Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-476 от 476 отговора
От известно време тормозя косата си с ролки, маши и всякакви методи, за да й направя хубави къдрици, но ми е много трудно - с ролки не мога да спя, с машите става бавно, да не говорим, че правя на луда косата си. Тя по принцип е чуплива, но харесвам красивите къдрици.

Споделете методите си - ролки по време на сън, някакви приспособления към машата или какво?

Hug
Цитирай

Защо не опиташ с тези, които са като от плат и са с тик - так копче накрая и може да се закопчеят.Така може и да се спи ,защото не убиват.Навлажняваш косата или слагаш пяна и после тази завърташ,увиваш и го закопчаваш.Виждала съм такива и жени,които ги ползват - стоят като букли,ако не ги разрешиш или леко начупени.
Цитирай

Защо не опиташ с тези, които са като от плат и са с тик - так копче накрая и може да се закопчеят.Така може и да се спи ,защото не убиват.Навлажняваш косата или слагаш пяна и после тази завърташ,увиваш и го закопчаваш.Виждала съм такива и жени,които ги ползват - стоят като букли,ако не ги разрешиш или леко начупени.

Звучи страхотно, но нямам представа за какви ролки говориш и откъде да си ги набавя? Благодаря ти предватилено и за тази информация!  bouquet
Цитирай

Не са ролки а като ластици  и отгоре с плат, а накрая с тези копчета.
Много са меки и удобни.
Цитирай

И на мен ми стана интересно за тези ролки, но не се сещам за нищо подобно....къде ги продават  newsm78
Цитирай

Вече писах и в друга тема, аз лично си правя примерно 6 плитки на главата, хем ми е удобно да спя с тях, хем на сутринта като ги разплета стават едри къдрици, после може да се сложи фиксиращ препарат, мачка се косата и става доста чуплива и с обем  Peace
Цитирай

Вече писах и в друга тема, аз лично си правя примерно 6 плитки на главата, хем ми е удобно да спя с тях, хем на сутринта като ги разплета стават едри къдрици, после може да се сложи фиксиращ препарат, мачка се косата и става доста чуплива и с обем  Peace
Това е много интересна идея!
А може ли подробности или по-скоро снимка на тези ролки,не съм чувала за тях досега?
Цитирай

С дифузер.
Цитирай

като бях с дълга коса се правех с дунапренови ролки, от тия дългите с тел вътре, които се огъват, имах няколко размера дебелини. слагах пяна на мокра коса и така стоях докато изсъхне, като после всяка вечер до следващото миене пак спях с такива (моята коса никак не държи къдрици).
когато си скъсих косата я правех с маша.
Цитирай

И на мен ми стана интересно за тези ролки, но не се сещам за нищо подобно....къде ги продават  newsm78
И аз искам да попитам същото  Peace
Цитирай

Виждала съм ги в почти всяка парфюмерия. Моята коса я правя с пяна и дифузер.
Цитирай

Мерси,ще ги потърся....Досега ролки от плат не съм виждала буквално никъде... Rolling Eyes
Цитирай

моята коса е зверски права, тежка и много трудно се поддава на обработка (особено непрофесионална, каквато аз се опитвам да й прилагам).  Rolling Eyes
така че най-много държи като я накъдря с преса. а ролки... до края на деня вече няма и помен от къдрененто  #Cussing out
кажете моля ви се някой много силен лак за коса!
Цитирай

Ами да отворим тема: Покажете си ролките  Mr. Green

Crazy
Цитирай

Моята коса си е чуплива, но я донакъдрям с дифузер или с маша. В салона имаме една страхотна на Ровента/около 70 лв. и е цената/ с няколко приставки. Освен че има права преса и вафли към нея има и три маши-една тънка, една за спирали и една много дебела, която прави страхотни букли.
Цитирай

Аз имам маша и всякакви ролки, но за през ноща са ми най-удобни дунапренените с тел в тях.
Цитирай

Стана ми интересно за тия меките ролки newsm78
трябва да проверя, че за мойта коса поне 30 ще ми трябват Tired
иначе аз си я поначупвам с дифузера Peace
Цитирай

На мен тези с телта въобще не ми вършат работа....много ми е хлъзгава косата и не се задържат на нея  Rolling Eyes
Цитирай

И моята коса е права. Питанката ми е, какво точно ще е действието на дифузера върху косата ми? Ще я накъдри или само ще й предаде обем? Никога не съм ползвала и ми е любопитно.  newsm78
Цитирай

Косата ми е чуплива, но си я донакъдрям с дифузер и крема за къдрици Tec curl memory down cream на Loreal Professional.
Цитирай

моята коса е леко чуплива и след като се изкъпя хубаво я намачквам с пяна за коса (силно фиксираща) и става много хубаво, а за ролките съм виждала моя приятелка да се прави с парцалчета и настина стават много красиви къдриците(аз не съм пробвала)
Цитирай

С дифузер-най-бързо и дълготрайно  Laughing
Цитирай

В дифузера е истината... поне при мен  Peace
Цитирай

Dokato bqh s po-къса коса се превих с балсам. После минах на пяна, но сега косата ми е толкова дълга и тежка, че дори пяна за къдрици + дифузер не ми стои добре. Затова се плета на 2-3 плитки, понякога и за рибена кост. Аз имам мн мн обем и си го бутам чрез плитките.

