Искам да ви помоля за съдействие - относно ПКЯ

  • 3 401
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
Та с две думи - най-добрата ми приятелка и понастоящем кумица има ПКЯ. Гледана е основно с ехограф и не са й правени специфични изследвания. Умопобъркала се е, че няма да забременее.
Моля, кажете ми, колко от вас с подобна диагноза имат вече бебчета?
Сигурна съм, че има такива. И трябва да я успокоя.
Втората ми бременност я хвърля в разни странни настроения. Аз знам, че ме обича, но я разбирам напълно. Убедена е, че никога няма да изпита радостта да стане майка.
Ударете ми едно рамо, моля ви Hug

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 19:22 от Хера

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Асенце,моята колежка на работа има ПКЯ откак се помни, но има две прекрасни дечица и то без интервенции от лекарска страна.
А и иначе не виждам проблем за това,евентуално лекар може да я насочи какви действия да предприеме,но в никакъв случай да не се отчайва. Hug

# 2
  • Мнения: 1 335
Аз имах такава диагноза. Две спонтанни бременности също (неуспешни, но причината при мен е съвсем друга, няма нищо общо с ПКЯ). Поликистозата не води до безплодие!!!  Ясно, че приятелката ти е .... объркана и ядосана, но може би и трябва мъничко време да се ориентира в обстановката така да се каже. Хормоните, на които се дължи гадната поликистоза са контролируеми, така че аз лично ни най-малко не се съмнявам, че тя ще забремеее.
Нека направи необходимите изследваия, да обсъди нещата с лекаря си, да си начертаят план за действие и да гледа на живота мааалко по-свежо! Бебето не е състезание "кой по-бързо ще забременее", нито е награда за постижения. Разбирам напълно нетърпението и да стане мама, но нека се опита да гледа по-спокойно на това с кистите. Бебето ще дойде!  Peace

# 3
  • Мнения: 330
Моята най добра приятелка имаше такава диагноза ,но сега има детенце и е бременна с второ.
 Не мисля,че това е такъв проблем,важно е да се успокои приятелката ти и всичко ще се нареди Peace
 Желая и успех. Hug

# 4
  • Мнения: 1 765
Асе, аз бях с ПКЯ, казвам бях, защото съм оперирана и сега всичко е наред. До сега имам две бременности ( едната прекъсната по желание, другата по мед. показания ). При адекватно лечение, всичко ще е наред, нека бъде спокойна.   bouquet

# 5
  • Мнения: 202
Моята братовчедка е с ПКЯ, поради тази причина години наред й предписваха и противозачатъчни, като реши да почива от тях, дори спука киста и беше по спешност оперирана в Шейново;сега си има момченце, което скоро ще навърши годинка-да,отне й известно време да забременее и беше също доста притеснена, но както се оказа в последствие-напразно Hug

# 6
  • Мнения: 4 700
1. Кажи на приятелката си, че само един ехогравски преглед не е достатъчен zа поставяне на таzи диагноzа. Необходими са и хормонални иzследвания и то в няколко последователни цикъла.
2. Другите момичета са ти написали, че поликистоzа не оzначава веднага стерилитет.

Желая й успех.

# 7
  • Мнения: 2 751
Аз имах ПКЯ.
Първият път дълго не успях да забременея, пиех противозачатъчни, кистите се пукаха, но пак се появяваха.
Най-накрая заради една огромна съмнителна киста, ме оперираха - лапароскопия, и веднага забременях.

После пак ми се появиха кистите. Пих пак противозачатъчни 3 месеца и след 3-4 месеца забременях  Peace

С ПКЯ се забременява. Но е добре да я следи някой добър д-р. Ако трябва да й пусне хормони, да следи има ли ОВУ.
Аз примерно нямах овулация преди Калоян, хормонални смущения и прочее.
Но има и жени с ПКЯ без особени проблеми  Hug

# 8
  • Мнения: 18
Здравейте момичета аз съм с пкя но скоро ходих на ирисо-диагностик в Пловдив .Тя се казва Сашка Николова и чаках около 2 месеца за да ме прегледа.Изписа ми едни гранули които пия вече втори месец и ще ги пия още 2 .Днес бях на контрола кистите ми са изчезнали.Тези хомеопатични  продукти докторката комбинира и с реални лекарства .За нея казват че е изключителен специалист даже фармацевтите като отида да търся нейни гранули казват"Самата Сашка Николова ли ви лекува,значи ще имате успех!!" А когато ме прегледа с ироскопа/май така се казва/ми каза всички диагнози които са ми поставяли лекари с много изследвания и прегледи.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз бях с ПКЯ и преди няколко години ми правиха лапароскопска резецкия на яйчниците. Операцията е безкръвна и елементарна. От тогава нямам никакви проблеми.

# 10
  • Мнения: 40
Аз съм с ПКЯ. След установяване на диагнозата, започнах лечение с хормонални хапчета. За 6 месеца се излекувах. Лошото е, че ефекта не  е постоянен. 6 месеца бях добре и сега отново ми се появяваш кисти. Затова трябва едно постоянно поддържане, а след раждане това в много от случаите се премахва завинаги и не се появява повече Simple Smile

# 11
  • Мнения: 130
и при мен беше така ,преди 2 години с 6 месечно лечение си оправих ПКЯ но сега пак съм така и аз не знам на какво се дължи,специално при мен е от хормоните и се ги би овулацията,но и аз съм чувала че след раждането всичко се оправя,желая  го на всички Hug

# 12
  • Мнения: 68
Аз съм с ПКЯ , преди бременността ми бяха казвали , че имам ПКЯ /само по ехографски снимки без необходими изследвания/, но нямах проблеми с цикъл и тем подобни. Забременях лесно. Никога преди да забременея не бях пила хормонални препарати, противозачатъчни. Бременността обаче не беше лесна, покървих в 8 г.с. ,до 4-ти месец пих Дуфастон + едни инжекции . В 7-ми получих контаркции и лежах за задържане. После пък преносих 10 дни, спрях да усещам бебето и направиха спешно секцио. Слава Богу роди се най-хубавото съкровище Praynig, живо и здраво. Но от там нататък и до сега постоянно проблеми с поликистозните ми яйчници. Цикъл почти нямам, напълнях, какви ли не изследвания паравих..., все още няма развитие по въпроса. Ето днес пак от гинеколога се връщам и пак ще се изследвам.... . Трудно е, но не и невъзможно жена с ПКЯ да забременее и износи здраво детенце. Ето ние искаме още едно, но.......Божия работа. Успех на твоята приятелка в опитите и горе главата Hug!!!

# 13
  • Мнения: 568
И аз съм с ПКЯ. Откриха ми я, когато бях на 19 и ми изписаха противозачатъчни. От образуването и пукането на кистите десният ми яйчник беше образувал някаква обвивка и най-вероятно не функционираше, та по тази причина докторът ме посъветва да си ги пия с почивки докато реша да забременея, за да не се стигне до там, че и левия да се "повреди"...

Спрях противозачатъчните преди една година и от тогава цикълът си ми е редовен, нямам болки при менструация и си имам овулация всеки месец. Единствено състоянието на кожата ми се върна към предишното, но това не е болка за умиране  Peace Сега много се надявам и този проблем да бъде отстранен след като родя през ноември  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт