Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

На опаковката пише че е за бременни и кърмачки
Е аз докато бях с корема изпих 4 хапченца,сега да я допия ли?
Някоя мама пие ли  и въобще какъв ще е ефекта от нея?
Цитирай

София, Младост 2

Eми и моята е така - докато бях бременна,съм изпила 3-4 хапчета,адски гадна ми беше и я зарязах.Мислех,че като не съм бременна,ще ми мине гадното и ще си я допия,но само като им видя цвета,се потрисам все още и така и ще си седи май,докато й мине годността и я хвърля Rolling Eyes Иначе се пие и по време на кърмене със сигурност - но чак пък потресителен и забележим положителен ефект да има се съмнявам Smile
Цитирай

anywhere

Аз изпих една опаковка докато бях бременна и една по време на кърменето досега. Не знам дали има някакъв ефект, но аз като излязохме от болницата с бебка след проблемите й с жълтеницата, се бях вманиачила на тема качествена кърма, да я компенсирам за нищожното наддаването дотогава. Е, бебка досега наддава по 1300 г на месец, но не знам дали е от Матерната...
Цитирай

Аз по време на бременността ми не съм пила витамини, защото беше през лятото и есента и имаше много плодове и зеленчуци, но сега от една-две седмици пия Матерна. Щом така или иначе си имаш почти цяла опаковка, пробвай да ги пиеш, и ако се чувстваш добре си ги продължи.
Цитирай

Моята гинеколожка ме посъветва да я пия и по време на кърмене. Пия я по една моя схема - пет дена пия, два почивам, защото ми стои в чекмеджето на бюрото на работата. Нея пия заради качествената кърма, а заради мене си. Да чукам на дърво, не знам дали е от Матерната или от дивия ми късмет, но засега кърменето не ми се е отразило зле на нищо. По принцип не съм имала гадене от матерната и през бременността и нямам наблюдения да съм напълнявала от нея.
Цитирай

Пловдив

Матерната може да ни помогне да не губим от запасите в организма си при кърменето, най-вече от калция, макар, че съдържанието на калции в него не е достатъчна за задоволяване на дневните изисквания. Аз я пия, но наблягам и на киселото мляко, ядки, сокове, коприва, спанак.
Цитирай

sofia

И аз от няколко дни започнах да си допивам отворената опаковка по време на бремеността.... Не знам дали е от нея, но някак си имам повече сили и не съм непрекъснато уморена.
Цитирай

София

И аз си допих отворената опаковка.  И от тогава нищо. Сега съм се замислила пак да си купя, само че някакви други витамини. Посъветвайте ме какви, моля Smile
Цитирай

Айтос

Аз изпих 2 опаковки докато бременеех и две през първите два месеца след раждането. И с Матерна и без все съм си много уморена. Сега от 3 месеца съм на бирена мая (когато не забравям да пия де) по препоръка на мамите тук.
Цитирай

Цитат на: asa
И аз си допих отворената опаковка.  И от тогава нищо. Сега съм се замислила пак да си купя, само че някакви други витамини. Посъветвайте ме какви, моля Smile
За стотен път препоръчвам Пре Натал!Това са витамини за бременни и кърмачки на естествена основа-извлеци от растения.И като цена са по-изгодни от Матерната-100 табл. са около 35 лева.Фирмата която ги произвежда е канадска-Джеймисън.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.