AnMary, тази котка истинска ли е?
Цитирай

Моята коса е никаква... нито права, нито чуплива.... определение няма  Crazy
Пръскам я с вода, слагам доста пяна, смачквам я на топка, връзвам с ластичка и така спя. На другия ден ефекта е задоволителен, поне за мен  Mr. Green
Иначе с рлки косата ми става като каска... с маша също се получава добре, но иска много време, а ааз обикновено нямам такова.
Цитирай

Моята коса е никаква... нито права, нито чуплива.... определение няма  Crazy
Пръскам я с вода, слагам доста пяна, смачквам я на топка, връзвам с ластичка и така спя. На другия ден ефекта е задоволителен, поне за мен  Mr. Green
color]

И аз така съм правила Laughing
Цитирай

Като не я реша след като се изкъпя Peace Ама моята си е къдравичка, така или иначе. Само слагам някаква пяна да са по-стегнати къдричките. Понякога и с дифузер я правя, и с маша.
Цитирай

Аз съм правила косата си с дифузер, но стоеше ужасно (поне според мен). Преди време си бях купила едни ролки от ТСМ на водна основа. След като ми изсъхне косата ги загрявам, слагам по малко балсам без отмиване за боядисана коса на Лореал и след час косата ми е страхотна Crazy
Все пак зависи и с какво време разполагаш, защото ролките са много твърди и не може да се спи с тях.
Цитирай

аз си  я правя с дифузер въпреки че ми е къдрева Smile искам да ми е оформена перфектно,ползвала съм какви ли не мазила-с пяна става супер,но на следващия ден  Sick с олио става ок и даржи 2 дни,с крем за къдрици също!сега ползвам крем на Schwarzkopf osis+ twin curl. засега съм доволна от него
Цитирай

И моята коса е чуплива и я правя с дифузер.Сега ми препоръчаха от професионалния Loreal един продукт който става идеално за начупване.
Цитирай

С дифузер-най-бързо и дълготрайно  Laughing

И аз  Peace
Цитирай

с намачкване и дифузер става много добре, но на следващия ден вече на нищо не прилича
Цитирай

с маша (ровента), но рядко го правя-трябват ми поне 30 мин за да се накъдря сама, в домашни условия  Peace
Цитирай

Много се заинтригувах от тези ролки като парцалчета и ще проверя.

Колкото до дифузера, той не прави ли само обем? На бала ми ме правиха с дифузер и въобще не се харесах.

А този професионален крем на Лореал за къдрици откъде да си го взема?

Тази нощ преспах все пак с ролки и днес ми е много хубава - даже прекалено буклеста, но до края на деня ще спадне вероятно мъничко. Е, нужна й е и диадема, защото иначе съм като кошер с пчели  Sick

Аз имам две маши, но наистина е адски бавно. 30 минути въобще не ме оправят. Ако бяха 30, щях да ги отделям два пъти седмично. Трябва ми около час и нещо  Tired Освен това едната маша ми е твърде тънка, а другата - твърде дебела. С дебелата стават страхотни букли, но падат като стой та гледай. Съветваха ме, като навия един кичур с машата, да го фиксирам с лак и да го закопчавам за известно време с щъркел. Но това е такава играчка!!!

Ако има още идеи, давайте  Peace
Цитирай

Ето така си я начупвам само със спрей за къдрици и се суша с наведена надолу глава мачкайки.http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4983941 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4983942 newsm03
Цитирай

Ето така си я начупвам само със спрей за къдрици и се суша с наведена надолу глава мачкайки.http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4983941 http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4983942 newsm03

djolii , иска парола. 
Цитирай

djolii , иска парола. 

1234  Wink
Цитирай

djolii , иска парола. 

1234  Wink

remybussi
Цитирай

имам въпрос за дифузера:за всяка дължина на косата ли става?защото мойта е по дълга и нямам идея как ще го използвам дифузера...ако някой качи клипче или даде снимка ще е много добре  Hug
Цитирай

Набутваш косата в дифузера и сушиш! Wink
Цитирай

значи трябва да е плътно до кожата на главата?мерси
Цитирай

може да не е плътно до кожата ,зависи до къде искаш да ти се начупи косата,  до там на бутваш в дифузера.Ако я набуташ до кожата ,ще ти се начупи цялата. Hug
Цитирай

djolii , супер ти е косичката.  Hug
Цитирай

мерси  Embarassed ох,утре ще хвана някой да ме снима на светло ,немога да си направа хубава снимка да се вижда добре и само се ядосвам! #Cussing out
Цитирай

Косата ми е гъста,дълга и права.Къдря се на фризьор под каска и ме държи цяла година.Зависи какъв тип е косата мойта е твърда и затова държи.......
Цитирай

Аз имам дълга, права, гъста и мека коса и освен преса нищо друго не е в състояние да задържи къдриците за повече от няколко часа. А иначе много лесно ми се къдри косата, но и толкова бързо се изправя.
Цитирай

ИЛЯ, Curl Memory Down Cream как ти стои на косата - втвърдява ли къдриците (както повечет стилизанти за тази цел) или ги оформя и като си пипаш косата е мекичка????
Цитирай

ИЛЯ, Curl Memory Down Cream как ти стои на косата - втвърдява ли къдриците (както повечет стилизанти за тази цел) или ги оформя и като си пипаш косата е мекичка????

DDeli , кремчето няма стилизиращ, втърдяващ ефект, косата е мекичка и бляскава, а къдриците са хубаво оформени.  Peace

Цитирай

ИЛЯ,  Hug Ще си го поръчам, че продуктът който ползвам ми е на свършване -ползвам REDKEN мляко за къдрици и е страхотен, но не го продават в БГ)
Цитирай

И аз я сплитам на плитки. Само, че правя винаги по четири, защото иначе не се навива хубаво (поне моята коса). Като ги разплета косата ми става много красива  Cool .
Цитирай

Напръсквам леко косата с вода,после мажа с пяна за коса като едновременно с това я мачкам докато мажа с пяната,след това си връзвам косата на топка с  ластичка....стоя така малко време и изсушавам като успоредно с това и мачкам Peace.....ефекта е страхотен Peace
Цитирай

ИЛЯ,  Hug Ще си го поръчам, че продуктът който ползвам ми е на свършване -ползвам REDKEN мляко за къдрици и е страхотен, но не го продават в БГ)

Щв чакам после отзиви.  Hug
Цитирай

Косата ми е чуплива, така че лесно се оформя с дифузер.
Цитирай

Curl Memory Down Cream-този продукт да ли ще начупи абсолютно права коса като моята?Някой да е пробввал и да сподели ефекта, че много ме заинтригува.
Цитирай

Curl Memory Down Cream-този продукт да ли ще начупи абсолютно права коса като моята?Някой да е пробввал и да сподели ефекта, че много ме заинтригува.
Аз съм пробвала, но ако не я накъдря не става  Sad
Цитирай

Tec curl memory down cream на Loreal Professional -не го виждам в златна рибка,от ягодата ли се поръчва...... newsm78
Цитирай

Tec curl memory down cream на Loreal Professional -не го виждам в златна рибка,от ягодата ли се поръчва...... newsm78

Купувам го от салони, в Ягодката го няма.
Цитирай

Купувам го от салони, в Ягодката го няма.
Благодаря!Помислих,че пак нещо не съм видяла,,,, Embarassed
Цитирай

Иля,не е ли това кремчето? Very Happy http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=402
Цитирай

Иля,не е ли това кремчето? Very Happy http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=402

Надписа е същия, но опаковката ми е друга.  Thinking

Цитирай

Каква?Под формата на спрей ли е?
Цитирай

Да не е това
Цитирай

Да не е това

Да, точно.  Peace

Може да са му сменили опаковката и тази да е новата.  Very Happy
Цитирай

Охх това ми е най-сложното нещо  Crazy косата ми е почти до кръста,супер права и много тежка  Crazy опитвах се няколко пъти да я начупя малко... но нещо не ми се получава  Sad слагам 1 флакон със пяна... черна Тафт.. Crazy вързвам я , усуквам я, държа я 30 минути така вързана и после пак с пяна я мачкам... пускам сешоара с дифузера... суша,суша ама .... като че ли нищо не става  Sad ... някво все едно не съм я ресала  Laughing  ама не се отказвам и си пробвам чат-пат, може би някога ще успея  Laughing  Mr. Green  Crazy
Цитирай

Охх това ми е най-сложното нещо  Crazy косата ми е почти до кръста,супер права и много тежка  Crazy опитвах се няколко пъти да я начупя малко... но нещо не ми се получава  Sad слагам 1 флакон със пяна... черна Тафт.. Crazy вързвам я , усуквам я, държа я 30 минути така вързана и после пак с пяна я мачкам... пускам сешоара с дифузера... суша,суша ама .... като че ли нищо не става  Sad ... някво все едно не съм я ресала  Laughing  ама не се отказвам и си пробвам чат-пат, може би някога ще успея  Laughing  Mr. Green  Crazy

Когато косата е по дълга натежава и къдренето освен, че става трудно, но и много по малко държат. Когато бях с коса до раменете ставаше много хубаво и 5 дена поне си имах къдрици  4470. Ама сега ... май само с плитки  Crossing Arms
Цитирай

Точно така Aera и аз така си мисля ама и като ми беше до раменете пак не можех да я направя  Laughing ама скоро ще се подстрижа на пластове и тогава ще пробвам  Crazy
Цитирай

Някой пробвал ли е с бира?
Цитирай

А с белтък?  Laughing
Цитирай

Някой пробвал ли е с бира?

Косата се втърдява много с бира, а и си мирише.  Whistling
Цитирай

Сега се сещам като бях ученичка нямаше такъв избор на продукти и си правех бретона с вода и захар беше си истинско преживяване 35 35 35
Цитирай

Стоя с едни дунапренови ролки (само дето пеньоар не нося).  Tired
Имам дифузер, но с него не мога да оформя къдрици, по-скоро косата се разхвърчава на всички страни и само мога да изплаша някой.

Цитирай

Сега се сещам като бях ученичка нямаше такъв избор на продукти и си правех бретона с вода и захар беше си истинско преживяване 35 35 35

и с паста за зъби  Blush
Цитирай

И с лимонов сок  Blush
Цитирай

Момичета трябва да отворим една тема през 80-90 година с какво правихте косите си ще си умрем от смях 35 #Crazy Party
Цитирай

Имам питане към всички момичета, които ползват дифузер. На коя марка използвате?
Кой модел точно дифузери прави къдрици, а не само обем или разрошване?
Аз имам сушоар на БРАУН, чиито дифузер е с дълги шипове и общо взето нищо не се получава. Търся да си закупя по -свястна представка, но се оказа, че хубавите представки пасват само на професионалните серии сушоари.
Сега се чудя дали да си купя нов непрофесионален сушоар с дифузер комплект  или професионален сушоар с допълнителен дифузер?
Кое според вас е най-добре?
Цитирай

Ако е с плитка приставка много раздухва косата.Просто трябва да е по-дълбок твоя такъв ли е или само шиповете са дълги?
Цитирай

Остри и дълги шипове, в които напъхвам косата и след това има вариант за леко навъртане, но нищо не се получава.
Цитирай

Ако косата ти не е чуплива няма да се получи.Моята е доста чуплива и дори като се направя с дифузер има какво да се желае.Според мен е по-добре,че е с дълги шипове,но зависи от косата.Правила ли си дифузер в салон?
Цитирай

ползвам преса и дифузер най-трайно е според мен
Цитирай

Аз, доколкото знам тези с дългите шипове са точно за обем, но не стават за начупване. Този ефект евентуално може да имаш с късите шипове, но сигурно пак си има разлика, какви точно. Мен като ме направи фризьорката става много хубаво, но сама ... тц Crossing Arms
Цитирай

АЗ КОГАТО ИСКАМ ДА СИ НАЧУПЯ КОСАТА Я СЛИТАМ СЛЕД ТОВА КАТО ПРЕСПЯ С ПЛИТКИТЕ НА СУТРИНТА Я НАМАЧКВАМ С ПЯНА ИЛИ С ГЕЛ.ДАНО ДА СЪМ ТИ БИЛА ПОЛЕЗНА.ТОВА Е МОЯТ МЕТОД ЗА ЧУПЛИВА КОСА.ДАНО ДА СИ МЕ РАЗБРАЛА
Цитирай

Косата ми е леко чуплива и в момента я правя на чупки само с пяна или желе. Става и само с вода понякога.
Но не са хубави къдрите. Стои като рошава. Искам къдриците да са равномерни и някак си по естествени. На фризьор става, но не може човек да ходи всеки ден. Нейният дифузер е много широк и леко вдлъбнат.  казва, че си е купила само представката. Аз тръгнах да търся такава представка, но се оказа ,че пасва само на професионалните модели.
Цитирай

