Зачервено и сълзящо око на 3-месечно бебе!!!Какво е това?

  • 4 903
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета. Днес моето момченце както си гледаше изведнъж затвори и двете очи сякаш слънцето му пречи да гледа, така около 5 минути нещо сякаш му пречеше, искаше да ги отвори, а не можеше. После се появи леко сълзене и на двете, отвори ги, а само на лявото се появи червенина под и над клепачето, която също мина за около 10 минути. Какво е това. Дали не е някоя алергия или пък конюнктивит. Малко се притесних. Някои казват, че може нещо да му е влязло в очите или знам ли. Дано не е нещо сериозно, той е на 3 месеца. Вие какво мислите.

# 1
  • Мнения: 9 973
при конюнктивита очето залепва,сълзи,има гной........но пък знае ли се.......
дано не ви се повтаря Hug

# 2
  • Мнения: 2 100
Ако се получи пак...Пробвай с разтвор от лайка да му промиваш клепачите. Мажеш отвън навътре (към вътрешната част на окото) само по 1 път на тампонче. Така каквото и да е няма да се разнесе. Или пък капваш кърма. Дано ме разбра, че аз не можах като прочетох как съм го написала  Laughing

# 3
  • Мнения: 789
При нас това се оказваше конюнктивит,изкара го 2 пъти.Но може и нещо съвсем друго да е във вашият случай.Най-добре да се прегледа от лекар,преди да третираш очичките му с каквото и да е.Все пак очите са доста деликатни органи,не бих прилагала самолечение,ако съм на твое място.

# 4
  • Мнения: 4 111
Моят съвет е да заведете детето на очен лекар!

# 5
  • Мнения: 1 763
Моето бебче почти постоянно е с конюктивит, не е страшно. Педи му изписа едни капки, от които за половин ден му минава. Но задължително трябва да го види лекар.

# 6
  • Мнения: 953
Да не си е бръкнало в окото и да се е издрало? Възможно е и нещо да му е влязло в окото.
Много време ми се струват 5мин да не може да си отвори очичките, наблюдавай го и ако пак се повтори не губи време и се обади на педиатъра.
Моята дъщеря на 3м все си дереше клепачите, по някой път до кръв и накрая ходеше с ръкавици в най-големите жеги 40 градуса  Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт