ФЕВРУАРСКОТО човече чука на вратата вече!

  • 17 614
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Рибче, Естрела, силно да си гушнете бебчетата и от нас! Александра бързо да се присъедини към вас, за да е пълна идилията, а на Вяра бързо да й минат коликите!
Jesika_fresh - стискаме палци всичко да е наред и утре да си имаме още едно бебче!
Някой знае ли нещо за Кат, Мери също се изгуби, дано баща й е по-добре!
Поздравявам всички с добри резултати от прегледи! Аз утре съм на ЖК да чуем тоновете!
Момичета, пак ще ви питам с риск да стана досадна - с какво одеалце смятате да завивате бебчетата, докато спят - с вълнено, памучно, акрилно или олекотено...?
Целувки по коремчетата!

# 61
  • Мнения: 419
Момичета, пак ще ви питам с риск да стана досадна - с какво одеалце смятате да завивате бебчетата, докато спят - с вълнено, памучно, акрилно или олекотено...?
Целувки по коремчетата!

Аз имам вълнено, памучно и олекотено. Мисля ако в стаята е 22 Градуса да завивам бебка с вълнено-1 вариант и 2-вариант с олекотено и памучно. Но да си призная не мога да преценя в момента.
Рибче, радвам се че сте у дома!
Евелинар, аз не съм чувала за тези комплекти за клизма, а само споменати от моя лекар лекарства. Ще го питам слеващия път какви точно бяха, аз лично мисля да си ги взема.

И не на последно място СТИСКАМ ПАЛЦИ да мине успешно секциото на нашата Джесика и утре да си гушка едно сладко и здрав бебче.

# 62
  • Мнения: 384
Рибче, Зузка, Естрела - кой като вас smile3541. Много ви се радвам и на трите. Стискам палци на Jesika_fresh и знам, че всичко ще е наред. Мен днес ме дупчиха, но като за последно случих на една "професионалистка" в медицинския център, която ми набучи иглата, напълни две шишенца с кръв, зареди третото и каза: "Я, къде ти избяга пък на теб вената". След което започна да си рови с иглата вътре. Болеше, но за сметка на това не намери вената и каза, че утайката не била толкова важна и нямало да ме мъчи повече newsm11.  Прибрах се за два часа и хукнах към Александровска болница, където ми скъсаха окончателно нервите. Лелята, дето вчера ми обясняваше, че не съм за тях и в крайна сметка се нави да ми запише час, объркала датата и днес стоях час и нещо, докато минат всички, понеже ме нямало в списъка (все едно е моя вината, че ме е вписала в графика за вчера). След всичкото чакане ми обясниха, че могат да ми направят изследването дали съм алергична към Анти-Д гамаглобулин, но да си купя ампулата и да им я занеса. Казаха ми къде евентуално можела да се намери българската (тя е петнайсетина лева, но я няма никъде, а вносната е към 180 лв.). Хванах такси и отпраших натам, за да разбера, че са ме пратили за зелен хайвер. И така сега трябва да си купя една ваксина, която, веднъж отворена, не може да се съхранява в домашни условия, и после, ако се налага - отново. Но и в клиниката не можаха да ми обяснят какво става, ако се окаже, че съм алергична. Решила съм да не го мисля повече - каквото стане. Може пък бебчето да е с моята кръвна група и да съм се притеснявала напразно. Важното е, че изследванията са отлични и няма антитела.

# 63
  • Мнения: 307
 smile3503Ето ме и мен.Срещичката мина супер,много хубаво си изкарахме с момичетата lalalala(поне на мене много ми хареса),те отидоха да видят Баленка в болницата,но аз не успях,защото трябваше да взема Петър от градината.После някой да пише как е тя Rolling Eyes
Естрелка,много се радвам че Явор вече си е у дома,пожелавам ти дните докато си приберете Александра да минат много бързо и скоро да сте си вкъщи с трите си дечица  babyuu  babyuu
Рибче,добре дошла и на те,чакаме снимки на Вяра  babyuu
Варненските мами,как изкарахте?
На Jesika_fresh утре успешно секцио и здраво бебче,ще чакаме новини Peace
zvezdobroyka,аз ще използвам памучно и поларено одеалце,но вкъщи е топло.
Лека вечер на всички Hug Hug  love001

# 64
  • Мнения: 13
И аз стискам палци на Jesika_fresh да няма проблеми със секциото и утре само с хубави новини да ни зарадва!