Момичета трябва да отворим една тема през 80-90 година с какво правихте косите си ще си умрем от смях 35 #Crazy Party

С оцет разреден с вода. Познай дали мирише  35
Цитирай

Е нее, за този метод не бях чувала.  35
Цитирай

аз да попитам:
моята коса е много тънка и бързо се омазнява ако я накъдря с къдрин ще се изсуши ли малко според вас
проблема е че нямам време за ролки или преса
Цитирай

аз да попитам:
моята коса е много тънка и бързо се омазнява ако я накъдря с къдрин ще се изсуши ли малко според вас
проблема е че нямам време за ролки или преса
Моят съвет е да не си и помисляш за къдрин Naughty.....това просто ще ти скапе тотално косата....безпощаден е Peace
Цитирай

Ето при мен, как се получава косата с крема за къдрици Curl Memory Down Cream на Loreal Professionnel.
Косата ми по принцип е чуплива, но крем много хубаво оформя къдриците.  Peace

http://picasaweb.google.com/muhlata/Kadrava/photo#5163848285769699394
Цитирай

Моята си е естествено къдрава, но за да е добре оформена я намачквам с кристали за коса  Party

Ето резултата :

http://deizzy1.multiply.com/photos/album/3/19.02.2008

Цитирай

Аз съм в отбора на правите коси и още не съм открила подходящ и бърз начин за накъдряне на косата. Мия я често и като я накъдря и направя хубава, се налага след 1 ден пак да я мия и всичко започва наново. С машата става най-добре, но нямам време и не ми се иска да я горя толкова често. Иначе я карам с пресата - вафлички в корените, обемче, права коса. Но има периоди, в които ме обзема мания да е къдрава  Mr. Green ето моя опит:
С маша - много бавно става и после къдриците падат. Трябва да сложа наистина много лак, за да издържи. Така къдриците стават много стегнати и трябва да минат 1-2 часа да се отпуснат и станат както аз ги искам.
С ролки - пак много време, неудобно е да се спи с тях, освен това не искам да се явя така пред мъжа ми.  Laughing
С пяна и намачкване - получават се ле-е-еки чупки и толкоз (само аз си знам, че съм правила някакви опити)  Laughing
С белтък от яйце - четох в един друг форум, след като е още мокра косата, вземате 1 белтък, топвате пръстите си и мачкате косата. Така докато сложите навсякъде по косата или само в краищата (както желаете). След това на студената струя на сешоара изсушавате (за да не стане на бели парченца от яйцето) и пак мачкате. Честно да си призная бях скептична -пробвах го, стана на къдрици косата, но едни такива много твърди. Не ми хареса усещането като си пипах косата. Много трудно се разресва, но като се разреши е мекичка, после ако се намокри и пак се мачка, пак става твърда и на къдрици. Авторката на темата твърдеше, че само така си я прави от месеци, много момичета пробваха, имаше доста доволни от метода, други пък - не. Всеки си преценява  Laughing
Цитирай

Моята си е естествено къдрава, но за да е добре оформена я намачквам с кристали за коса  Party

Ето резултата :

А на мен от кристалите ми се изправя още повече косата ooooh!
Цитирай

Ето резултата :

А на мен от кристалите ми се изправя още повече косата ooooh!

и на мен. и като съм слагала кристали и къдриците от машата не стоят  Peace
Цитирай

А тази маша не ти ли изтощава косата?

Цитат
a tazi ma6a ne ti li izto6tava kosata

-------------------------------------
Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: Четв., 13 Март 2008, 13:45 от Mamma »
Цитирай

Аз я намачквам с гел след това я свивам на топка и я защипвам с една шнола и след15-тина мин.я пускам и тя става много сладурска  Love
Цитирай

Аз използвам тънки ролки или си я мачкам с бира и чакам да изсъхне!
Цитирай

Може ли снимка на "тупирана" коса? Whistling
Цитирай

здравей,моят трик за къдрене е много елементарен и с идеален ефект-навлажни косата си сложи и малко пяна и я обърни на доло главата си,хвани косата си на опашка и по малко набутвай в юмрука си докъто "натъпчеш "цялата си коса.завържи косата си хубаво с ластик и преспи така,за по сигурен ефект можеш да я подсушиш с сешоар Hug Peace
Цитирай

Аз имам маша и всякакви ролки, но за през ноща са ми най-удобни дунапренените с тел в тях.

И на мен така.
Цитирай

Интересно! Аз не съм им фен! Мисля, че  е голям тормоз!
Цитирай

Много просто - лягам си с мокра коса и сутринта съм безумно къдрава Crazy
Цитирай

С ролки, понякога с маша.
Цитирай

Слагам си малко пяна-и готово! По принцип косата ми е чуплива и става доста лесно.
Цитирай

Косата ми е чуплива и за да подсиля ефекта слагам пяна или фиксатор за къдрици. Само с дифузер не съм пробвала newsm78
Цитирай

От ТСМ-а си взех сушуар,използвам приставката за обем.Чуплива ми е косата и като и дам малко обем в корените-става идеално Peace
Цитирай

Е нее, за този метод не бях чувала.  35

В този ред на мисли за онези години ползвах бира-косата ми ставаше твърда и къдрава  Laughing...дори скоро се бях замислила да пробвам пак този вариант
Цитирай

като се изкъпя не си суша косата   а я правя на опашка от зад която започвам да я  въртя обратно на часовниковата стрелка на мен ми е по удобно  и после правя  я на кок  и я хващам с една шнола докато ми изсъхне косата .дано сте ме разбрали какво исках да кажа bouquet
Цитирай

За варянта с бирата съм чувала,но как точно се процедира newsm78
Цитирай

като се изкъпя не си суша косата   а я правя на опашка от зад която започвам да я  въртя обратно на часовниковата стрелка на мен ми е по удобно  и после правя  я на кок  и я хващам с една шнола докато ми изсъхне косата .дано сте ме разбрали какво исках да кажа bouquet
Какви са къдриците?И колко време ти издържа така косата?
Цитирай

За варянта с бирата съм чувала,но как точно се процедира newsm78
Ами аз общо взето си приготвях една кафена чаша бира, затоплена на стайна температура и слагах върху измита подсушена с кърпа коса, след което суша ....можеш да използваш ипо-голямо количество. И майка ми правеше така и се навиваше с ролки и сушеше след това
Цитирай

бирата не оставя ли "характерна" миризма? Whistling
Цитирай

Какви са къдриците?И колко време ти издържа така косата?
не че стават букли  Very Happy или някакви  си къдрици не  просто косата ми се начупва  и на  сутринта като я пусна слагам малко пяна за коса и има обем така косата ми около 2 дни ,естествено че ако не сложа пяна  няма да държи кой знае колко време но аз съм доволна така . bouquet
Цитирай

petya-81 , а нещо преди да я вържеш слагаш ли и?
« Последна редакция: Вт., 11 Март 2008, 19:22 от Мелиса »
Цитирай

А нещо преди да я вържеш слагаш ли и?
Мелиса извини ме но не мога да разбера мен ли питаш  ако питаш мен дали и слагам нещо  абсолютно нищо измивам си косата леко я подсушавам с кърпата и я връзвам
Цитирай

Да,това ми беше въпроса. bouquet
Цитирай

Момичета,къде в София мога да намеря такива горещи ролки?
http://www.videojug.com/film/how-to-use-heated-rollers
Цитирай

Мелиса , има бутон " редактирай ".  Wink
Цитирай

При мен къдренето се е получавало с ролки, даже не съм слагала пяна. Но за такива перфектни къдрици каквито говориш, може би студеното къдрене ще ти направи. Всяка коса е различна. Збабелязала съм за моята, че ако я къдря 2-3 последователни дни с ролки или по друг крактотраен начин, после спира да се поддава на тази обработка. С дуфузер - ми при мен къдриците не са кой знае какво, по скоро е начупване и обем...краткотрайно. Абе заваси си от косата  Peace
Цитирай

Аз лично си правя примерно 6 плитки на главата, хем ми е удобно да спя с тях, хем на сутринта като ги разплета стават едри къдрици, после може да се сложи фиксиращ препарат, мачка се косата и става доста чуплива и с обем  Peace
И аз така.  Peace
Цитирай

и аз така Very Happy...на другия ден , колежките ме питат  , дали съм ходила на фризьор Wink
ама понякога ефекта е обратен - така ми се сплесква , че трябва да я мокря наново, и да я оправям...
Цитирай

Да, леко се сплесква, ако веднага си легнеш. Ако е леко влажна, само прокарваш пръсти с нея, за да се разделят кичурите. Сутринта може да се сложи малко пяна за къдрава коса, за да се дооформи прическата. И мен сутрин колежките ме питат кога съм успяла да отида на фризьор Flutter
Цитирай

Охх на мен ми замръзва главата от студ.  Confused
Цитирай

Охх на мен ми замръзва главата от студ.  Confused
еее, тоя номер го правя само лятото Very Happy
Цитирай

Моя начин за навиване е малко необичаен - понеже косата ми е чуплива, но ако я изсуша със сешоар се поизправя, та правя следното: изсушвам я, връзвам я на опашка с дебел не стегнат ластик високо на главата, така че като си легна да не ми пречи, и навивам само опашката на обикновени големи дунапренови ролки. На сутринта имам страхотни къдрици Smile
Цитирай

С дифузер,става страхотно Hug
Цитирай

Моята коса си е къдрава, но ще ви кажа метода на моята баба - нарязвате лентички от плат и навивате кичур коса като с ролка, след което я връзвате на върха (косата трябва да е мокра). Има гарантиран успех.

Цитат
moqta kosa si e kadrava,no 6te vi kaja metoda na moqta baba-narqzvate lenti4ki ot plat i navivate ki4ur kosa kato s rolka sled koeto q vrazvate na varha (kosata trqbva da e mokra)ima garantiran uspeh

------------------------------------
« Последна редакция: Четв., 13 Март 2008, 13:48 от Mamma »
Цитирай

Моята коса е на трайно къдрене, но не по онзи начин бабешкия, а си е на едри къдрици, които много приличат на естествени.
Цитирай

starshine ако не ти представлява трудност ще ни покажеш ли твоята косичка  Embarassed Blush
Цитирай

Може ли снимка,защото не мога да се сетя как изглежда... ooooh!
Цитирай

Може ли снимка,защото не мога да се сетя как изглежда... ooooh!
Тупирана е в задната част, мързеше ме да потърся по-хубава снимка  Blush
http://a426.ac-images.myspacecdn.com/01447/52/40/1447340425_l.jpg
Цитирай

Моята коса си е къдрава, но ще ви кажа метода на моята баба - нарязвате лентички от плат и навивате кичур коса като с ролка, след което я връзвате на върха (косата трябва да е мокра). Има гарантиран успех.

Цитат
moqta kosa si e kadrava,no 6te vi kaja metoda na moqta baba-narqzvate lenti4ki ot plat i navivate ki4ur kosa kato s rolka sled koeto q vrazvate na varha (kosata trqbva da e mokra)ima garantiran uspeh

------------------------------------

Обясни,моля те, по-точно и ясно как става това ?
Цитирай

illy,благодаря за снимката. bouquet
Чудя се дали има ваниат косата ми хем да е тупирана(леко),хем да е права? Thinking
Цитирай

От 2-3 месеца и аз пробвам какви ли не методи за начупване на косата.
Вчера си купих дунапренови ролки /едновремешни/ за 1.50лв. Най-големият размер и ефекта беше поразителен. Едри букли.  С моята дълга руса коса направо заприличах на фолк певица. но днес..... просто само обем. поне пробвах. следващият път ще сложа някакъв фиксатор.
Цитирай

ооо да задължително трябва поне малко пяна,иначе на мен на 2 рия час  (с ролки и без пяна)косата вече е права ,а аз позеленяла  Sick
Цитирай

illy,благодаря за снимката. bouquet
Чудя се дали има ваниат косата ми хем да е тупирана(леко),хем да е права? Thinking

Може, да. Мисля, че бебе_ефи в някоя от темите беше сложила снимка стъпка по стъпка как тя се прави, потърси, че не се сещам къде или й пиши и я питай. Peace
Цитирай

с дифузер
Цитирай

Някой знае ли как мога да си накъдря косата така?
« Последна редакция: Съб., 04 Окт. 2008, 11:10 от Мелиса »
Цитирай

Това ми изглежда че е правено с някаква маша и после леко тупирано Thinking...
Цитирай

Влажна коса + черен Тафт пяна + дифузер Smile + всяка сутрин намачкване с мокри ръце = 4-5 дни къдрици.
Може и лак накрая, но после стават мн сплитания в косата и е гадничко Sad
Цитирай

аз също ако легна с мокра коса на сутринта имам много хубави къдрици и всички ме питат как съм се къдрила!понякога и с дифузера!
Цитирай

Аз си правя къдриците така: на леко влажна коса слагам пяна и намачкам косата. Хващам я с шнола / нещо като на кок / и така спя. На другия ден имам къдрава коса  Wink
Цитирай

след баня си слагам sunsilk-зеления за палави къдрици,а после намачквам и довършвам с дифузер.
но само първия ден се харесвам,след едно преспиване всичко се скапва,незнам защо...
Цитирай

Аз си правя къдриците така: на леко влажна коса слагам пяна и намачкам косата. Хващам я с шнола / нещо като на кок / и така спя. На другия ден имам къдрава коса  Wink

Същото правя и аз,а когато не ме мързи я сплитам на 4-5 плитки,като пак слагам пяна
Цитирай

Я кажете някой хубав продукт за оформяне на къдрици,който обаче се слага на мокра коса,и ДА НЕ става дума за някакъв балсам без отмиване? Praynig
Цитирай

И аз обичам начупената коса но както и да я направя седи добре само първия ден.Пък не ми се мие всеки ден косата
Цитирай

На влажна коса слагам малко от гела на Rolland.
Намачквам хубаво с ръка и чакам да изсъхне.
Цитирай

а има ли пияна за коса, която да НЕ омазнява? Rolling Eyes
Цитирай

Я кажете някой хубав продукт за оформяне на къдрици,който обаче се слага на мокра коса,и ДА НЕ става дума за някакъв балсам без отмиване? Praynig
В момента ползвам пяна за коса на Вела - професионалната серия (Curl saver mousse). Слага се на мокра коса, но си е пяна, а не балсам и не прави косата мазна, не провисва. Овлажнява и много хубаво мирише. Вече изхабих един флакон, пак ще си купя. Продава се във фризьорските салони, където работят с продукти на Вела.
Цитирай

Момичета,някоя от вас да е изпробвала този крем на Алфапарф http://indola-bg.com/133/135/550.html
Дали къдриците си остават меки след употребата му? newsm78
Търся продукт,който да ги оформя,но да не ги втвърдява
Цитирай

И се къдря горе-долу по същия начин като повечето от вас: пяна на Лореал  Love на влажна коса, мачкам докато суша, връзвам на кокче и спя така! На 2я ден обаче все още изглежда добре по дължината, но в корените е доста изправена и не ми харесва - в началото права, надолу начупено  Crazy При вас получава ли се така и какво правите за да го избегнете? newsm78 bouquet bouquet
Цитирай

Хващам си цялата навлажнена коса или я разделям на 2-3, навивам на руло и защипвам с шнола. На сутринта косата ми е прилично начупена. Smile Понякога си плета плитки или хващам на топка и хващам с ластик, както някой беше споменал вече. Wink
Тези процедури ги правя постоянно, защото не си понасям косата права. Confused
Цитирай

Момичета , вчера си купих един продукт от магазина на Вела -BY fROZEN gLAZE -моделиращ флуид за чуплива коса и съм адски доволна.В къщи имам продукти от всички за сасвито се сетите , но все не е подходящия за мен. Аз търся ефект на естествено чуплива коса , да не е мокър ефекта и да не ми изсушава косата т.е да не я втърдява.Косата ми от този флуид стои естествено къдрева , оформя се и се сресва на следващия ден лесно като къдриците не се развалят.
Цитирай

Косата ми е дълга и тежка, най-хубавите къдрици съм имала, с парафиновите ролки на майка - онези където във вода на котлона се топлиха, е от години нямам такива и много страдам, а и алтернативни не намирам. Топли ролки на суха коса и за 30 мин с прекрасни къдрици.
Цитирай

И моята е до кръста и много много права.Когато е измита я подсушавам леко и я мажа цялата с гел дали Тафт или някакъв друг няма значение (стига да не е с мокър ефект,защото не ми харесва),вързвам я на кок,стоя известно време и после пускам дифузера в действие... и си се суша докато имам нерви  Laughing и после става идеална....
А пък с пяна не става,не мога да я направя. newsm78
Цитирай

Каква пяна ползвате?
Аз имам една на Тафт, но косата ми изглежда като мръсна с нея.
Цитирай

Мирела, има такива ролки .Аз си купих преди два месеца от кварталната парфюмерия;
Цитирай

Ще потърся такива ролки в София,дано има. Peace
Цитирай

Къдря се на водна ондулация с ролки,на маша като ме мързи или просто мачкам косата си със стилизанти и после с дифузера, само ,че внимавам доста е къса и понякога има ефекта уау Smile
Цитирай

Купих си маша със 6 приставки и още не съм я сефтосала, защото старата техника ми дава много добър резултат. Изкъпвам се и слагам пяна за обем /вечерно време/. Чакам да изсъхне косата. Когато е напълно суха слагам топли ролки за 40 минути навити навътре. Става много къдрава, но на следващия ден е просто чуплива и стои така до следващото миене. Общо взето на два дни повтарям процедурата, но е лесна и кратка.
Цитирай

Момичета , вчера си купих един продукт от магазина на Вела -BY fROZEN gLAZE -моделиращ флуид за чуплива коса и съм адски доволна.В къщи имам продукти от всички за сасвито се сетите , но все не е подходящия за мен. Аз търся ефект на естествено чуплива коса , да не е мокър ефекта и да не ми изсушава косата т.е да не я втърдява.Косата ми от този флуид стои естествено къдрева , оформя се и се сресва на следващия ден лесно като къдриците не се развалят.

А откъде си го купи ,ако не е тайна? Flutter
Цитирай

Сега прочетох цялата тема  Smile И аз преди си лягах с влажна коса често, но четох, че е много вредно за косата и е важно да се ляга винаги със суха коса.
Цитирай

Когато лягаш с влажна или мокра коса наистина не е добре, аз я мия сутрин и така имам обем до следващото измиване . Smile
Цитирай

А откъде си го купи ,ако не е тайна? Flutter

И аз се интересувам от къде и какви парички е горе долу!?  bouquet
Цитирай

Купих си маша със 6 приставки и още не съм я сефтосала, защото старата техника ми дава много добър резултат. Изкъпвам се и слагам пяна за обем /вечерно време/. Чакам да изсъхне косата. Когато е напълно суха слагам топли ролки за 40 минути навити навътре. Става много къдрава, но на следващия ден е просто чуплива и стои така до следващото миене. Общо взето на два дни повтарям процедурата, но е лесна и кратка.

какво представляват тези топли ролки от къде се купуват?
Цитирай

какво представляват тези топли ролки от къде се купуват?
Заповядай...http://ivonka.multiply.com/photos/hi-res/44/54?xurl=http%3A%2F%2 … 2Falbum%2F44%2354.......http://ivonka.multiply.com/photos/hi-res/44/55?xurl=http%3A%2F%2 … 2Falbum%2F44%2355
Бялата част на ролките ги слагам да заврят в тенджера с вода и после на суха коса навивам на кичури Peace
Наистина много добре се получава и то за кратко време....
Цитирай

* Mimi_T * , иска парола.
Цитирай

Защо така newsm78....ще се опитам да го оправя Thinking
Цитирай

момичета, можете ли да ми кажете как се справяте с корените - в общия случай като я накъдря и след това ми седи слегната в корени и хич не ми харесва  ooooh!
Цитирай

момичета, можете ли да ми кажете как се справяте с корените - в общия случай като я накъдря и след това ми седи слегната в корени и хич не ми харесва  ooooh!
Тупирам и пръскам лак. Smile
Цитирай

Тупирам и пръскам лак. Smile

оле, а нямаш ли алтернативен метод  Hug

ти като си я тупираш и сложиш лак, на следващия ден как ти е косата? Не трябва ли да я измиеш или?
Цитирай

Ето топлите ролки......

Цитирай

И аз си е правя с маша, ефекта е около 2 часа Rolling Eyes
Или си е правя на рибена кост, и след няколко часа е ЛЕКО чуплива.
Пяна и Лак за коса не ползвам, може би там е грешката Tired
Но, тези 2 продукта са ужасни за коста ми, става на клечки.
Цитирай

Купих си от дебелите маши, успявам да добия желаният вид на къдриците, но съм си правила и с ролки , (тези от рекламата за кафе Нова Бразилия) след като се изкъпя,я изсушавам добре и стоя около 2-3 ч. , но задължително след това ги обработвам на гел-пяна на Сери за мокър ефект, става с добър ефект.
Цитирай

аз си навивам косата от 2 години с ролки от Орифлейм, едни светло зелени, огъват се и става много добре с тях.Навивам си косата  след като я измия,но трябва да е напълно суха и пръскам равномерно  всеки кичур с вода ( шише от спрей с помпичка).Спя с тях а първия ден косата ми ужасно къдрава,сресвам леко и пръскам с лак от далеч,но не силно фиксиращ на 2-я, 3-я 4-я ден е все по хубава и по хубава, на 5-я ден я мия отново.

ето как става. Косата ми по принцип е права, но е твърда с дебел косъм, държи ми много с тези ролки слагам снимки

http://snimka.bg/album.php?album_id=343861

ако някой прояви интерес мога да снимам ролките,удобни са за спане
« Последна редакция: Четв., 19 Февр. 2009, 16:12 от boboblina »
Цитирай

bobolina, къдриците са разкошни. А в корените какво слагаш, че са с обем?
*Mimi T* моите топли ролки са същите, но зелени. На майка ми са, ползвах ги като ученичка, после тя, а сега и ги свих пак. Мисля, че ги имаме от над 20 години  Crazy уж се чува, че са пълни, ама не се знае  Laughing Дали продават още този модел някъде? Сега има много по-модерни с кадифено покритие, които се продават 20 в комплекта с различна големина  Peace
« Последна редакция: Пет., 20 Февр. 2009, 01:13 от JUPETO »
Цитирай

*Mimi T* моите топли ролки са същите, но зелени. На майка ми са, ползвах ги като ученичка, после тя, а сега и ги свих пак. Мисля, че ги имаме от над 20 години  Crazy уж се чува, че са пълни, ама не се знае  Laughing Дали продават още този модел някъде? Сега има много по-модерни с кадифено покритие, които се продават 20 в комплекта с различна големина  Peace
Хе хе.....ролките наиститна са пълни,,и то с вода Peace.....низнам обаче дали ги има още същите на пазара newsm78....наистина вършат чудесна работа Peace
Цитирай

Има ги ролките, купих си пред 2-3 месеца от магазин за козметика Peace
Цитирай

Вижте това клипче - как да си направим букли с преса за коса. Мен ме направи една приятелка миналата седмица и се получи доста ефектно. Мисля че ще ви се стори доста интересно.  Party

http://vbox7.com/play:859b31de
Цитирай

Моята е дълга и естествено чуплива, но това се подчерта и със скосеното подстригване, по принцип засилвам ''чупливият'' ефект, докато е още влажна нанасям лека пяна за коса и я намачквам - ефекта много ми харесва, а и изобщо не си личи, че имам на косата си някакъв продукт, много естествено стои. Загледала съм се в едни ''ролки'' - всъщност са едни меки гумени пръчици (не знам точно как се казват). Има ли някой, който ги е ползвал и дали е доволен от тях Peace
Цитирай

