Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета,имам колит и гастрит,дали това нещо може да навреди на плода при евентуална бременност.Дали ще стане по зле.Някой запознат ли е.
Цитирай
Здравей!!! Аз също имам същото питане, тъй като имам хроничен улцерозен колит и гастрит. Тъй като много искам да си имам бебче много ме е старх, че ще имам усложнения при една бременност, тъй като червата допълнително ще се издуват. Чувала съм различни мнения по въпроса като някои от тях въобще не ми харесаха. Една лекарка и ми каза че  80% от жените влошават състоянието си, а останалите 20% може напълно да се оправят, т.е да се излекуват. На мен специално ми каза, че било по-добре да не раждам Twisted Evil,което просто ме срина с земята. Моаже и да не стана от леглото от болки, но ще си имам дете, иначе за какво живея. От друга стана друга лекарка ми каза, че всичко е индивидуално и трябва да се мисли положително и да не се притеснявам. Въпреки всичко знам , че ще имам тежка бременност предвид сегашното ми състояние.
Цитирай

София

И аз имам същите притеснения. Да те питам при теб колита със чести изхождания ли е или със запек?
Цитирай

Моя колит се проявява различно,и се редува запек с прекарване на корем и така.Моята гинеколожка ми каза,че няма да пречи на бременнос,но аз не съм много сигурна.
Цитирай

аз съм с колит и гастрит и съм бременна. при мен нещата не се влошиха. колита ми е с чести изхождания и поне в това отношение съм по-добре. изкарах един месец ужасен запек ама сега нещата се нормализираха. диетата ми даже не е толкова строга като преди бременността - сега си позволявам повече  Very Happy. но не е лесно. и съм си с доста подут корем. даже стрии завъдих, защото на моменти много нараства. само сутрин съм добре, през останалото време коремът ми изглежда като да съм с един месец напред.
първите три, даже четири месеца като че ли бяха най-трудни.
не знам какво приемаш за облекчаване на симптомите, но докато си бременна трябва доста да се внимава с лекарства, билки и др. такива. аз си позволявам само лактофлор - добре ми действа - и мента-глог-валериан за успокоение.
Цитирай

varna

momiceta,az sam sas sashtite bolesti i dage imam poniakoga izhogdania ot krav i sluz i triabva da me izsledvat da vidiat kakvo e.NO sam bremenna v 7 mesec i tova e nevazmogno dokato ne rodia.az imam i bolki,poniakoga s dni nared.kato zabremeniah tocno hodih polekari i shtiaha da me vkarvat v bolnicata bez da znam ce sam bremenna.dage pieh lekarstva i antibiotici za debeloto cervo.parvite meseci mi beshe mnogo trudno,zashtoto imah neprakasnato izhogdania s krav i sluz,a i me boleshe korama.strashno se pritesniavah da ne stane neshto losho,no slava bogu mina.sega sam po dobre i se nadiavam da ne me povtariat tezi krizi.kato rodia shte triabva da se izsledvam.loshoto e ,ce ne mogesh da piesh lekarstva po vreme na bremennostta.a moite problemi zapocnaha predi 4.5 godini sled kato rodih parvoto si dete.ot togava ta na vseki 2-3 meseca vse sam s edni i sashti povtariashti se krizi.
Цитирай
Здравей Магариту! Малко се поуплаших като прочетах твоите оплаквания. Много добре те разбирам, за това как ти се издува корема, аз не съм бременна и сега пак ми е страшно издут. А ти сега в кой месец си? А от колко време имаш колита и какви хапчета си приемала преди да забременееш? Много ме възнува тази тема, защото много искам да имам бебче, а се притеснявам от заболяването.
Цитирай
Моя колит се проявява различно,и се редува запек с прекарване на корем и така.Моята гинеколожка ми каза,че няма да пречи на бременнос,но аз не съм много сигурна.
Да моя колит е с чести изхождания, никога не съм имала запек.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.