Адът-това са другите

  • 4 073
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 402
Сартр не ми е любим /автор/. Но ако не ме лъже паметта/ако ме лъже, ще да е от годините/, той в крайна сметка стига до извода, че  адът- това сме ние. С това съм склонна да се съглася.

# 16
  • Мнения: 39
Ще ви кажа моята интерпретация.Адът-това са съседите и колегите.Вече втора седмица не мога да спя,заради шума от климатика на съседа ми.Ще полудеем всички тук.Някой друг път ще поразсъждавам сериозно по темата Сартр.

# 17
  • Мнения: 274
Е, Сартр си е потискащ, чети нещо по-весело.

Примерно Кафка...Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 161
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

# 19
  • Мнения: X
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick

# 20
  • Мнения: 3 268
Махалото на Фуко ли е хубава книга?!Нещо си се объркала!

# 21
  • Мнения: X
Важното е,че някъде там фигурира едно махало Flutter

# 22
  • Мнения: 2 161
Не,Коелю е хубава книга.Никой ли не я е чел?Не е важно дали са хубави,важното е да са манекенски.

# 23
  • Мнения: 5 940
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing

# 24
  • Мнения: 2
Как тълкувате тази мисъл на Сартр?
...пък Алис Купър има песен в която твърди , че адът бил когато мацката му я няма...
На кого да вярваш в тоз живот?!

# 25
  • Мнения: 2 161
Ето,валери разбра за какво говоря.

# 26
  • Мнения: 274
Защо ми препоръчвате такива автори?Искате да ме самоубиете ли?Аз чета Махалото на Фуко и Коелю.Последната е много хубава книга.

Е как защо...ние сме Ада за теб Simple Smile А да, докато четеш препоръчаните книги, може за фон да си пуснеш Ummagumma на Флойд Simple Smile Или заправо Suicidal Tendencies Simple Smile

A Коелю е ебати царя на заглавията. Няма такъв. "Край река едикоя си седнах и заплаках", " Някоя си решава да умре.." ...Браво Кольо Simple Smile Страшни заглавия Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
хихи, зарад бат' Паулу съм готова да напиша втора част на "Погнусата"и направо ще стане Погнуса на квадрат Sick
Недей така, благодарение на "Алхимикът" всички кандидатки за мис има какво да кажат, че им е любимо четиво Laughing
Да бе,аз точно се чудех,що тоз човек си мисли,че с "Алхимикът" е открил топлата вода, а то ето къде се криел отговора. Аз викам да му издигнат паметник ,заслужава си човека Wink

# 28
  • Мнения: 258
Тази мисъл на Сартр е пряко свързана с темите за свободата и избора. В този смисъл, "адът - това са другите", понеже съществуването им, ограничава нашето. Свободни сме дотолкова, доколкото не ограничаваме свободата на другите. Свободата и правото ни на избор свършват там, където започват тези на другите хора.

# 29
  • Мнения: 742
Че не сме си самодостатъчни, че самооценката ни минава през оценката на другите, че сме зависими от другите в много отношения.
Но пък и раят - това са другите, погледнато от друг ъгъл.

Раят- това са другите. Наричаме ги ад, когато отказваме да признаем неспособността си  да станем  "други".  И всъщност сами създаваме своя ад.

Сартр казва също, че и всичко е измислено на този свят, но казва ли как да живеем?

Общи условия

Активация на акаунт