Втората бременност и гърдите...?

  • 902
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 371
Понякога имам чувството, че ми слиза кърма. Онова боцкащото чувство Simple Smile
А съм много начална бременност, за да мисля за това, но ето. Освен, че гърдите ми са двойни и вените ми вече ясно се различават, което е нормално предполагам, започнах да чувствам прилив на кърма Blush Въобразявам ли си или е нормално? Със сигурност преди не съм изпитвала това през бременността си. И също зърната ми са много по-странни, време ли е вече за специалното кремче newsm78

# 1
  • Мнения: 145
Гърдите ти се подготвят за кърмене,тези усещания според мен са съвсем нормални Simple Smile Аз още от четвъртия месец почнах да мокря дрехи и чаршафи ...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 896
Дуци,
Честито! И аз мисля, че е нормално - коластра си има в гърдите от самото начало. А "специалното кремче" въобще не е задължително, тука едва ли някой ще ти го препоръча. Но ако си чувстваш зърната сухи и те дразни допирът на дрехите, естествено най-добре да си ги мажеш де - на за подготовка, а за твоя комфорт.
Леко бременнене!  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 371
Аз още от четвъртия месец почнах да мокря дрехи и чаршафи ...  Rolling Eyes
Стига бе Shocked

Дуци,
Честито! И аз мисля, че е нормално - коластра си има в гърдите от самото начало. А "специалното кремче" въобще не е задължително, тука едва ли някой ще ти го препоръча. Но ако си чувстваш зърната сухи и те дразни допирът на дрехите, естествено най-добре да си ги мажеш де - на за подготовка, а за твоя комфорт.
Леко бременнене!  Grinning
Благодаря ти.
Като казах странни, имах предвид някакви корички ми се образуват, но ме беше срам да го пльосна в първия пост Blush Blush Blush

# 4
  • Мнения: 1 896
Като казах странни, имах предвид някакви корички ми се образуват, но ме беше срам да го пльосна в първия пост Blush Blush Blush
Тези корички според мен са просто засъхнала коластра, тъй че няма кво да им се притесняваш - измиват се, нали?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 224
  Да не би тези коричка да е от засъхнала коластра, ако вече имаш. При мен определено се случваше към крайните месеци, но ми беше първа бременност   Simple Smile

# 6
  • Мнения: 545
Здравей!
Тази коричка най-вероятно наистина е засъхнала коластра,аз също имах такава.
Иначе за кремче,ако ти е дискомфортно вземи си това на Авент например.Колкото до подготовка на гърдите,аз не виждам смисъл в нея.Живот и здраве бебчето така или иначе ще им разкаже играта на зърната ти в началото! Laughing

# 7
  • Мнения: 4 371
Да, измиват се. Но пък не съм забелязала да ми тече нещо. Сигурно още са само капки newsm78 Blush

# 8
  • Мнения: 1 896
Живот и здраве бебчето така или иначе ще им разкаже играта на зърната ти в началото! Laughing

Е, аре сега   Crossing Arms
Не е задължително - това ще е второто бебче на Дуци, доколкото разбирам, а пък и при добро засукване на бебето, така или иначе не би трябвало да се разраняват.
На мен не ми се разраниха втория път.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
И на мен ми се образуваха такива "корички". Това е засъхнала коластра в минимални количества. Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Да, измиват се. Но пък не съм забелязала да ми тече нещо. ..
И при мен точно така.
Лека бременност и от мен!

Брей туй ми е сефтето в този форум! Laughing

# 11
  • Мнения: 888
аз май не съм имала изтичане на коластра през втората бременност  newsm78, но боцкащото чувство бе налице и тежестта и изпъкналите венички- гърдите наистина се подготвят...няма нищо притеснително...а кремче не съм използвала  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 371
Живот и здраве бебчето така или иначе ще им разкаже играта на зърната ти в началото! Laughing

Е, аре сега   Crossing Arms
Не е задължително - това ще е второто бебче на Дуци, доколкото разбирам, а пък и при добро засукване на бебето, така или иначе не би трябвало да се разраняват.
На мен не ми се разраниха втория път.

Със зърната не съм имала проблеми, дано и сега нямам. Виж, с отпушването на каналите имах Confused

Брей туй ми е сефтето в този форум! Laughing
Честито Mr. Green

# 13
  • Мнения: 553
Здравей!
Тази коричка най-вероятно наистина е засъхнала коластра,аз също имах такава.
Иначе за кремче,ако ти е дискомфортно вземи си това на Авент например.Колкото до подготовка на гърдите,аз не виждам смисъл в нея.Живот и здраве бебчето така или иначе ще им разкаже играта на зърната ти в началото! Laughing

изобщо не е задължително  Peace Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт