка това пък са покрити с вода с два см поне  Rolling Eyes Нали няма проблеми да са така?  #Crazy (знам, че глупав въпрос) За пръв път правя такъв сладкиш и малко ме е страх  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 614
Момичета, имам един глупав въпрос  Hug В момента варя кондезираните млека, обаче легнали, но на сметка това пък са покрити с вода с два см поне  Rolling Eyes Нали няма проблеми да са така?  #Crazy (знам, че глупав въпрос) За пръв път правя такъв сладкиш и малко ме е страх  Grinning

Няма никакъв проблем  Peace Важното е да са покрити с вода, не се притеснявай!

# 79
Момичета, имам един глупав въпрос  Hug В момента варя кондезираните млека, обаче легнали, но на сметка това пък са покрити с вода с два см поне  Rolling Eyes Нали няма проблеми да са така?  #Crazy (знам, че глупав въпрос) За пръв път правя такъв сладкиш и малко ме е страх  Grinning

Няма никакъв проблем  Peace Важното е да са покрити с вода, не се притеснявай!
Мерси за отговора   bouquet, мисля да ги оставя още половин час(стават 3 часа) че майка ми ще ме убие, че варя толкова време на печката  ooooh! хах  hahaha ... След като направя и аз ще го снимам  Heart Eyes

# 80
3 часа варих това кондезирано мляко и изобщо не ми се получи карамела  Sad защо така? Бяха си покрити с вода и след като отворих ми се получи един бежав цвят, но вкуса не беше сладък  Sad и цвета на кондензираното мляко (опаковката му беше светлосиня) беше като на снимката...

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 22:03 от Djessica_88

# 81
  • Мнения: 2 241
3 часа варих това кондезирано мляко и изобщо не ми се получи карамела  Sad защо така? Бяха си покрити с вода и след като отворих ми се получи един бежав цвят, но вкуса не беше сладък  Sad и цвета на кондензираното мляко (опаковката му беше светлосиня) беше като на снимката...

Ти подсладено ли купи, защото има и неподсладено, а от него няма начин да се получи карамел?

# 82
  • Мнения: 114
Извинете за глупавия въпрос,но има ли разлика между кондензирано и концентрирано мляко.Мъжът ми е купил от второто.Благодаря и дано да не съм раздразнила някого.

# 83
  • София
  • Мнения: 10 858
Задължително ще направя тази красота . Утре ще прочета подробно темата.

Общи условия

Активация на акаунт