В корените слагам за обем още когато косата ми е влажна на Avon -Спрей за обем в основата на косата.(5-я продукт на картинката най в дясно)

http://www.avon.bg/PRSuite/buying/showcase.jsp?subCatID=18770

А за ролките които се затоплят, които ги имате над 20год.мисля, че са пълни с течен парафин, затова задържат топлината, но на мен много бързо ми падат къдриците с тях, защото косата ми е гъста и твърда.
Цитирай

И аз имам такива ролки, но засега никога не съм се правила с тях. Пяната преди или след като ги свалите я слагате?  newsm78 И може ли да се използва алтернативно нещо друго вместо пяна?
Възнамерявам да си я начупвам редовно вече - няма нищо по - скучно от дълга и равна права коса Confused
Цитирай

И аз си е правя с маша, ефекта е около 2 часа Rolling Eyes
Или си е правя на рибена кост, и след няколко часа е ЛЕКО чуплива.
Пяна и Лак за коса не ползвам, може би там е грешката Tired
Но, тези 2 продукта са ужасни за коста ми, става на клечки.

Пробвай с ролки,когато косата ти изсъхне в определена форма е доста по трайна прическата в повечето случаи.Машата може да не издържа ако косата е жива или трудна за обработка. Smile
Цитирай

Аз слагам пяна за обем на мокра коса, суша я изцяло и чак тогава топлите ролки иначе не хващат. Аз съм с много гъста и твърда и много права коса, но два дни седи с хубав обем и лееееееко чуплива.
Някой из темата спомена за външния вид с ролките - на мен пък ми се струва секси  Crazy
Цитирай

Вижте това клипче - как да си направим букли с преса за коса. Мен ме направи една приятелка миналата седмица и се получи доста ефектно. Мисля че ще ви се стори доста интересно.  Party

Малко след като пуснах тази тема, открих именно този начин. Много е добър и не просто ефектен, но бърз и дълготраен. Първия ден си малко по-бухнал, но на следващия е мечта!  Love Peace
Цитирай

Малко след като пуснах тази тема, открих именно този начин. Много е добър и не просто ефектен, но бърз и дълготраен. Първия ден си малко по-бухнал, но на следващия е мечта!  Love Peace

Тоя метод съм го виждала, но така и не съм го пробвала, з-то пресата ми не е плоска (но ще я сменям скоро).  Ти какви стилизанти слагаш, за да издържат къдриците? Преди или след ги слагаш?
Цитирай

На мокра коса слагам пяна за коса-черната Тафт-мачкам я леко,след това довършвам се разбит белтък,мачкам я с ръце и суша със сушоара става страхотно.А за тези които евентуално ще питат-не мирише след изсъхването на косата.
Цитирай

Ми от разбития белтък не стои ли на клечки? newsm78
Цитирай

с дунапренени ролки на съвсем леко влажна коса - ефекта е кукленски къдрици, които след два-три часа се поотпускат и стои много красиво.
Подходящи са за средно дълга коса -  на по-късата ефекта "УФСЪ" е сигурен  Laughing
Цитирай

моята коса си е естествено чуплива,но аз подсилвам ефекта още докато е влажна косата слагам кристали и я суша с дифузер
Цитирай

Записвам се и аз де следя темата Flutter
По принцип я къдря с дифузер,но от тук взех идейки и ще ги пробвам още утре Hug
Цитирай

Загледала съм се в едни ''ролки'' - всъщност са едни меки гумени пръчици (не знам точно как се казват). Има ли някой, който ги е ползвал и дали е доволен от тях Peace

Аз ги имам, но съм ги ползвала има-няма 5 пъти. Много са трудни за закрепване и винаги карам някой да ме прави. Когато се махат много скубят косата, бая коса съм си оставяла по тях  hahaha Ефектът е много добър иначе! Имай предвид обаче, че съм си сакатня малко и не ме бива в тези неща, така че ако си сръчна може би ще се справяш и сама  Peace
Цитирай

Загледала съм се в едни ''ролки'' - всъщност са едни меки гумени пръчици (не знам точно как се казват). Има ли някой, който ги е ползвал и дали е доволен от тях Peace

Аз ги имам, но съм ги ползвала има-няма 5 пъти. Много са трудни за закрепване и винаги карам някой да ме прави. Когато се махат много скубят косата, бая коса съм си оставяла по тях  hahaha Ефектът е много добър иначе! Имай предвид обаче, че съм си сакатня малко и не ме бива в тези неща, така че ако си сръчна може би ще се справяш и сама  Peace
И аз съм се загледала в тези ролки.Я кажете коя дебелина прави най-хубави букли?
Цитирай

Тоя метод съм го виждала, но така и не съм го пробвала, з-то пресата ми не е плоска (но ще я сменям скоро).  Ти какви стилизанти слагаш, за да издържат къдриците? Преди или след ги слагаш?

Там е хубавото, че при този метод няма нужда от нищо особено. Със сигурност косата трябва да е перфектно суха и без никакви препарати след измиването й. След като направя цялата коса, слагам малко лак зо коса и това е. Много е лесно. а

Е, вече не го правя, защото се подстригах.  Wink
Цитирай

Момичета,моля да ми пуснете линк към ягодата. Търся Avenda Be Curly-някоя от вас ползвала ли е продукти от тази ф-ма/серия? И знаете ли къде из София правят прическа афро-къдравко,без да се къдри трайно косата?!
Цитирай

намерих я! Тествал ли е някой тези продукти?

http://oth.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=87493#DETAIL
Цитирай

Аз само се включвам да споделя, че вчера след къпане си направих косата с пяна за обем и дифузер. Дължината ми е до раменете и на етажи и стана страхотно. А аз се мъча с ролките  hahaha докато може така ще се възползвам  bouquet
Цитирай

С преса за изправяне- държи ми до измиване на косата(което ще рече най-много три дни, защото косата ми се омазнява/ не слагам никакви лакове и разни подобни, но от личен опит ще ви кажа, че има значение с каква преса се правиш.
Аз имах една за 20 лева, взех си я преди година от един магазин и с нея като се направя сутринта и до обяд вече от къдриците нямаше и помен :/
Цитирай