# 65
  • Мнения: 663
Влизам пак като посредник да ви кажа една новинка.Jesika_fresh утре ще ражда със секцио.Тя никак не искаше секцио,но подържа все така високо кръвно и пак е в болница ,а и другите показатели не са и били добри. Утре дано всичко е наред ще влезна да ви кажа и хубавата новина.
Супер, още едно бебе ще се появи. Предай и кураж, и ще чакаме добрата новина.

Puhka, ей такива тъпи ситуации мен лично ме карат да полудявам от яд и безсилие. Дано в крайна сметка бебето вземе твоята кръвна група и всички притеснения да са били на празно.

Бургас, Варна, снимки няма ли?

# 66
  • Мнения: 1 671
Стискам палци за Джесика, утре мама Тони да се похвали, че Джесика е станала майка на сладко, здраво бебче!
Рибче, добре дошла на Вяра у дома!   bouquet  bouquet  bouquet
За одеалцето - в къщи ще завивам бебчето с олекотена завивка. Иначе като го разнасям из къщата мисля да е с пелена от полар или памучна пелена (времето ще се стопля). За разходките имам от дебелите испански одеалца, после и навън ще е с пелена от полар. И с Благун правех така, дано и това бебе да расте здравичко, че в къщи хич не сме по топлото, дори сега във всяка стая прозорецът е леко отворен.
Галадриел, мерси за информацията.  Hug Кажи после какво е казал твоя доктор. Аз също, срам не срам, ще питам Нинка. Вече съм се заредила с очистително (Бизалакс - това изпих преди да тръгна да раждам Благун, а също ми казаха за едни свещички - Ева Кю или нещо подобно), но клизмата ми се струва по-подходяща най-вече заради хубавите контракции, които предизвиква. Пък и всичко минава за половин час, а няма да седя половин ден в тоалетната.
Пухче, отвратителен ден, после как да не те е яд, че се осигуряваш здравно!  Twisted Evil
 

# 67
  • Мнения: 153
Влизам редовно и ви чета, но все не остава време да пиша. Да знаете обаче, че се вълнувам с всяка от вас по отделно  Hug
Стискам палци на Jesika_fresh за утре всичко  да е наред. Puhka ти също имаш едни палци от мен. Ще видиш, че накрая всичко ще е наред само дето се тревожиш сега.

Момичета да ви кажа хич не ми е до раждане. Толкова ми е хубаво да си ходя с коремчето, нищо че вече доста тежи. Напоследък противно на всички правила вечер ми е едно леко и сънливо, спинкам като буба и дори и сънищата са ми хубави. Изобщо кой като мен...мога още 9 месеца да изкарам така Wink Сутрин най рано се излюпвам към 11 часа и продължавам да си мързелувам на воля. А като се замисля толкова работа имам, още не ми е дошъл гардероба за дрешките на бебо, не са изпрани нито изгладени , дори не съм купила всичко необходимо, дори и чантата за болницата не ми е стегната. Изобщо от къде го взех това спокойствие и аз не знам. А днес влизам в 9 месец, живот и здраве още има няма 2-3 седмици и трябва да се ражда ooooh! Аз обаче съм решила, че няма да е преди 11.02 и си мързелувам на воля.

Вчера обаче докато бях на училище за майки ми се случи нещо необичайно. Изведнъж ей така от нищото ме проряза остра болка в гърдите и за момент просто не можех да дишам, след около 10 сек. болката премина и скова целия ми кръст. Притесних се много, защото беше доста болезнено. Докато се чудя какво да правя всичко премина. Беше около 30 секунди цялата работа и повече не се повтори. Искам да попитам майките с опит - това според вас контракция ли е било или нещо друго.

zvezdobroyka за завиването на бебето съм купила памучни оделца и спално чувалче, което е тънко и пак памучно. В стаята ни не е никога повече от 21 градуса. Нямам опит, но съм чела че не хубаво да се завиват малки бебенца с олекотени завивки, май има опасност от задушаване освен от претопляне.

