А как си къдрите/начупвате косата?

  • 134 783
  • 476
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 120
Ако е с плитка приставка много раздухва косата.Просто трябва да е по-дълбок твоя такъв ли е или само шиповете са дълги?

# 76
  • Мнения: 131
Остри и дълги шипове, в които напъхвам косата и след това има вариант за леко навъртане, но нищо не се получава.

# 77
  • Мнения: 120
Ако косата ти не е чуплива няма да се получи.Моята е доста чуплива и дори като се направя с дифузер има какво да се желае.Според мен е по-добре,че е с дълги шипове,но зависи от косата.Правила ли си дифузер в салон?

# 78
  • София
  • Мнения: 426
ползвам преса и дифузер най-трайно е според мен

# 79
  • Мнения: 1 179
Аз, доколкото знам тези с дългите шипове са точно за обем, но не стават за начупване. Този ефект евентуално може да имаш с късите шипове, но сигурно пак си има разлика, какви точно. Мен като ме направи фризьорката става много хубаво, но сама ... тц Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 266
АЗ КОГАТО ИСКАМ ДА СИ НАЧУПЯ КОСАТА Я СЛИТАМ СЛЕД ТОВА КАТО ПРЕСПЯ С ПЛИТКИТЕ НА СУТРИНТА Я НАМАЧКВАМ С ПЯНА ИЛИ С ГЕЛ.ДАНО ДА СЪМ ТИ БИЛА ПОЛЕЗНА.ТОВА Е МОЯТ МЕТОД ЗА ЧУПЛИВА КОСА.ДАНО ДА СИ МЕ РАЗБРАЛА

# 81
  • Мнения: 131
Косата ми е леко чуплива и в момента я правя на чупки само с пяна или желе. Става и само с вода понякога.
Но не са хубави къдрите. Стои като рошава. Искам къдриците да са равномерни и някак си по естествени. На фризьор става, но не може човек да ходи всеки ден. Нейният дифузер е много широк и леко вдлъбнат.  казва, че си е купила само представката. Аз тръгнах да търся такава представка, но се оказа ,че пасва само на професионалните модели.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Момичета трябва да отворим една тема през 80-90 година с какво правихте косите си ще си умрем от смях Joy #Crazy Party

С оцет разреден с вода. Познай дали мирише  Joy

# 83
  • София
  • Мнения: 7 793
Момичета трябва да отворим една тема през 80-90 година с какво правихте косите си ще си умрем от смях Joy #Crazy Party

С оцет разреден с вода. Познай дали мирише  Joy

Е нее, за този метод не бях чувала.  Joy

# 84
  • Мнения: 4 588
аз да попитам:
моята коса е много тънка и бързо се омазнява ако я накъдря с къдрин ще се изсуши ли малко според вас
проблема е че нямам време за ролки или преса

# 85
  • Мнения: 1 186
аз да попитам:
моята коса е много тънка и бързо се омазнява ако я накъдря с къдрин ще се изсуши ли малко според вас
проблема е че нямам време за ролки или преса
Моят съвет е да не си и помисляш за къдрин Naughty.....това просто ще ти скапе тотално косата....безпощаден е Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 7 793
Ето при мен, как се получава косата с крема за къдрици Curl Memory Down Cream на Loreal Professionnel.
Косата ми по принцип е чуплива, но крем много хубаво оформя къдриците.  Peace


http://picasaweb.google.com/muhlata/Kadrava/photo#5163848285769699394

# 87
  • Мнения: 1 081
Моята си е естествено къдрава, но за да е добре оформена я намачквам с кристали за коса  Party

Ето резултата :


http://deizzy1.multiply.com/photos/album/3/19.02.2008

# 88
  • Варна
  • Мнения: 692
Аз съм в отбора на правите коси и още не съм открила подходящ и бърз начин за накъдряне на косата. Мия я често и като я накъдря и направя хубава, се налага след 1 ден пак да я мия и всичко започва наново. С машата става най-добре, но нямам време и не ми се иска да я горя толкова често. Иначе я карам с пресата - вафлички в корените, обемче, права коса. Но има периоди, в които ме обзема мания да е къдрава  Mr. Green ето моя опит:
С маша - много бавно става и после къдриците падат. Трябва да сложа наистина много лак, за да издържи. Така къдриците стават много стегнати и трябва да минат 1-2 часа да се отпуснат и станат както аз ги искам.
С ролки - пак много време, неудобно е да се спи с тях, освен това не искам да се явя така пред мъжа ми.  Laughing
С пяна и намачкване - получават се ле-е-еки чупки и толкоз (само аз си знам, че съм правила някакви опити)  Laughing
С белтък от яйце - четох в един друг форум, след като е още мокра косата, вземате 1 белтък, топвате пръстите си и мачкате косата. Така докато сложите навсякъде по косата или само в краищата (както желаете). След това на студената струя на сешоара изсушавате (за да не стане на бели парченца от яйцето) и пак мачкате. Честно да си призная бях скептична -пробвах го, стана на къдрици косата, но едни такива много твърди. Не ми хареса усещането като си пипах косата. Много трудно се разресва, но като се разреши е мекичка, после ако се намокри и пак се мачка, пак става твърда и на къдрици. Авторката на темата твърдеше, че само така си я прави от месеци, много момичета пробваха, имаше доста доволни от метода, други пък - не. Всеки си преценява  Laughing

# 89
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Моята си е естествено къдрава, но за да е добре оформена я намачквам с кристали за коса  Party

Ето резултата :


http://deizzy1.multiply.com/photos/album/3/19.02.2008


А на мен от кристалите ми се изправя още повече косата ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт