Докъде да се пътува - в България?

  • 3 017
  • 26
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Къде сте изкарвали най-хубаво, нетрадиционно и интересно? А къде не сте били и искате да отидете?

Аз споделям - през пролетта бях за първи път в Кърджали. С приятелки. Бях много приятно изненадана. Хубав град , има какво да се разгледа и къде да се отиде. За 2-3 дни е чудесна дестиннация през май.

Не съм била в Етъра. Искам да отидем, когато се запролети (след още 3 месеца Mr. Green)

# 1
  • Мнения: 3 447
В Етъра е хубаво, а и го поддържат, за мое голямо учудване. Дюкянчетата си работят, има живот.
http://www.bgphoto.net/photos/13284/o633289838719411250.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/13284/o633289837260817500.JPG

# 2
  • Мнения: 11 747
Да, на Етъра е хубаво, аз бях ходила там 2 пъти като малка - 7-8-9 годишна и псоле ходих пак преди може би 2 години. Оказа се, че освен че се поддържа, даже беше по-спретнато и чисто и работещо от едно време! Въртеше се и воденичното колело, работеха си и сърачите и ковачите и симида топъл се носеше... Crazy

Аз пък пропуснах Кърджали! Исках да го видя, ама след като се справихме с Переперикон и се метнхаме наобратно към Брацигово, че нямаше много време до вечерта. Здраве да е, друг път!

Най- ми е харесало в БГ на язовир Доспад - прекрасна природа, неповторима! Hug И селата наоколо ми допадат с атмосферата си! За мен, градско чадо, морско, там беше много вълнуващо, та дори екзотично. Два- три пъти съм ходила, но все за по малко. Не знам ако се задържа с дни, дали ще ми хареса, да не ми доскучае!

Другото място, което ми допада, като атмосфера и красота е Ахтопол, Синеморец, Резово. Имам предвид през май и септември, може би и началото на юни. Всичко, мкоето се случва в промеждутъка, не съм виждала, само съм чувала, но и не смятам да виждам!

Не съм била в Рилския манастир! Embarassed Срам! Embarassed Доста сме обикаляли из България, но точно този ми ти манастир ми убягва, а като гледам по снимки - струва си!Надявам се да поправя скоро! Grinning

# 3
  • Мнения: 3 622
Местата където съм била и ми е харесало са Триград, язовир Доспад, село Манастир, Мелник, село Емен, Синеморец. Обичам и походите из планините
Не съм била в Кърджали, но имам желание да отида

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Много искам да видя Белинташ, Засега само слушам възхитени посетители.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Етъра, Соколския манастир над Етъра, Боженци, Трявна, Мелник, Копривщица, Арбанаси... ще допълвам

Триград беше моето голямо разочарование. Бях със съвсем различни очаквания. Представях си нещо като Боженци или Копривщица. А дори нямаше къде да хапнем Confused Отгоре на всичко бяхме с бебе на 6 месеца, та и по пещерите, разбира се, на ходихме  Wink

# 6
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Триград беше моето голямо разочарование. Бях със съвсем различни очаквания. Представях си нещо като Боженци или Копривщица. А дори нямаше къде да хапнем Confused Отгоре на всичко бяхме с бебе на 6 месеца, та и по пещерите, разбира се, на ходихме  Wink
Разочарованието се дължи на грешните ти очаквания, никъде не е казано, че в Триград има архитектурни забележителности. А и бебетата на 6 месеца, съдейки по моя опит, нямат нищо против да влизат в благоустроени пещери. Grinning
 В България има мноооооого за гледане. Препоръчвам Източни Родопи и Странджа.

# 7
  • Мнения: 168
    Много ми допада архитектурата и спокойствието на Копривщица - имам усещането, че се пренасям в минали времена. Като цяло ми харесва природата на Средна гора. Троянският балкан - също.
     Това лято смятаме да отидем до Хисаря.

# 8
  • Мнения: 1 417
Преди да тръгнем да обикаляме света, всеки свободен уикенд /тогава бяха повечко Wink/ обикаляхме из България.
В Триград имахме такива незабравими преживявания, имаме сертификати от Харамийската пещера, спахме в някаква селска къща, беше много красиво и въобще съвсем различно от сегашните ни пътувания. Преходите в планината - Йончевото езеро в Рила, Мальовица, Тодорка - Пирин, само че сега планина не знам дали е останала, опустошаването е тотално. От манастирите - Бачковския беше много ни харесал, Къпиновския, на Рилския при всеки удобен случай отскачаме. За съжаление мисля, че повечето от местата тотално са се променили Confused

# 9
  • Мнения: 919
Цяло лято, почти всеки уикенд ходехме до село Ямна в Етрополския Балкан в едно малко хотелче Перфект - приказно местенце, на близо е село Бойковец (от другата страна на Етрополе) - моето място Wink - толкова се влюбих,  че купихме място с надежда няяяяяякой ден да си построим къщурка  Laughing
За Родопите нямам думи, човек трябва да види, да почувства  Heart Eyes
Врачанския Балкан - мандрата Пършевица - приказно място, вълшебно  Hug
Хисаря - градът- парк- история - обожавам да ходим там, зареждам се с много положителни емоции всеки път, когато посетим това място Hug
Село Стойките - чудо
...което ми напомня за Чудните Мостове... Hug
Има още толкова красиви местенца, които не съм видяла...но ще опитам

# 10
  • Мнения: 3 447
В България има мноооооого за гледане. Препоръчвам Източни Родопи и Странджа.

И Странджа, и Източните Родопи са разкошни. Миналата година на връщане от морето се мотахме 2 дни там. Около Ивайловград е много красиво, южно. Западните Родопи, около Доспат и Батак. Югозападна България. Северозападна, в района на Чипровци.

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
В България има много красиви места. Аз бях много очарована от Лещен и Ковачевица.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хисар, Копривщица и Смолян искам да ги видя сега, като възрастна  bowuu Laughing
Иначе около Златоград, Кърджали и региона също ме влече. Не съм била нивгаш в него кът.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Златоград има прекрасна възрожденсках част. Около Кърджали в момента се разкриват все повече интересни места. Хубаво е да има някой, който познава района и забележителностите да ви придружава. Перперикон и Татул са невероятни.

Гробницата в Старосел ме впечатли много. Който ходи да внимава времето да е сухо, един от обектите се намира на огромна ливада, представляваща неизбродима кал, ако е мокро.

# 14
  • София
  • Мнения: 406
Чепеларе,красиво градче,а в околността могат да се видят много неща-Ягодинската пещера,Чудните мостове,Дяволското гърло,Кръстова гора.Посещавала съм го и през летния и през зимния период,много красиво.На път към Чепеларе могат да се видят Бачковския манастир и Асеновата крепост.Широка лъка е страхотно градче със запазена българска архитектура.
Трявна също е интересно градче-Музей на иконата,площада е много красив със страхотна градинка.В близост до Трявна е Дряновския манастир.В градчето има предимно и много котки.

Общи условия

Активация на акаунт