Адът-това са другите

  • 4 069
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Че не сме си самодостатъчни, че самооценката ни минава през оценката на другите, че сме зависими от другите в много отношения.
Но пък и раят - това са другите, погледнато от друг ъгъл.

# 2
  • Мнения: 2 161
Аз мисля,че Сартр много прилича на форумска оплаквачка и ако беше жив,щеше да пише анонимно в Дом и семейство.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е, Сартр си е потискащ, чети нещо по-весело.

# 4
  • Мнения: X
що бе? Книгата му за погнусата беше много приятно четиво Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 447
Не си права, Шанел. Няма го в Д и С този отегчен интелектуален екзистенциализъм. Борбен дух кипи там, революционен, да сринем старий гнилий строй, но и стари гнили свекърви  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 6 992
Ah, non, merci... Ще я тълкувам след месец на изпит. Сега не искам да чувам за Сартр и Камю  Joy
А Погнусата много я харесвам. Ама и Вийон харесвах, а ме скъсаха. Joy

# 7
  • Мнения: X
Ah, non, merci... Ще я тълкувам след месец на изпит. Сега не искам да чувам за Сартр и Камю  Joy
А Погнусата много я харесвам. Ама и Вийон харесвах, а ме скъсаха. Joy
ахам,винаги става така.Ако хич не беше и чувала за него сигурно щеше да имаш 6-чка Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 940
Осъзнаването на съществуването ти минава през факта, че другите ги има -с техните очи, с техните представи , с натрупаните схеми за разчитане на човека. В този смисъл Адът-това са другите.

# 9
  • Мнения: 3 423
Прав е човекът. Що поквара броди наоколо,
да те е страх да кажеш някому "Здрасти".
Твоите райски намерения, свързани с птички,
тревички, подскачане от крак на крак и песен
на уста току бъдат разбрани криво и покварено.
Не само ад, ами голям ад са другите. Разбира се.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?

Чудя се кое да избера като тълкувание - депресия или нарцисизъм. Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Темерутизъм.

# 12
  • Мнения: 5 370
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?

Чудя се кое да избера като тълкувание - депресия или нарцисизъм. Wink
По-скоро за мене е второто. До такъв извод бях стигнала на младини след задължителния прочит на La Nausee (Погнусата).
И даже не само нарцисизъм, ами и ЕГОцентризъм.
Което също се римува с екзистенциализъм.  Wink

# 13
  • Мнения: 5 940
На Сартр това му е била работата -да се депресира, "нарцисира" и "темерутизира". Иначе как щяхте да четете "Погнусата", пък било то и с погнуса?

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е. Я да го бяха опнали с мотиката на нивата, да му гледаме сеира какво щеше да напише. Joy

# 15
  • Мнения: 1 402
Сартр не ми е любим /автор/. Но ако не ме лъже паметта/ако ме лъже, ще да е от годините/, той в крайна сметка стига до извода, че  адът- това сме ние. С това съм склонна да се съглася.

# 16
  • Мнения: 39
Ще ви кажа моята интерпретация.Адът-това са съседите и колегите.Вече втора седмица не мога да спя,заради шума от климатика на съседа ми.Ще полудеем всички тук.Някой друг път ще поразсъждавам сериозно по темата Сартр.

# 17
  • Мнения: 274
Е, Сартр си е потискащ, чети нещо по-весело.

Примерно Кафка...Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 161
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

# 19
  • Мнения: X
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick

# 20
  • Мнения: 3 268
Махалото на Фуко ли е хубава книга?!Нещо си се объркала!

# 21
  • Мнения: X
Важното е,че някъде там фигурира едно махало Flutter

# 22
  • Мнения: 2 161
Не,Коелю е хубава книга.Никой ли не я е чел?Не е важно дали са хубави,важното е да са манекенски.

# 23
  • Мнения: 5 940
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing

# 24
  • Мнения: 2
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?
...пък Алис Купър има песен в която твърди , че адът бил когато мацката му я няма...
На кого да вярваш в тоз живот?!