И последно да кажа за капките infacol мисля че няма да има проблем да изпратя. Ако се съберете някаква групичка майки може да пусна едно пробно колетче да видим дали всичко ще е ОК. За мен не е много голям проблем стига вие да се организирате.

Лека вечер на всички и само положителни емоции от тук нататък. Стига с болежки вече  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте!
Днес и аз съм с болки и контракции. Sad
Добре дошла на Вяра на рибче у дома.
Зузу, с първото си раждане имах такова парче, даже го запазих и го показах на майка ми, която е доктор. Оказа се, че е или лигавица или съсирек, т.е. не беше плацента. Може би трябва да имаш Т, ако е плацента. Няма друг начин, тъй като парчето плацента прави инфекция.
Зита, много прегръдки за теб. Наистина се срещаме само в болницата. Hug Търсих те, ама си беше отишла. Но като дойдох, беше към 1ч., влезнах веднага на запис.
Стискаме палци утре на Джесика Фреш!
Звездобройка, ще завивам бебо с олекотена завивка или памучно одеало. Не е хубаво да е вълнено. Също знам, че бебо не трябва да е със шапка или ръкавички в къщи, а ръчичките и краченцата на бебетата в началото били студени и потни.
Еми Бадеми, не са споменавали такова нещо, но предполагам, че ще си го вземат от документите за раждане, тъй като там са вписани всички резултати. Даже сега прочетох в обменната карта, че има нанесени някои вече. Между другото, това условие го има само в условията на Цибалаб. Те ходят навсякъде, докато Малинов имат договор само с някои болници, защото ме питаха къде и при кого ще раждам. Rolling Eyes
За клизмата, от лекцията в болницата знам, че се казва Еко нещо си ... Embarassed и комплекта го има в аптеките. Зита, помагай, че не се сещам. Mr. Green
Приятна вечер на всички!

# 69
  • Мнения: 124
Привет и от мен.
Както мама Ави е писала хубаво си изкарахме днес - бъбрене на воля както винаги Joy Всички от бургаския отбор сме такива "паянти", но стискаме кълки. Снимки нямаме (zdravi4 питаше)- от много приказки не се сетихме Sad После ходихме да видим Баленка(Светлето) в болницата. Изпараща поздрави на всички, но милата определено не е добре. С много болезнени контакции и беба е решила да излиза. Ще се опитат да я задържат поне 3-4 дни докато влезе в 9-ти месец, и след това се предполага най-верояно раждане. Стикаме и палци бебка да остане повече време в нея на топло:pray: Praynig Praynig
Виждам че питате за Мери - тя беше днес с Ивето, но ми сподели че има проблеми с нета и заради това не влиза във форума. Предполагам че скоро ще пише.
Стискам палци и аз на Jesika_fresh  Praynig . Знам какво и е защото съм със същия проблем. Днес отново имах сърдечен пристъп и космическо кръвно. Писна ми вече  #2gunfire честно казано.
trollipen по добре се посъветвай с лекар. не искам да те плаша Sad
zvezdobroyka мисля че майчинския ти инстинкт ще покаже как да завиваш бебчето Peace
Пухи, не се ядосвай мила. Удари им една..... ти си знаеш Heart Eyes
Рибче, Зузка, Естрела - и аз като Пухка ви се радвам от сърце - нямям и аз търпение да станем четирима.
Варненският отбор - чакаме си снимките  Wink
slanchice1 това е нормално, но си следи контракциите или тези втвърдявания, които описваш. Не е шега работа. Баленка ни е живият пример. Сега трябва най много да се пазим  Praynig
Това е от мен. Отпаднала съм и ще се опитам да подремна малко че главата ми е замаена Turn-l

# 70
  • София
  • Мнения: 717
Роси, сигурна съм, че чудесно сте си изкарали. Hug Не знам и аз какво да пиша за твоето кървно...ужасно е... #2gunfire
Много поздрави на Баленка и Мери. Wink

# 71
Здравейте и от мен  Hug
ПУХКА аз имам къщият проблем и лекарят каза че много радко се случва при първа бременност да има такива усложнения 10% от жените.Но рискът е при втора,защото ако бебчето има различен резус фактор можеш да създадеш анти тела към него и после да не можеш да забременееш от такава кръвна група.За целта след като родиш ти бият тази инжекция и всичко е наред.Изследването се нарича кумс и шансът да го имаш е 10% както ти казах така че не се трвожи излишно HugНадявам се да съм Hugбила полезна.
Ние сега бяхме при доки и съм щастлива  bouquet Бебчо е към 3 кг вече и се радвам мно. Whistling
Да ви каза моят лекар е доста пестелив от към приказки,но за сметка на това досега съм много доволна.Никога не ме е върнал нито ми е взел 1 стотинка досега,а аз доста честичко си киснах при него последно време Embarassed Въпросът ми е как да му се отплатя  newsm78 той не ми иска парички за раждането при него в смисъл като да се уговаряме нещо newsm78 Охх и аз незнам.....Както и да е .

# 72
  • Мнения: 4 242
Здравейте най сетне и от мен сладки!  Hug чак не ми се вярва че тая вечер имам нет  Crazy
Добре дошли у дома на Вяра и Явор, хайде да ги последва скоро и Александра! Praynig Момичета знам колко сте щастливи и се радвам искрено за вас  Hug
За клизмите нямам какво да кажа освен че има логика в това, че след клизма се изхождаш веднъж и край, олеква ти и всичко свършва, докато с медикаменти или шоколади има спазми часове след това, а и не се знае дали не отива при бебето, което едва ли е безвредно. От друга страна си мисля че не е толкова наложащо, природата си знае работата, раждането винаги започва с позиви за ходене по голяма нужда и ако майката е спокойна и се подчинява на инстинктите си ще се изчисти сама, дали веднъж или няколко пъти ( и при мен беше така и двата пъти и при сестра ми).
Срещата днес беше чудесна и разтоварваща, определено имах нужда да се видим след тежката седмица. Щастлива съм че видях Баленка и с надявам на хубави новини от нея тия дни!!! Praynig Heart Eyes
В този ред на мисли утре ще се моля за Джесика, и ще очаквам с трепет резултата! Благодаря ти мама Тони че ни информираш, кажи и че сме с нея!  bouquet
Татко е все така, само дето няма Т вече, но с толкова лекарства/инжекции оставаше и да има, прежълтял е и ми е много мъчно. Той е силен характер и вярвам че ще оцелее, само дето е доста изтерзан вече и май няма много хъс... Благодаря ви че се интересувате и за пожеланията ви благодаря от сърце! Heart Eyes
Какво исках да кажа още...
За завиването Звездобройка- аз ползвам поларенко одеалце, ако е по хладно (аз държа у дома 18 градуса) дозавивам с пухена завивка отгоре.
Имам от снощи гардероб за Ива, сглобен и почистен, след малко ще го напълня с дрехите и и си нося раклата за бебето тук за да гладя и прибирам. Днес си взех от Штъркел и един кърмачески сутиен, много се радвам за което Laughing
Пух страшно е направо, не знам какво да ти кажа, това безхаберие ме побърква. А ти най- сетне се успокой защото всичко ще е наред, Господ си знае работата, не се бъркай!
Зузу мисля че е до човек, аз кървях много и дълго, близо 3 месеца имах лохии  Crazy, но консултирай се с лекар все пак. И стига с тия мисли имаш ли нямаш ли мляко, навремето е нямало такъв филм, и сега няма, щом имаш, значи имаш достатъчно! Peace Много е важно да повярваш в себе си! Кърменето е хормонален процес а хормоните са в главата нали знаеш мила, значи кърменето е много повече в главата от колкото в гърдите, айде успокой се!  Hug
Тичам да си къпя съкровището че окъснях много. Прегръщам ви всички и се пазете!  Hug

# 73
  • Мнения: 543
звездобройче: Аз купих олекотена завивка, от мама и от свекървата очаквам две одеалца - от Самоковските - такава е фирмата, българска, вече получих едното и там на етикета пише - акрил, а имаме и още едно вълнено. то е много тънко и пухкаво. така, че смятам, че стига толкова завивки! свекърите бяха купили едно одеало, което им бяха продали за "Испанско", но като видях на етикета, че пише "направено в Турция" и се разфучах и го върнаха. това одеало беше доста дебело и двулицево, и пак беше от изкусвена материя. памучено одеало нямам. бих искала да си купя, обаче стига толкова!

