Какво да сготвя с тиквички?

  • 11 996
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Ще бъда признателна ако споделите някоя вкусна и не много сложна рецепта с тиквички.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 435
Онзи ден имах тиквички,но бяха малки за пълнене и аз направих нещо като тиквички с ориз и кайма на фурна. Нарязах тиквичките на малки парченца и ги кипнах в подсолена вода да омекнат.Запържих глава лук с малко олио, добавих да се запържи ориза и накрая и каймата.Сложих всичко в тавичка, залях го с бульона от тиквичките + тиквичките, добавих черен пипер и магданоз и го запекох във фурната.Стана много вкусно.

# 2
  • Мнения: 7 474
Виж тук, има доста предложения http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27068.msg524986

# 3
  • Мнения: 1 432
Правя тиквички по изкл прост на4ин.  Sunglasses
Настъргвам ги ,омесвам с галета /да поеме водата ,която са пуснали/ , прибавям натро6ено сирене и копър. Слагам и зелен4уков бульон за вкус. Изпи4ам до по4ервеняване. Понякога слагам и нарязано или настъргано салам4е /кренвирш /кашкавал  .

# 4
  • Мнения: 2 381
В последно време приготвям по този начин:
4-5 тиквички
1 голяма глава чесън (или ако са малки - 2 бр.)
4-5 домата или доматен сок от буркан

Тиквичките се нарязват на едри кубчета, посоляват се и се оставят да се изцедят. Слагат се в тава, добавя се нарязания чесън, сипва се олио и сол и се разбърква много хубаво, за да се овалят всички парченца в олиото и солта.След това отгоре се нареждат нарязаните на кръгчета домати или се залива с доматения сок. Пече се в силно загрята фурна, докато остане само на мазнинка.

Вместо домат, отгоре съм заливала със заквасена сметана и прибавям копър.И в двата случая стават много вкусни PeaceРецептата съм я копнала от тук, но не се сещам ника на авторката Embarassed
Пропуснах да добавя, че прибавям и настърган кашкавал и връщам тавата във фурната.

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 19:35 от *Daisy*

# 5
  • Мнения: 3 447
Мусака с тиквички, вместо с картофи.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Онзи ден имах тиквички,но бяха малки за пълнене и аз направих нещо като тиквички с ориз и кайма на фурна. Нарязах тиквичките на малки парченца и ги кипнах в подсолена вода да омекнат.Запържих глава лук с малко олио, добавих да се запържи ориза и накрая и каймата.Сложих всичко в тавичка, залях го с бульона от тиквичките + тиквичките, добавих черен пипер и магданоз и го запекох във фурната.Стана много вкусно.

Нещо такова правя и аз,само че тиквичките ги запържвам заедно с ориза и накрая,след като ориза набъбне заливам със сос Бешамел.Става много вкусно.

# 7
  • Мнения: 3 034
страшно обичаме тиквички и правя много неща, но най-бързи и лесни са супа с тиквички и картофи; пълнени тиквички на фурна с яйца и сирене или в тенджера с кайма и ориз; паста с тиквички; кюфтета от тиквички; пиле с тиквички готвено, а също и суфле   chef

# 8
  • Мнения: 3 830
Тиквичките или ги пържа на филийки, или правя тиквени кюфтета.

Тиквени кюфтета:

2-3 по-едри тиквички
2 яйца
6-10 суп. лъжици брашно(колкото поемат тиквичките)
малко магданоз
малка глава стар лук
вегета
сол и черен пипер на вкус


Настъргвам тиквичките на едрото ренде и ги оставям да се изцедят в гевгир. Слагам настърганите и изцедени тиквички в тава, като правя кладенче по средата. Слагам двете яйца и всички останали продукти, като започвам да замесвам. Ако е твърде рядка сместта, добавям още брашно. Правя топчета, които сплесквам и овалвам в брашно, сода и сол и запържвам до златисто.   chef Peace

Общи условия

Активация на акаунт