Какво става в тази страна?

  • 1 241
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 908
Откакто започна новата година всеки ден в новините споменават за някоя трагедия - или някой се запалил, или нещо паднало върху някого, или се удавили, или се убили, да не говорим за бедствията, които предизвика снега по пътищата, или пък мъглата, заради която хората живеят по летищата... Вече ме хваща страх да излизам, където и да било и да ходя някъде. Че не знам какво може да ме споходи  Confused Въпреки че е казано, че каквото ти е писано, няка как да избягаш от него. Но като гледам какво се случва, едва ли е защото така е писано на хората, а по-скоро е, заради несвършена работа  Cry

# 1
  • Мнения: 1 172
Става това, че няма достатъчно строг контрол. Нито по пътищата, нито при строителните дейности... Корупцията и тарикатлъка на дребно водят до точно такива зловещи инциденти. Като започнеш от самоделно поставените козирки, остъкляването на тераси и т.н без никакво разрешение и одобрение, складирането на стари мебели в общите части на кооперациите, карането с галоши вместо със свестни гуми, вярата че с/у 20-30 лв закона за движение по пътищата не важи за конкретния шофьор и т.н. и т.н...

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Става това, че няма друго събитие, което да им запълва новинарското време и те си търсят сензации с трагедии, че хората по се впечатляват от това. Иначе инциденти и катастрофи стават постоянно, но тогава има и други събития.
Скоро инцидентите ще затихнат, защото идва Путин, след това лекарите ще протестират, грипът ще се вмъкне някъде също и така до следващото...

# 3
  • Мнения: 1 172
Става това, че няма друго събитие, което да им запълва новинарското време и те си търсят сензации с трагедии, че хората по се впечатляват от това. Иначе инциденти и катастрофи стават постоянно, но тогава има и други събития.

Независимо по каква причина тези трагедии влизат в новините, факт е, че много хора в БГ умират заради престъпна небрежност, обвита в законно издържана документация.

И все пак, никой от тези, които са си направили незаконни козирките, няма да си я демонтира въпреки трагедията във Варна. Защото "това на мен не може да се случи". Същото е и с шофирането, същото е и с противопожарната безопасност, и т.н. В България много малко са тези, които се учат от грешките на другите.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
*SV*, съгласна съм с теб, но ще ти дам един пример да помислиш и ти малко.
Злоупотреби и корупция сред лекарите и болниците е имало и ще има. Жалби срещу тях е имало и ще има. Ама защо новинарите точно преди техния протест(на лекарите) решиха да отразят новината, че Здравната каса глобява някаква болница. За мен е преднамерено и нарочно, за да се манипулира зрителя.
По същия начин действаха и при учителската стачка, изкараха най-кирливите ризи на учителите и продължават.
Така че аз за действителността в страната ни съдя повече по това, което ме заобикаля и рядко се впечатлявам от новините.
Дори този форум е много по-пълен с актуална информация, отколкото която и да е медия.

# 5
  • Мнения: 1 335
Спокойно, не е само тук.
Лятото бях в Лондон. Не спряха със статистиката за това колко деца са били заклани, застреляни и пр. от началото на годината. Друга тема номер 1 бяха пожарите и жертвите. Темата за корупцията и там е широко дискутирана. Не спират с клюките - по вестници и телевизия. Трагедията е, което продава новината. Или сеира.

# 6
  • Мнения: 3 036
Не съм някоя фанатичка,но все повече се замислям дали нямаме грехове, които изплащаме.
Вече настръхвам като дойде Коледа.
Наред с празника все някоя трагедия става около празника.
Първо 14 войника загинаха,после децата в дискотека "Индиго",после войниците в Ирак,после катастрофата  на моста(мисля че беше край Бяла).
Все покрай Коледа, наред с черната статистика от новините.
Но все си мисля че и аз като авторката на темата си задавам въпроса
"Какво става в тази държава?"

# 7
  • Мнения: 1 172
Lilqna , права си, че новините много често са изкривени и едностранчиво представени и обслужват нечии интереси.

Аз имах предвид само случаите от последните дни - катастрофи, срутили се части от сгради, изкопи, пожари и т.н. Сигурно е, че акцентирането в/у тях измества фокуса на общественото внимание (и пак вероятно говорим за нечии интереси). Но факт е, че толкова много хора си отидоха от престъпна небрежност и липса на качествен контрол.

# 8
Държавата си ни е хубава,ама на държавните управници какво им става незнам.Мен страшно ме потресе падналата козирка във Варна,два дена оставиха моми4е под руините  и после се изтъпани общински управник и без да се притесни каза,4е е нау4ил от медиите,4е нямало пострадали.Животът на обикновенните хора в нашата България няма стойност   и това е ясно на вси4ки.В България нищо май не може да накара хората от които зависи да се размърдат.Сега 4ух,4е наказали собственика на сградата с падналата козирка с 5000лв.,това било максимума по закон.И край това е вси4ко от държавата,слу4еят от утре ще е забравен.
БОГ ДА ПРОСТИ МОМИ4ЕТО.

# 9
  • Мнения: 1 172
после се изтъпани общински управник и без да се притесни каза,4е е нау4ил от медиите,4е нямало пострадали.

Един въпрос: На следващите избори колко варненци ще накажат този управник за това му бездействие.  Според мен дотогава всички ще са забравили Sad
Май си права за цената на живота Sad

# 10
  • Мнения: 27 524
Не знам какво става; обожавам страната си, ценя корените, традициите и уникалността ни, но за момента съм щастлива, че се чувствам сигурна, спокойна и полезна на близките си и че отглеждам децата си далече  Confused

# 11
  • Мнения: 391
За съжаление и аз така, Блонди.

# 12
после се изтъпани общински управник и без да се притесни каза,4е е нау4ил от медиите,4е нямало пострадали.

Един въпрос: На следващите избори колко варненци ще накажат този управник за това му бездействие.  Според мен дотогава всички ще са забравили Sad
Май си права за цената на живота Sad
За жалост както и аз казах слу4еят ще се забрави.Трагедии се слу4ват по цял свят,но това градона4алник да нехае за града си го има само в България.Срам ме е защото и аз съм варненка и знам 4е на следващи и последващи избори наказани няма да има.Щом една къща е по4ернена ,заащо да се 4ерни друга,така е в нашата красива държава всяко 4удо за 3 дни Sad

# 13
  • Мнения: 340
Правилният въпрос е какво става с медиите.  Щото трагедии стават навсякъде, просто сериозните медии гледат да се занимават със сериозни теми и анализи, а нашите всичките са се юрнали на лесните сензации. 

Общи условия

Активация на акаунт