# 25
  • Мнения: 2 161
Ето,валери разбра за какво говоря.

# 26
  • Мнения: 274
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

A Коелю е ебати царя на заглавията. Няма такъв. "Край река едикоя си седнах и заплаках", " Някоя си решава да умре.." ...Браво Кольо Simple Smile Страшни заглавия Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing
Да бе,аз точно се чудех,що тоз човек си мисли,че с "Алхимикът" е открил топлата вода, а то ето къде се криел отговора. Аз викам да му издигнат паметник ,заслужава си човека Wink

# 28
  • Мнения: 258
Тази мисъл на Сартр е пряко свързана с темите за свободата и избора. В този смисъл, "адът - това са другите", понеже съществуването им, ограничава нашето. Свободни сме дотолкова, доколкото не ограничаваме свободата на другите. Свободата и правото ни на избор свършват там, където започват тези на другите хора.

# 29
  • Мнения: 742
Че не сме си самодостатъчни, че самооценката ни минава през оценката на другите, че сме зависими от другите в много отношения.
Но пък и раят - това са другите, погледнато от друг ъгъл.

Раят- това са другите. Наричаме ги ад, когато отказваме да признаем неспособността си  да станем  "други".  И всъщност сами създаваме своя ад.

Сартр казва също, че и всичко е измислено на този свят, но казва ли как да живеем?

# 30
  • Мнения: 5 370
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

Ъъъъъ...може ли за мене само Флойд, няма да ми е необходим след тях Сартр. Crazy

# 31
  • Мнения: 274
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 161
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

A Коелю е ебати царя на заглавията. Няма такъв. "Край река едикоя си седнах и заплаках", " Някоя си решава да умре.." ...Браво Кольо Simple Smile Страшни заглавия Simple Smile
Да,извинявам се на Сартр,наистина адът са другите.И на Коелю се извинявам,че не го харесвам.Махалото на Фуко не съм виждала и на снимка.Ще се боря за световен мир.

# 33
  • Мнения: 274
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

Ъъъъъ...може ли за мене само Флойд, няма да ми е необходим след тях Сартр. Crazy

А ти внимавай с тази брадва Жозефина...Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.

# 35
  • Мнения: 274

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.

Дафи, той го каза човека още след първите му две книжки...Както и да е. Аз не разбирам от такива неща...

И си много права....насила хубост/интелектуалец не се става....Ето аз от много напъни - единствено интелектуални хемороиди си докарах Simple Smile

# 36
  • Мнения: X

Според един много умен мой приятел, който в 7 клас четеше Достоевски в оригинал, Колю си е нещо като "ресторантски джаз" Simple Smile

Е, много оригинално, толкова е демоде вече да се плюе Коелю.
Освен това не го намирам за чак толкова зле, четивен е, ако и да не открива топлата вода.
Не се правете насила на интелектуалци.
Е че е четивен,четивен е,малко като вафли "Фокус" ми е на мен,ако ме почерпят ще хапна,добре ще ми влзезнат,ама после ще се чудя,що съм се хабила да ги ям.

# 37
  • Мнения: 2 161
селинджър,ти не си ли фен на Селинджър?

# 38
  • Мнения: X
ауу,мноу селски звучи тоз Селинджър,аз съм гаржданка и не съм му фенка..
Ъмм,интелектуалец? Какво е туй животно?

# 39
  • Мнения: 274
селинджър,ти не си ли фен на Селинджър?

Не, фен съм на Милко Калайджиев, та от там и това селинджър....Simple Smile

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 266
Според мен-адът,това са другите,които ни държат в зависимост.Ограничават ни правилата,които ни се налагат от обществото.Погледнато от този ъгъл,адът-това сме ние самите,защото живеем за хората,влияем се от чуждото мнение и не смеем да им кажем какво мислим или да правим,каквото искаме.

# 41
"Адът - това са другите" си е нормално моментно състояние, изкристализирало като сентенция в главата Сартр-ова вероятно тогава, когато покрай същата са свистели нацистки осколки. Бих си позволил малка корекция на "Адът - това са действията (колегите юристи подсказват и бездействията) на другите. Ако другите просто кротуваха тихо в тъмния ъгъл на някой бар, изпускайки доволни въздишки и тънки посталкохолни лиги, наместо да кроят светли планове за личното бъдеще, изискващи ловки маньоври в Обществената Преебушка, адът щеше да настъпва единствено когато свърши бирата, което от своя страна води и общия извод: Адът е илюзия, породена от липса на алкохол.
На Ницше примерно, като на киселяк-въздържател, сигурно не му е било лесно. За това е дефинирал и ада на Боговете: И Христос има своя Ад - любовта си към хората...

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм чела, затова и нямам идея на къде се е завъртяла този път темата ...

Адът- това са другите

... другите са, но преживяването за Ад е лично, така че адът- е във всеки от нас ... и най- вече адът сме ние с нашето преживяване за собствената ни личност- какви сме, бихме могли да сме, искаме да сме , съпоставено с чуждата идеят за това какви сме или трябва да бъдем и какви са другите и искат д абъдат

# 43
  • Мнения: 765
 Аз го разбирам буквално, няма никаква мистерия, според мен. Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!

# 44
  • Мнения: 281
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.

# 45
  • Мнения: 765
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.

# 46
Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!
[/quot]

Ми 'що се сравняваш със хората, сравнявай се с боговете.  Laughing
Сравнението с хората ми е скучно - там неизменно печеля  Laughing

А самодостатъчността предполага неизчерпаем и разнообразен ресурс от качества и количества. Аз ако можех, примерно, сам да си готвя мусака и да си пера чорапите, отдавна да съм хванал гората и да съм написал "Генеалогия на аморала", пак примерно...  Laughing

Не знам как, но съм оформил и собствения си текст като цитат  newsm78

# 47
  • Мнения: 281
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.

Ти си Рай, знам.

# 48
  • Мнения: 516
Не съм чела Сартр.
Сега чета руските класици. Подарък от Флор.
Трябва да си подбираш приятелите по-добре. Аз бих ти подарила и руска водка, освен руски книги.
Водката ще е наградата, след като се справи с поставената задача.

# 49
  • Мнения: 765
Ако аз не живеех сред хора, нямаше да имам с кой да се сравнявам , нямаше да се гледам през чужди очи и щях да съм си самодостатъчна. Тогава щях да достигна до истинското си аз без проблем , без никакво съмнение. Това означава, че РАЯТ ТОВА СЪМ АЗ!!!



...

Не знам как, но съм оформил и собствения си текст като цитат  newsm78

Без да искаш. Кликнал си на грешно място. По-инересното е защо си "аудист"? Караш Ауди или има по-дълбок смисъл?

# 50
  • Мнения: 4 733
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?
Всеки е самоизградил собствен и недосегаем Рай. Дръзнал да повярва в това човек няма как да не си мисли, че зад собствените райски порти има единствено адови такива.

# 51
...По-инересното е защо си "аудист"? Караш Ауди или има по-дълбок смисъл?
[/quote]

Карам Ауди, доколкото въобще има някакъв, било то дълбок или плитък смисъл, да караш кола в тия задръствания...

# 52
  • Мнения: X
аз пък си направих асоциация със ауТист. newsm78

# 53
  • Мнения: 2 563
Прав е човекът. Що поквара броди наоколо,
да те е страх да кажеш някому "Здрасти".
Твоите райски намерения, свързани с птички,
тревички, подскачане от крак на крак и песен
на уста току бъдат разбрани криво и покварено.
Не само ад, ами голям ад са другите. Разбира се.

Това ми го напомниха вчера. Точно "Здрасти" казах и някаква кака от село си отри комплексите в мен.  Sick

# 54
  • Мнения: 677
Другите са, да. Съгласен съм. Другите, които не пият, които ми морализаторстват и които не харесват Кейт Мос.
Да не забравя столичани и гостите на столицата, и те също.
Чакам сега тема за рая.

# 55
  • Мнения: 274
Ако другите просто кротуваха тихо в тъмния ъгъл на някой бар, изпускайки доволни въздишки и тънки посталкохолни лиги, наместо да кроят светли планове за личното бъдеще, изискващи ловки маньоври в Обществената Преебушка, адът щеше да настъпва единствено когато свърши бирата, което от своя страна води и общия извод: Адът е илюзия, породена от липса на алкохол.

 smile3501 newsm10

# 56
  • Мнения: 2 161
Темата за рая мигито да я пусне.Беее.

# 57
  • Мнения: X
Другите са, да. Съгласен съм. Другите, които не пият, които ми морализаторстват и които не харесват Кейт Мос.
Да не забравя столичани и гостите на столицата, и те също.
Чакам сега тема за рая.

Е не беше ли Викито Бекъм, сега пък Кейт Мос newsm78

# 58
  • Мнения: 985
Да ме прощава Сартр, но адът не са другите. Адът е вътре в нас.
И малко в страни от темата да попитам- да знае някой как се превежда думата "огледало" на латински език?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Адът - това са другите.
Сакън - да не съм аз. Аз такива работи не правя.

# 60
  • Мнения: 1 404
Аз мисля,че Сартр много прилича на форумска оплаквачка и ако беше жив,щеше да пише анонимно в Дом и семейство.
  Joy Joy JoyИ аз така мисля,ама нямам твоето чуство за хумор.

# 61
  • Мнения: 3 447
И малко в страни от темата да попитам- да знае някой как се превежда думата "огледало" на латински език?
Speculum.

# 62
  • Мнения: 985
Dona, мерси боку! Hug

# 63
  • Мнения: 764
Колко много тълкувания можело да има едно изречение........ smile3502,а може би просто" адът-това са другите..."

# 64
  • Мнения: 14 654
"Адът-това съм Аз" казва Стефан Цанев. Прав е.

# 65
Не,Коелю е хубава книга.Никой ли не я е чел?Не е важно дали са хубави,важното е да са манекенски.
Нарочно ли се шегуваш?Коелю е авторът ,а книгата пак ли се казва "Коелю"?

# 66
  • Мнения: 2 161
Не,Коелю е хубава книга.Никой ли не я е чел?Не е важно дали са хубави,важното е да са манекенски.
Нарочно ли се шегуваш?Коелю е авторът ,а книгата пак ли се казва "Коелю"?
Нарочно,разбира се.Просто очаквах реакции.От Коелю съм чела Вероника решава да умре,обаче четири-пет страници.

# 67
  • Мнения: 14 654
Оставам с впечатлението, че е срамно да четеш Коелю. Мен лично не ме е срам да споделя, че чудесно се разтоварвам с книгите му и съм ги изчела всички без една. В някаква степен ми допадат всичките. Вие само класици ли четете?

# 68
Между другото "Вероника решава да умре " я бях купила заедно с други книги за майка ми да й ги нося в Германия.Добре че първо я прочетох-философска е,не е за всеки вкус, вътре има и мастурбация(на Веронико) и това някакси ме отказа да я дам на майка ми.

# 69
  • Мнения: 2 161
Оставам с впечатлението, че е срамно да четеш Коелю. Мен лично не ме е срам да споделя, че чудесно се разтоварвам с книгите му и съм ги изчела всички без една. В някаква степен ми допадат всичките. Вие само класици ли четете?
Според мен не е срамно.На мен не ми харесва.Може би аз трябва да се срамувам,знам,че е хитов писател.

# 70
  • Мнения: 3 423
Защо? В мен не е.

# 71
  • Мнения: X
Не смятам,че е срамно да четеш Коелю. Все пак за да преценя,че не ме кефи прочетох няколко негови книги, просто неговият веломъдър начин на поднасяне на нещата не ми харесва.

# 72
  • Мнения: 5 940
Темата стана "Адът в четенето,това Коелю ли е?"

# 73
  • Мнения: 700
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 984
Както винаги всичко опира до водката - количеството и качеството са от значение при тълкуването на философските дремежи на един осъзнат гей, пардон, гений.

Шанел, четеш, а нещо остава ли?

# 75
  • Мнения: 5 940
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms
Защото адът при Коелю е по-поносим.

# 76
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms
дума дума отваря,няма лошо.

# 77
...Адът е вътре в нас.

...само при копулация  Twisted Evil

# 78
  • София
  • Мнения: 3 396
Всичко в този свят е изключително просто. Единствено хората са тези, които усложняват.
Има, рабира се, малцина избранници, които виждат нещата в простата им форма и съпътстващите ги люде, който им губят ценни житейски мигове, опитвайки се да разплетат иначе простия житейски ребус.

