Котка и бременност???

  • 6 025
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Искам да попитам как котката би могла да навреди на плода по време на бременност.Аз съм бременна в третия месец.У дома гледам котка,която е обезпразитена и не излиза никъде.Изключвам токсоплазмозата,тъй като си правих изследване,което показа,че имам изграден имунитет.
Бих Ви била много благодарна ако някоя мама знае нещо повече,тъй като всички ме убеждават,че трябва да махна котката,з-то била много опасна за бебето без обаче да ми дадат логично обяснение-защо и в какво се изразява опасността по време на бременност???

# 1
  • Мнения: 1 207
Моя приятелка момиченцето и в момента е на 2 и не си е махала котката и за секунди от вкъщи.Питала съм я и каза,че е нямала никакви проблеми.

# 2
  • Мнения: 2 005
Аз също имах домашен любимец като забременях - болонка , с която бях свикнала , но я дадох на моя близка да я гледа Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Няма опасност  PeaceЩом си направила изследванията за токсоплазмоза няма проблем.Те котките са малко набедени относно токсоплазмозата,но това е друга тема.Живот и здраве като ти порасне детето то ще е заплаха за котката-говоря от опит.До скоро имахме 2 котки.През последните 14 години гледаме котка.

# 4
  • Мнения: 252
Аз имам бебе на почти 5 месеца и котка от девет години, не съм я махала от вкъщи и не мисля за в бъдеще да я махам освен при някавви сериозни причини. Биха могли да се появят проблеми с евентуална алергия, но пък нали казват че деца живели със животно са по устойиви на алергени. Свиквай с мисълта че като дойде бебето ще ти отнема много време, а иска доста чистене.  По добре е това да го поеме някой друг, а ти да се занимаваш само с бебчо.И за животното би било травма да го дадете на непознати или да го изгоните. Леко бременеене.  Peace

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
. Свиквай с мисълта че като дойде бебето ще ти отнема много време, а иска доста чистене.  По добре е това да го поеме някой друг, а ти да се занимаваш само с бебчо.
С това категорично не съм съгласна Naughty
Какво толкова има да се чисти не ми е ясно newsm78
Ще кажа как е при нас-котката ходи в котешка тоалетна,сутрин като вляза да се къпя само изваждам фекалиите и ги слагам в торбата за боклук,преди това съпругът ми я е нахранил и с това се изчерпват грижите около нея до вечерта,когато пак трябва да се нахрани.Не я извеждам на разходка,въпреки,че веднъж се беше класирала в багажника на количката.
Чистене-така или инъче всеки ден пускам прахосмукачка,пак нещо,което да ме натоварва толкова много.Ще ми е интересно да прочета вие какво "голямо" чистене правите заради котката.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Толкова ми беше лошо от миризмата на котка по време на бременността, че проблема се реши от само себе си.

Но иначе няма как котката да навреди на плода  Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз имам котки от 13 години.Когато забременях всеки се опитваше да ме убеди  да си махна котето,но аз не ги послушах.Направих си изследване и нямах проблем.И през цялата бременност котката спеше в прегръдките ми,гушках си я и нищо не се промени.След като родих,мацо явно се почувства пренебрегнат,защото не му обръщах същото внимание и избяга.Живеем на първия етаж и не му е било трудно.....Така че според мен няма нищо страшно.Още пове4е щом и изследването ти е наред.Радвай се сега на котето,защото после сама няма да се усетиш как изобщо няма да го погледнеш... Hug

# 8
  • Мнения: 2 208
Вечният проблем....
Не знам поради каква причина всички толкова пищят против горките котки.
Щом си си направила тест и всичко е ок, повече забравяш за този плоблем и толкова!
Аз като забременях и всички като писнаха, че трябва да си изгоня котаракът.... И как точно го виждат това, не знам! Той е живо същество, има си чувства и е член на семейството. Не може ей така да отвориш вратата и шут в гъза и готово....
Котаракът и синът ми съжителстват мирно и спокойно, защото котаракът се крие в миша дупка от детето  Mr. Green.
Не съм се претрепала от чистене и грижи. Все пак детето не бива да живее в стерилна среда, а като нормален човек да свиква със заобикалящата го такава...

# 9
  • Мнения: 491
Аз махнах котката в 9-я месец защото се притеснявах за бебето.Беше персийска и имаше страшно много дълги косми

# 10
  • Мнения: 1 372
От девет години имам котка в дома на родителите ми! Сега не живея там, но нямаше да я махна защото съм бременна! Не смятам че може да навреди, особено ако имаш имунитет към токсиплазмоза! Родителите на мъжа ми и самият той бучат срещу котката, но аз въобще не се интересувам какво казват, а и когато се наложи да преспивам в дома на родителите си котката винаги спи при мен! Е ако детето има алергия тогава бих взела мерки и евентуално бих махнала котката, но на някакви безпочвени мрънкания не бих се подчинила!

# 11
  • Мнения: 8
Изглежда всичко е индивидуално и до хигиена на котката.
Има си много опасности за плода.  В начална бременност се стига до аборт. В напреднала бременност е възможно да се получат малформации на плода или до загубата му. Може да прочетеш в Интернет, например тук http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/veterinary_medicine/art … toxoplasmosis.htm Ако не се лъжа някъде във форума бях срещала някой да пише по тази тема
Не се плаши, просто трябва котката ти да е здрава!!!

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Ще ме уморите ooooh!Ти прочете ли,че авторката си е правила изследване за токсоплазмоза и явно резултата е отрицателен.Линка,който си пуснала е точно заради токсоплазмозата.Хайде обясни за невежите кои са тези толкова много опасности за плода-ще бъда особено благодарна Peace

това сигурно е хилядната тема за котката и токсоплазмозата и тук има една търсачка,която като се пусне излизат всички теми

# 13
  • Мнения: 2 208
Предполагам, че знаете, че с токсоплазмоза може да се заразите и от сурово-сушени деликатеси, недобре измити плодове и зеленчуци или сирена и кашкавали...
Ако решите може да ги махнете и тях от менюто си и да изпаднете в параноя...
Съжалявам, че звуча толкова остро, но просто ми се струва, че трябва да бъдем по-внимателни и предпазливи и да си живеем живота спокойно!

# 14
  • Мнения: 454
Имаме котка и докато бях бременна бях притеснена основно за токсоплазмоза. Направих си изследване и се оказа, че всичко е наред. Котето и бебето за сега се разбират добре, въпреки,че преди месец ги заравих на земята той хванал котката за опашката и ушите и опъва в двете посоки. От този момент котката определено го избягва и се плаши от детето. Не се притеснявай излишно.

Общи условия

Активация на акаунт