пожелавам много късмет и кураж на Джесика фреш! Вярвам, че всичко ще бъде ок! и на БАЛЕНКА също!!!!

също така подкрепям звездобройчето по отношение на Каттт и Мери, на която също казвам, че съм мислено с нея и с баща и! пращам им една голяма доза положителна енергия! приемайте!  

и сега за мен: вчера бяхме на преглед: бебето е добре, тоновете му са супер, аз имам контракции - уредът ги отчита, аз не ги усещам като болезнени, по - скоро ги усещам като втвърдяване на корема. също така като седя на едно място и после като стана и известно време не мога да потегля, стоя като замръзнала. а в някои случаи се клатушкам като патица, за да облекча напрежението и болката. особено нощем съм голяма карикатура.... поради това, че имам контракции и все пак ми остава малко време до термина - само 15 дни, лекарката ме прегледа. аз мислех, че ще ме види на ехограф, а тя като ми вика: Събличай се и се качвай на магарето! и аз кво да правя - качих се! и тя сложи ръкавиците и като ме бръкна и очите ми:  #Crazy #Crazy #Crazy имам чувството, че изхвърчаха и се опулих от болка! не очаквах. по принцип всеки път като са ме преглеждали гинекологично си е неприятно и в много малко сучай леко болезнено, ама тоя път.... та след като ме бръкна, сподели важна за мен информация: главата на бебето я е напипала  и тя е доста на високо, т.е. не се е смъкнала надолу към родовия канал и шийката е без разкритие. та с две думи, доколкото аз си го обясних, ще поиздържим още няколко дена! така се надявам да се роди най - близо до термина, а не по - рано и то може би така и ще стане! та общо взето съм щастлива, за разлика от Миро, на който вече взе да му писва от "напрежение и чакане". горкият!
и още нещо - днес направих втората огромна жертва в името на бебето - изрязах си маникюра. и сега все едно съм без ръце! даже се чудя кое ми е по трудно - спирането на цигарите или липсата на ноктите. нямам спомен от колко години не съм била без маникюри, но като времетраене е повече от колкото пушаческия ми период, пропуших в началото на 2001г.
оф извинете че ви отнемам от времето да ми четете простотиите, ама съм много  афектирана....

Целувки на всички!

Зузулинка, виждаш ли, че полека - лека всичко се оправя и тръгва в релсите.... ти само трябва да бъдеш спокойна, щото - спокойна мама - спокойно бебе! Цункай го този твой принц!

# 74
  • София
  • Мнения: 747
Привет момичета Grinning

Мамо Тони, предай на Джесика, че утре всички ще си мислим за нея- всичко да мине леко и да ни донесеш добрите новини Grinning

Естрелка и Рибче, радвам се за вас Grinning

Пухка,   с теб сме Hug И аз се побърквам от гняв в подобни ситуации. Мечтая си за момент , в кйто като се бърнеш към  специалист, наистна да си разбира от работат, да те псъветва компетентно и да си спокоен, че може да му се довериш.( Имам предвид както лекари, така и учители, и монтьори, и строители и .....)
Зузулина, аз изхвърлях подобни големи парчета, около 3 дни след раждането- бяха съсиреци, честно казано на мен ми приличаха на месо(ох гадно звучи, да не се ошашка някой сега, ама тогава ми казаха , че е нормално).

Звездобройка за одеалцата ще преценявам в движение- имам и вълнено , и поларено и памучно. Със сигурност няма да ползвам олекотена завивка, макар да имам две. С Геори много удобна ми беше една плетена пелена- и да си го разнасям с нея, или пък ако ми се стори по-хладноя слагах върху одеалцето, а ако пък ми се виждаше още по-студено я прегвах на две.Ето тук се вижда(ако искаш да я видиш де Simple Smile http://www.sabev.net/george/images/66.jpg )

Тролипен, за твоето запитване- нямам идея.

И за Баленка стискам едни палци всичко да мине както трябва.

Готика, едно голямо БЛАГОДАРЯ     bouquet  от мен за положения труд- макар че и е за втрои път ми беше много полезно да прочета лекциите и още веднъж ще го направя до раждането

Ами това е от мен, лека вечер и спокойна нощ Grinning

Общи условия

Активация на акаунт