Детската кухня на мама Люси

  • 22 950
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 268

Не мога да се съглася, че е като домашна кухня. Абсолютно пасирана, без да се разбира какво има в нея, на вкус едно и също, сгъстено с грис и брашно. Все пак е важно какво се дава на детето, а не просто да се дава нещо за наяждане.
Абсолютно невярно.
Дори понякога ми се налага да смачквам картофчета или нещо друго, защото са едри, а моето бебе не е свикнало още да яде едро пасирана храна.

Освен ако не са променили нещата от юли месец, но тогава ги ползвах 2 седмици и твърдението ми е абсолютно вярно.

# 76
  • Мнения: 6 274

Не мога да се съглася, че е като домашна кухня. Абсолютно пасирана, без да се разбира какво има в нея, на вкус едно и също, сгъстено с грис и брашно. Все пак е важно какво се дава на детето, а не просто да се дава нещо за наяждане.
Абсолютно невярно.
Дори понякога ми се налага да смачквам картофчета или нещо друго, защото са едри, а моето бебе не е свикнало още да яде едро пасирана храна.

Освен ако не са променили нещата от юли месец, но тогава ги ползвах 2 седмици и твърдението ми е абсолютно вярно.
Аз пък за тогава не мога да дам мнение, защото взимам храна от преди 20 дни.
Но това, което ти казвам е вярно.  Peace
Има ли смисъл да те лъжа ?!  Naughty

# 77
  • София
  • Мнения: 6 268

Не мога да се съглася, че е като домашна кухня. Абсолютно пасирана, без да се разбира какво има в нея, на вкус едно и също, сгъстено с грис и брашно. Все пак е важно какво се дава на детето, а не просто да се дава нещо за наяждане.
Абсолютно невярно.
Дори понякога ми се налага да смачквам картофчета или нещо друго, защото са едри, а моето бебе не е свикнало още да яде едро пасирана храна.

Освен ако не са променили нещата от юли месец, но тогава ги ползвах 2 седмици и твърдението ми е абсолютно вярно.
Аз пък за тогава не мога да дам мнение, защото взимам храна от преди 20 дни.
Но това, което ти казвам е вярно.  Peace
Има ли смисъл да те лъжа ?!  Naughty

Излишен е спора, както и лъжата, от моя или твоя страна. Споделям просто.

# 78
  • Мнения: 6 274
Излишен е спора, както и лъжата, от моя или твоя страна. Споделям просто.
Разбира се.  Peace
Ние не спорим - само споделяме впечатления и правим сравнения, нали ?  Wink

# 79
  • Мнения: 219
Изпробвах всички частни кухни в София без ОЗИ и мога да кажа ,че мама Люси е най-добра! Peace
За Junior яма да говоря - просто са под всякакво критика. Хер бебе е добра ,но има екстравагантности ,които не всички бебета ядат , а и десертите са гола вода със захар  Peace
Мама Люси е пасирана ,но нали се дава на бебета от 8 месеца ,ти не могат да дъвчат. Сгъстена е с нишесте , но това не пречи .Вкусна е и на злоядите бебоци се харесва!
Като става дума за качество на храната ,цена , вкус и тн. най-добра е държавната ! Peace
Като цяло частните кухни за толкова пари има още да се стараят!
Който намира кусури да запретва ръкави и да готви.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 592
Кухнята на Мама Люси не е пасирана. Има вариант пасирана и вариант едро смляно. Само че пунктовете си питат... някои части и се правят на ударени - щото е по- лесно - и изобщо не информират клиентите за различните варианти. Много деца дъвчат на годинка - от колкото, общо взето, са на кухня...

# 81
  • Мнения: 6 274
Кухнята на Мама Люси не е пасирана. Има вариант пасирана и вариант едро смляно. Само че пунктовете си питат... някои части и се правят на ударени - щото е по- лесно - и изобщо не информират клиентите за различните варианти. 
Интересното е, Катя, че не всеки път е едро смляно, разбираш ли ?  Thinking
Аз за това казах, че понякога са едро смляни и се налага да ги досмачквам аз.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 268
Изпробвах всички частни кухни в София без ОЗИ и мога да кажа ,че мама Люси е най-добра! Peace
За Junior яма да говоря - просто са под всякакво критика. Хер бебе е добра ,но има екстравагантности ,които не всички бебета ядат , а и десертите са гола вода със захар  Peace
Мама Люси е пасирана ,но нали се дава на бебета от 8 месеца ,ти не могат да дъвчат. Сгъстена е с нишесте , но това не пречи .Вкусна е и на злоядите бебоци се харесва!
Като става дума за качество на храната ,цена , вкус и тн. най-добра е държавната ! Peace
Като цяло частните кухни за толкова пари има още да се стараят!
Който намира кусури да запретва ръкави и да готви.

Аз съм пробвала всички без Хербебе плюс държавна. И за мен най-добрата частна кухня е ОЗИ. Най-лошата е Джуниър, те са под всякаква критика, даже не знам как съществуват още. За съжаление, на мама Люси също не  ми хареса, въпреки че откъм цена по би ме устройвала от ОЗИ. И абсолютно поддържам, че откъм съотношение качество/цена държавната е най-добрия избор. Вече не ползвам никоя, детето ходи на ясла, вкъщи готвя, тъй като вече е почти минал на нашата храна.

А за мама Люси - не вземах от никакъв пункт, носеха ми я вкъщи. Никога не са ми казвали, че имам право на избор за пасирането, нито го пишеше на сайта им. Писах им мейл по този повод, не благоволиха да отговорят. Понякога се срещаше по едно парченце картоф в яденето, но това за мен не беше едро смляно, нито си личеше дали има месо. И след няколко пъти закъснение на доставката (след 14 ч.), просто се отказах от тях.

# 83
  • Мнения: 4 017
Днес поръчах, няма да повтарям.

# 84
  • Мнения: 6 274
Днес поръчах, няма да повтарям.
Беше ли напълно пасирана ?  Thinking

# 85
  • София,
  • Мнения: 4 267
Кухнята на Мама Люси не е пасирана. Има вариант пасирана и вариант едро смляно. Само че пунктовете си питат... някои части и се правят на ударени - щото е по- лесно - и изобщо не информират клиентите за различните варианти. Много деца дъвчат на годинка - от колкото, общо взето, са на кухня...
Кати , за това и аз наскоро разбрах и понеже, както каза по горе една мама е прекалено смляно - и при нас е така и идея си нямам какво слагат вътре, но си личи че брашното и макароните преобладават. Идеята ми е, че една мама при нас си поръчва от едросмляната кухня и в действителност е доволна, а странното е, че на всички останали неизявили желание ни дават от ситно пасираната  newsm78.
Аз специално немога да се оплача много от кухнята, защото пред варианта Джуниър е просто супер, държавната ни в момента е в ремонт, неизвестно до кога, а за Ози с доставка до вкъщи ми се струва прекалено много, а аз да готвя всеки ден само за нея три манджи ми се струва непосилно. Харесват ми десертите и някои супи, но общо взето малката изяжда почти всичко. В последно време ми прави впечатление, че някои манджи са прекалено мазни и редки, но това е явно инцидентно.
Да не говорим, че наскоро в един от десертите намерих телче от телбод, но предположих, че може и да е от бисквитите - десерта беше крем с бисквита закуска, така че не съм правила проблеми, случва се, но добре че го видях. Naughty
Надявам се, че нещата ще се оправят! Hug

# 86
  • Мнения: 4 017
Джуличка, значи супата беше картофена - от нея нямам оплаквания - имаше и ориз и царевичка и нещо зелено - всъщност тя беше по-гъста от второто и аз я дадох като постно пюре с жълтък и малко сирене.
Второто - беше доста рядко - пилешко с паприкаш, то беше като супа и само й дадох да го пробва.
Десертът - крем с ябълки, ябълките бяха тънки, но много дълги парчета. Към него добавих малко от нейното АМ и малко настъргана наша ябълка и пак от тази смес изяде половината.
Честно казано за 4 лева сякаш е по-добре две купени пюрета, отколкото да се съмнявам какво са сложили, дали са го пасирали, откъде са го купили и т.н

# 87
  • Мнения: 6 274
Blueeyes , всеки сам си преценява.
В интерес на истината и аз бях изненадана, че второто е по - рядко от първото, но нима на теб не ти се е случвало някога да не "уцелиш" манджата ?  Wink
Аз пък не съм съгласна с това за пюретата.
Първо, защото не са току що сготвени (все пак има значение, нали?).
Второ - цената изобщо не е същата (говоря за пюретата на "Хипп", защото моето бебе други не яде).
Трето - две пюрета не правят супа, основно и десерт.
Четвърто - ако пък са български - изобщо не искам и да си помислям как и с какво са правени, като знам какви истории се носят за заводите, където се произвеждат...  Sick
Та, всеки си знае за себе си.
Както и за всичко останало - един доволен, друг не...
Аз съм доволна и за момента си оставаме на "Мама Люси" твърдо.  Peace

# 88
  • Мнения: 4 017
Джуличка,
Трите купички/бурканчета, така и така за мен са само две хранения. Давам по малко супа на обяд и колкото изяде от второто, т.е може и без супа. Десертът е в 5 следобед
Така за 4 лева може да се купи пюре на Гербер/Семпер  (цена около 2.55) за обедно хранене и пюре на ганчев/овко от рода на грис с ябълки или праскови за следобедно хранене (цена 1.40). или половин плодово ХИП да се комбинира с каша или АМ или Кисело мляко и пак ще има горе-долу такава себестойност храненето.
Разбира се две хранения мога да бъдат и 6 лева и нагоре и понякога е така – имаме си ден на ХИП , ден на Семпер и тн., но си имаме и изключения.
Някои деца не помирисват бг пюрета, но други само това ядат. Моето е опитало почти всички марки и не виждам нищо лошо в това от време на време да включвам в менюто от гореспоменатите по-евтини десерти за следобедно хранене.
Съгласна с теб за гъстота на яденето, защото и в държавната ДК понякога второто е рядко като супа.
А това че е прясно приготвена, не знам…не ме убеждава в полза нито на ч. нито на д. ДК
И все пак си мисля, че в държавната
- има по-голям контрол
- получават финансиране от общината, което им позволява да готвят с по-качествени и разнообразни продукти, т.е за 1 лева към държавната кухня, получаваме повече, отколкото за 4 или 5 в ози, люси, джуниър и тн.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 13:58 от blueeyes

# 89
  • Мнения: 6 274
Някои деца не помирисват бг пюрета, но други само това ядат. 
Това ми беше мисълта, че като купувам само на "Хипп", цената е доста по - различна.
А и той си яде трите яденета, не само двете.
Абе каквото и да си говорим - всеки сам преценява за своето дете.  Peace
Радвам се, че споделихме опит.

Общи условия

Активация на акаунт