Подути гърдички на едногодишно момиченце

  • 1 031
  • 7
  •   1
Отговори
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Зная, че е характерно за новородените момиченца т. нар. "хормонална криза". Но дъщеря ми е вече почти на 1год. Започнаха да й се подуват гърдичките някъде около 5-ия месец. Лекарите с които говорих, казаха, че до годинката е нормално да има такива прояви. Аз започвам вече да се притеснявам ooooh!. Да я консултирам ли с детски ендокринолог? На някой случвало ли се е и докога тези хормони се "наместват"?

# 1
  • Мнения: 6 029
Заведи я. Не би трябвало да е нормално, на дъщеря ми не се е случвало.

# 2
  • Мнения: 258
да, дъщеря ми имаше този проблем и аз много се бях притеснила. Водих я на детски ендокринолог и след обстоен преглед  и ехограф заключи, че не е проблем и че не може да се говори за преждевременен пубертет.
Предполагам, че при вас е същото.  Peace
За твое успокоение я заведи - аз съм много доволна от ендокринолозите в "Детско здраве" - бих те посъветвала да отидеш там.

# 3
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
За съжаление съм от Варна. Ще търся тук специалист.

# 4
  • Мнения: 418
а за момченце?тази вечер забелязах,че едната пъпка на гърдичката е зачервена,и отвърте оплътнена..явно не е нормално..

# 5
  • Мнения: 16
  На    момиченцето ,което гледах преди време едната гърдичка беше подута. Заведоха я на ендокринолог и се оказа ,че всичко е в нормите.
Не се колебай  да заведеш детето на лекар.Вероятно всичко е наред. Това подуване се появява при много бебета. Сигурно знаеш, че не трябва да натискаш или стискаш гърдичките! Аз за всеки случай да кажа.

# 6
  • Мнения: 1 237
И моята дъщеря като беше на около 1г. имаше подута гърдичка.Бяхме се притеснили доста,ходихме по лекари ,оказа се ,че няма нищо притеснително,след време спадна,но беше подута няколко месеца.Гледа се и това дали има някакво по-голямо от нормалното окосмяване за тази възраст.Идете при специалист и дано всичко е наред!

# 7
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Няма окосмяване, с изключение на едва забелижим мъх отзад над опашната кост. Но тя така се роди.

Общи условия

Активация на акаунт