Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

На небето

Всички 3 годишни ли правят толкова много бели или моя син е изключение? Всички ми казват: ах, колко спокойно и добро дете имаш. Да ама не! Всеки ден задължително ще направи по някоя беля, а понякога по 2-3 или повече и всичките ги прави без да иска, а аз вече в чудо се виждам и не знам какво да го правя, нито да му се скарам (понеже не е нарочно, а като му се карам все тая, нищо не се променя). Няма ден без пропуск. Храни ли се задължително ще се олее целия или ще обърне купичката с храна (дори и аз да го храня, пак успява да я обърне), пие ли вода (ако му дам стъклена чаша) задължително ще я счупи, готвя ли задължително ще направи някоя пакост. Руши всичко до което се допре и то все без да иска от невнимание. Имам приятелки които спокойно дават на 2 годишните си деца стъклени чаши да се разхождат в стаята с тях докато пият, без да се притесняват, че ще я счупят или залеят. Имам приятелки със страшно луди деца, но не правят бели. Какво е това чудо, не мога да разбера. Какво да правя, говоря обяснявам да е по-внимателен, но ефект нулев, докато кажа влязло през едното излязло през другото ухо и след секунда пак същото.  Sad А, да не говорим за чупенето и губенето на играчките, там просто няма думи.  ooooh!
« Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 14:03 от Estell »
Цитирай

у дома

И почти двегодишните също правят,ама по мой наблюдения не всички...Малкия ще направи март месец две и е някаккъв пожар честно казано-викаме му Светли Белята,как му ги ражда главицата направо се чудя.А големия е на 5г и никога не е правил такива щуротии като малкия...
На играчките вече намерих разрешение-купуваме само дървени и това е...Ама той се прехвърли в чупене на покъщнината ,та няма спасение отникъде...
Цитирай

София

На мен това ми прилича повече на несръчност.Само с говорене и обяснения няма да стане.Може би трябва да се занимава с игри, развиващи вниманието и сръчността.
Цитирай

Galaxy 13197853088

не само, че прави бели, но и се сърди ако не си направил забележката както трябва, тогава освен белята започва да предава номера и фасони. Спокойно всички с атака, ако не правят бели как ще разберат къде е границата ...
Цитирай

Йони от една беля веднага отива на друга. Прави ги нарочно и винаги казва без да искам. Гадното е че е потърпевша и сестра му. Тя милата от Йони без да иска често се оказва на земята в легнало положение. На моменти е най- любящият бати на света,но на моменти превключва и става ужасен. Но явно децата са така, само да са ни живи и здрави всичко друго ще преживеем.
Цитирай

зад парка

И аз се разписвам за беладжийте. При Тити основния проблем е, че не може да стои на едно място. Винаги е в движение. Забеляза съм, че когато сме с само с нея двете навън мога да я контролирам и нещата са ОК, но когато сме 2-ма с нея е просто неуправляема. Не ме и чува какво й говоря.  
В къщи е горе-долу в границите на приемливото, но на ново място... изследва и търси безспир!

Търся свой начин да я възпитавам и да я обуздавам. Мисля си понякога и за специализирана помощ (психолог), после си казвам, че не мога да се доверя на такъв специалист, защото това е нормално за тази възраст, а аз не знам как да се справя. Така и не съм открила най-лесния път до душичката й, надявам се, че съм намерила верния!

С второто ще е по-лесно, с третото- съвсем.
Цитирай

UK, Harlow/София

Няма дете което да не прави бели!

Синът ми е на 3г. и всеки ден е с нов номер.Не чупи покъщина, пие от стъклена чаша Smile, но си е дете все пак.Предпочитам да прави бели, отколкото да е мамино детенце и да ме гледа в очите.Нека гради собствен характер.

Цитирай

София

Големият ми  син Денис прави всичко,което си писала с изключение чупенето на чаши.В момента малкото е по-беладжия.Добре сме ще се оправим! hahaha
Цитирай

Long Island

аз не го разбирам това много като правене на беля, работи върху моториката му. Моето дете е на 3 и от 1 година горе долу пие от стъклена 4а6а, НО пие ли не се разхожда, застава на едно място, като приклиу4и оставя 4а6ата и продължава с това, което се занимава - не ми е до разливането, а най-ве4е заради вероятността от задавяне, но по този на4ин парира6 пове4ко не6та.  За капене и бутане при хранене, ако не е наро4но не бих даже правила забележка, а бих му обърнала внимание. Според мен вси4ко си е в реда на не6тата, обяснявай непрекъснато и го ангажирай в игри, които му развиват концентрацията
Цитирай

Варна

С възрастта даже се усъвършенстват! Laughing
Моята хубаветина днес беше изтрила половината канали на сателитната телевизия. Как е успяла? Мистерия Thinking       
Цитирай

Май съм имала късмет, дъщеря ми  почти не правеше бели  Laughing
Цитирай

Варна

Май съм имала късмет, дъщеря ми  почти не правеше бели  Laughing
Абе тя и моята не прави много, ама са все качествени!  35
Цитирай

На небето

На мен това ми прилича повече на несръчност.Само с говорене и обяснения няма да стане.Може би трябва да се занимава с игри, развиващи вниманието и сръчността.

Абсолютно, какво казвам, той се е родил с две леви крака и две леви ръце. Вечно се спъва, пада. С ръцете е по-сръчен рисува много хубаво, много добре се оправя с молива, но като оставя чашата поглежда само за миг да се ориентира с посоката и зяпа настрани и я слага нейде и съответно тя докосва само върха на масата или там където я оставя и пада. Като се храни никога не си гледа в чинията и затова се залива, казвам му да си гледа лъжицата, той я погледа за миг и пак зяпа настрани, ужас.
А чупенето на играчки, ние му купуваме само метални и то нитовани (като едно времешните) много са здрави, но как да останат цели като той стъпва отгоре им и балансира или сяда отгоре им за да го возят (но те са малки колички), то и от бетон да са пак няма да издържат на инвазиите.
Какви игри има за стимулиране на съсредоточеното внимание?
Цитирай

София

И моят малчо е голям беладжия! Сръчен е, но е завеян  Very Happy не може да се концентрира върху нещо (например да не се олее докато яде)  Не мога да му се карам, защото не го прави нарочно.
Цитирай

зад парка

Тити иска да привлече вниманието на човека, който е с нея. Редовно почва да хвърля каквото й попадне по нас. Съвсем съзнателно. Говорене не помага. Трябва да сме изобретателни. Вчера й казах, че ще извикам Бойко и ще бу дам всичките й играчки за хората в общината. Помогна. Точно за 10 мин. 2 коша с играчки, които до тогава тя беше хвърляла, бяха прибрани в кошовете им и седна до тях да ги пази.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора