Отговори
  • Мнения: X
я хвърлете едно око какво открих днес:

http://images.google.se/imgres?imgurl=http://home.san.rr.com/rou … official%26sa%3DN

ако вляза в такова кръгово със сигурност и ще си остана там ...

само дано Ивропата не се зарази и въведе тази идейка

# 1
  • Мнения: 6 990
ОМГ, на това още преди да подпаля и щяха да ме скъсат Laughing, каквато съм ориентирана.

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Точно на такова не съм попадала, но на подобни Crazy Сигурна съм, че ще се оправите, щом аз се справям Wink Целта на тези кръгове е да те накарат да се замислиш, в следствие на което намаляваш скоростта. Така поне ми обясни инструкторът, когато оплюх едно подобно кръстовище  Thinking

# 3
  • Мнения: 6 990
А, как ще мисля, само като го приближа и ще ми се завие свят Crazy Аз едва се научих нашенските да минавам. И после ме скъсаха на мост Mr. Green

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
А какво ще кажеш за това:

Намира се пак тук, до Бирмингам, наричат го Spaghetti Juntion. Няколко магистрали се събират и разделят там  Crazy Май няма шофьор, който да го е минал от раз  ooooh!

# 5
  • Мнения: 6 990
Ахахаха, а ако ме качат на това, 100% няма да стигна накъдето съм тръгнала. Най-вероятно ще се върна на изходна точка Embarassed
Хич не съм за емигрант аз. Да си кютам тука на развалените пътища, ама прави Laughing

# 6
  • Мнения: 7 605
Във Франция е пълно с такива кръгови, т.е. по големина като тоzи на снимката, но беz правила, беz стрелки  Crazy   Crazy  Crazy

# 7
  • Мнения: 934
Ей ви на http://www.worldwindcentral.com/hotspots/index.php?cat=40 още чудеса. Аз ако влезна в такова нещо сигурно ще се връткам докато ми се завие свят. И аз не емигрирам, едвам се справих с кръговото в Перник, тук в София, не влизам в кръгово. Какво остава за това от първия пост

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Това първото наистина е ужасно - особено, като се има предвид, че в Англия са с обратно на нашето движение...
Но това SPAGETI JUNCTION, не е сложно - вижте, че пътищата не се преплитат, просто погледнато от горе е така, но иначе си караш по еднопосочен път и няма как да се объркаш.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 878
Целта на тези кръгове е да те накарат да се замислиш, в следствие на което намаляваш скоростта.

И по този начин рисковете от инциденти са по-малки. Но си е объркващо, но пък от друга страна, ако не си сигурен по кой точно ръкав да минеш, винаги можеш да се врътнеш в кръстовището и да разгледаш табелките Simple Smile, ако трябва и няколко пъти  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 294
Преди години започнаха да сменят всички кръстовища в Норвегия с кръгови. Според мен е много по-добре и наистина инцидентите са по-малко като същевременно трафикът не се спира и се движи по-плавно. Но съм чувала от хора които са свикнали да се движат в трафик тип БГ. Т.е. голяма улица с предимство и много малки които я пресичат и са без, се объркват лесно.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Но това SPAGETI JUNCTION, не е сложно - вижте, че пътищата не се преплитат, просто погледнато от горе е така, но иначе си караш по еднопосочен път и няма как да се объркаш.
Там не става въпрос за даване на предимство, това са магистрали все пак, а дали ще хванеш правилното отклонение  Crazy Не го ли хванеш, тръгваш в коренно различна посока  ooooh!
Аз също имах страх от кръговите, все още съм напрегната, като минавам през кръговото на Руски паметник Rolling Eyes Но правилата тук са, който е извън кръговото, няма предимство и чака идващите от дясно коли, влезеш ли в кръговото, предимството е твое  Peace И както Lana е казала, винаги можеш да се врътнеш 2 пъти вътре, докато решиш в коя посока да поемеш Wink

# 12
  • Мнения: X
а, мери, аз може и да оцелея на тази многолистна детелина
ама на магическото колело не ме търси
отгоре на всичко са в различни посоки двата кръга

иначе и тук този, който е вътре, е с предимство
ама такива аномалии чак няма

# 13
  • Мнения: 7 837
Хубавото при детелините, спагетите или както там ги наричат  Laughing е че е пълно с огромни табели, които почват поне 1 миля преди дадения изход. Спомням си как крещях на мъжа ми "В коя лента да съм, в коя лента да съм", докато се движихме по 5 лентовата магистрал,влизайки в Сейнт Питсбърг. Изходи имаше и от двете страни. Лудница...

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Ау, тези изходи от двете страни на магистарлата в Щатите, определено ме същисаха Shocked Срува ми се много рисково, изходът да е от към страната на най-бързата лента. Или там няма бързи и бавни ленти по правилник, кой как сколаса  Thinking  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт