За екстрите на съдомиялните

  • 3 852
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз съм чувала за кристал, че се драска, но опит нямам, защото не ползвам кристални чаши. Тефлон също не е хубаво да миеш в миялната, защото може да се развали покритието - също съм чувала само, не съм пробвала.
За екстрите: аз държа много на отложения старт, защото пускам миялната само нощем.
Аквастопа също е хубаво нещо, особено ако миялната ти е в помещение с ламинат или паркет.
От програмите ползвам само тази за силно замърсенисъдове и ежедневната. Никога не съм мила отделно чаши от чинии.
Студеното изплакване/това за зеленчуците/ също още не е влизало в употреба, но лятото може би Wink
Мога да те посъветвам да гледаш да има подвижна горна кошница, метални перки.
Индикаторите май не са кой знае каква екстра, предполагам , че и ръчно може да се провери кога трябва да се долее сол или гланц.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 702
Много благодаря на всички отговорили!
Определено започвам да се ориентирам  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 241
Аз също ценя отложения старт, така пускам миялната през ноща. Освен това преградките за чиниите могат да се свалят и така да слагам тенджери без проблем. Доволна съм и от кратката програма, ако бързам за някъде, но в общия случай ползвам автоматичната.

В инструкциите към моята пише, че кристал не бива да се мие, защото се пръска. А и това съм го изживявала при майка ми и като се сетя после как чистиш парчетата, изобщо не искам да рискувам.  Naughty

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Кристални чаши свекърва ми мие постоянно  , не е имала проблем.  Отложения старт ползвам постоянно. Има и бутон 3 в 1, ако ползвам таблетки го включвам.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 702
................................, ако ползвам таблетки го включвам.

А какъв е другият вариант освен таблетки?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
................................, ако ползвам таблетки го включвам.

А какъв е другият вариант освен таблетки?
Значи можеш да ползваш отделно препарат за миене, гланц и сол. Освен таблетки, има прах или гел. Като прахът може да е само за миене или 3в1. И за гела важи същото. Ходиш и четеш.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
За екстрите се изказвах миналия ден в тема "Препоръчайте ми миялна", виж назад във форума.
Все пак да си кажа - гледай да има пръскалка за вода най-отгоре, не всички имат. В събота в техномаркет от 20 миялни 3-4 имаха пръскалка най-отгоре. Това е важно за по-доброто измиване на нещата от горната кошница.
Аква-стопа даже и да не го пише погледни отзад на маркучите. В началото на входния маркуч (тоя за чиста вода) трябва да има едно нещо, горе-долу колкото мъжки юмрук, но плоско. Това нещо го връзваш към водопорвода и това е аква стопа.
За миене на зеленчуци аз ползвам програмата за изплакване. Тя е със студена вода и няма сушене. Хубаво е в сезона на консервите да натъпчеш миялната и да я пуснеш. Според мен листната салата ще се разпарчетоса, струите вода са доста силни. При мен програма изплакване е 15минути.
Промяната на височината на кошниците не е кой знае какво, при мен се променя само със 1см-1,5см .

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 702
Янтра, благодаря! Намерих темата!

...Значи можеш да ползваш отделно препарат за миене, гланц и сол. Освен таблетки, има прах или гел. Като прахът може да е само за миене или 3в1[/size]. ....

Струва ми се, че в този случай индикаторите за сол и гланц са излишни. Така ли е или греша?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
Ами индикаторите не са точно излишни. Зависи какво ще решиш да ползваш. В новата ми миялна, ако ползваш 3в1 има настройки да изключиш индикаторите. В старата ми нямаше въобще индикатори, не са ми и трябвали особено. Но аз ползвам прах Кларо 3в1. А, и едно предупреждение - лично аз никак не харесвам праха и таблетките Сомат (оранжево-червена опаковка със син надпис) - надраха ми всичките чаши. С Кларо-то не ми се беше случвало преди това.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ами незнам ти какво точно търсиш ще ти кажа на мен какво ми трябваше и какво избрах - клас А миене, клас А сушене, клас А енергийна ефективност, метални перки (инокс), горна пръскалка, аква-стоп, автоматично разпознаване на таблетки 3в1, регулиране на горната кошница, програма само изплакване и защита за кристални съдове(не че имам много такива, но мисля да ги увеличавам  Mr. Green ). Ами това от мен  Peace

# 25
  • Мнения: 2 891

И коя е тази идеална машинка?  Laughing

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ами писах я в другата тема, но ей я на красавицата ми  Mr. Green
http://bosch.expo2000.bg/category.php?cat=p1_c5&pid=5

Ааа и какво е топлообменник?  Blush

Общи условия

Активация на акаунт