# 79
  • Мнения: 3 818
Моля моля, Сартр въобще не е депресар, а напротив - за мен лично екзистенциализмът е една от най-човекоутвърждаващите философии, стига да си склонен да поемаш отговорност в големи количества Laughing Ако в ДиС четяха Сартр, темите щяха да са предимно - "Какво мога аз да направя за себе си" , а не "Тая гад - жена ми, мъжа ми, свекърва ми..." Wink

Това за адът доколкото си спомням наистина беше свързано със свободата, но от друга страна Сартр има една много хубава книга - Пътищата на свободата, в която оссновната идея е, че човек може да е свободен дори и в затвора  и че свободата е всъщност възможността са избираш и ако примерно си вързан с дете и семейство, което те ограничава (да си влезем в темата на форума;)), то ти не си несвободен, защото си имал свободата да го избереш това състояние и имаш свободата да го промениш... та така.

# 80
Всичко в този свят е изключително просто...

Като човешкия геном, примерно  Laughing

# 81
  • Мнения: 677
Всичко в този свят е изключително просто...

Е, да, де. И понеже аз съм сложен: Адът - това са другите.

# 82
  • Мнения: 2 161
Както винаги всичко опира до водката - количеството и качеството са от значение при тълкуването на философските дремежи на един осъзнат гей, пардон, гений.

Шанел, четеш, а нещо остава ли?
А кой казва,че чета Сартр?

# 83
  • Мнения: 5 940
При жените четенето е емоционално съпреживяване, малко остава. Мъжете са тези дето складират.

# 84
  • Мнения: 984
Както винаги всичко опира до водката - количеството и качеството са от значение при тълкуването на философските дремежи на един осъзнат гей, пардон, гений.

Шанел, четеш, а нещо остава ли?
А кой казва,че чета Сартр?
Хо, извинете за обвинението! Wink

Валери, значи мъжете складират емоции, така ли?

# 85
  • Мнения: 5 940
Не, складират съдържание, за да блеснат със знание.

# 86
  • Мнения: 281
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.

# 87
  • Мнения: 5 940
Адът са всички онези, дето го търсят. За другите райски песнопения.

# 88
  • Мнения: 984
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.
Пързалка.

# 89
  • Мнения: 281
Аз нямам нищо в склада.
Адът - това са умните.
Пързалка.

Любимата ми книга е Параграф 22. Това е най-сериозната литература, която съм чела.
Не пързалям.

# 90
  • Мнения: 984
Мария Лу, не е нужно да си чела Сартр, за да си умна. Интелектът няма нищо общо с броя прочетени книги. Пързалка.

# 91
  • Мнения: 5 940
Броят прочетени книги има нещо общо с Адът.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 783
Не бях достатъчно умна за да дочета Параграфа. Адът е това, което не ни се отдава.

# 93
  • Мнения: 5 940
 За да не е Ад, казваш си, че на Хелър не му се отдава писането.

# 94
Само не разбрах защо развалихте темата за Сартр с Коелю Crossing Arms

Защото хорския егоцентризъм е особено показателен в разговора (за справка - тримата пенсионери в Клуб НЛО), където, притиснат и от невъзможността да надмогнеш собствения си интелект или култура, деформираш темата така, че да я нагодиш към личните си познания, опит, интереси, разбирания и пр.

# 95
  • София
  • Мнения: 3 396
Всичко в този свят е изключително просто...

Като човешкия геном, примерно  Laughing

О, даже съвсем конкретно Simple Smile

# 96
  • Мнения: 985

Сега си малка още ти, но ще порастеш
и думите на кака Лидис ще разбереш.  Grinning

Мога да докажа твърдението си, но точно днес нямам време.

...Адът е вътре в нас.

...само при копулация  Twisted Evil

Хм, мога да се съглася с твоето допълнение, само ако говорим за насилие. Не познавам човешко същество, за което копулацията да е Ад. По-скоро е Рай. Или имаш предвид, че  " този Рай води  Ада" . Иначе мнението ти  ми напомня за оня, дето казвал, че жените са странни същества- ти ги е**ш, те се кефят. Не съм съгласна с теб- не разбирам точно така адът вътре в мен.

# 97

Общи условия

Активация на акаунт